آقای مدیرکل؛ تا کی مردم باید هزینه آزمون و خطا ها را بپردازند؟

آقای مدیرکل؛ تا کی مردم باید هزینه آزمون و خطا ها را بپردازند؟

اسرار امروز/ کریم خورسندی مژدهی. متاسفانه انگار تنها چیزی که برای برخی مسئولین اهمیت ندارد جان مردم است و فکر می کنند همه چیز فهم و همه چیز دان هستند! 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، بازگشایی مدارس گیلان در شرایطی این روزها مطرح می شود که وضعیت کرونایی در سراسر جهان بسیار نگران کننده است و حالا  شیوع کرونای انگلیسی با قدرت سزایت بسیار زیاد طی هفته اخیر بهداشت جهانی و مردم دنیا را بیشترنگران نموده است.

 ظاهرا  با وجود تولید واکسن و تزریق نمایشی آن در سراسر جهان و حرف و حدیثهای فراوانی که در این باره وجود دارد، حالاها سایه شوم کرونا یا همان «کووید 19» همچنان بر جهان سایه افکنده است! ضمن اینکه قطعی برق و کمبود سوخت طی چند روز اخیر به یک موضوع بسیار مهم  ملی و حاد تبدیل شده و حرف های ضد و نقیض زیادی نیز از سوی مسئولان مطرح می شود!

جالب اینکه در این بلبشو بازار، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خبر از بازگشایی مدارس مناطق آبی و زرد استان را می دهد؟!  ایشان جدیدا طی ابلاغی رسانه ای به مسئولان مدارس گفتند که کلاس های پایه ابتدایی و متوسطه در مناطق آبی و زرد به تدریج و با حفظ اصول بهداشتی بازگشایی شود.

  البته نفس کار بسیار خوب و مفید است و اینکه حداقل دانش آموزان و خانواده ها از بلاتکلیفی آموزشی که در فضای مجازی داشتند تا حدود زیادی خارج می شوند و محصلین به شکل حضوری و به وسیله معلم ها دروس خود را قطعا بهتر فرا می گیرند؛ اما اصل ماجرا اینجاست که دانش آموز نونهالی که در خانه به سختی پروتکل های بهداشتی و شیوه های صحیح حفظ سلامتی را مراعات می کند با چه تضمینی در مدرسه اصول بهداشتی را لزوما باید مراعات کند؟!

  آیا دانش آموزان مقاطع ابتدایی به آن درجه از شعور و معلومات رسیده اند که در همه حال از خود مواظبت و به قول مسئولان پروتکل ها یا همان شیوه های بهداشتی را مراعات کنند؟

به راستی ما تا کی باید آزمون و خطا را از کف جامعه شروع کنیم و همه مشکلات را به بدنه جامعه تحمیل نماییم؛ آیا این انسان هایی که هر روز بر اثر کرونا در کشور جان خود را از دست می دهند، به حساب نمی آیند؟!  آیا همین اعداد  به ظاهر کاهشی مرگ و میر که به قول وزیر بهداشت روزانه به زیر 100 نفر در کشورمان رسیده قابل ملاحظه نیست؟!

متاسفانه انگار تنها چیزی که برای برخی مسئولین اهمیت ندارد جان مردم است و فکر می کنند همه چیز فهم و همه چیز دان هستند!  آقایان اگر قبول بفرمایید یا نفرمایید در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری ها و همان پروتکل های بهداشتی خودتان باعث اوج گیری مجدد کرونا می شوید؛ حال بیایید مدارس را هم بازگشایی بفرمایید! 

ارسال شده در شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۶:۲۱ بعد از ظهر
کد خبر: 9772642
آخرین خبر ها
گزیده خبرها