کسانی که مسئول مرگ مردم در پیک بعدی هستند باید مجازات شوند
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

کسانی که مسئول مرگ مردم در پیک بعدی هستند باید مجازات شوند

اسرار امروزمراسم 22 بهمن امساال حضوری نیست/ حضور در مدارس اجباری نیست/ متاسفانه در موج چهارم، ۸ تا ۱۰ هزار فوت بیشتر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تسلیت ایام فاطمیه، مصوبات پنجاه و سومین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا را اعلام کرد و گفت: باید یادمان باشد فقط ترس از ویروس جهش یافته از کشورهای دیگر مطرح نیست و در کشورهایی مثل ژاپن، برزیل و آفریقای جنوبی نمونه هایی از ویروس های جهش یافته، پیدا شده و اکنون در تمام کشورها پروازها لغو و محدود شده و در ایران هم پروازها را بسیار محدود کردیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: خوشبختانه فعلا وضعیت بیماری و روند ابتلا و مرگ در کشور ما نزولی است اما مازندران همچنان در وضعیت خوبی نیست و ۱۰ شهر مازندران در وضعیت قرمز قرار گرفته است. استان گیلان و گلستان هم درگیر هستند.

وی ادامه داد: علاوه بر این شهرها که در وضعیت قرمز هستند، ۲۳ شهر ما در سه استان گلستان، گیلان و مازندران در وضعیت نارنجی، ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۵۲ شهر در وضعیت آبی هستند.

رییسی  اظهار کرد: اما در چند روز گذشته در برخی نقاط کشور شاهد عدم رعایت پروتکل ها بودیم. مسافرت هایی به جنوب به ویژه قشم صورت گرفته و مسافرت های زیادی به سمت شمال داشتیم. هشدار بسیار جدی است که اگر رعایت ها ضعیف شود، متاسفانه موج چهارم می تواند اواخر بهمن و اوایل اسفند شکل بگیرد و هرموجی شکل بگیرد برابر  ۸ تا ۱۰ هزار فوت بیشتر است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: گرچه به شرایط نسبی مطلوبی رسیدیم اما همواره باید توجه داشته باشیم کوچکترین کم توجهی و ساده انگاری می تواند موجب خیز بیماری شود . اگر در منطقه ای اعلام می شود که وضعیت کم خطر شده به معنای از بین رفتن ویروس یا ضعیف شدن آن نیست که بار سفر را ببندیم. مردم این هشدار را جدی بگیرند که اگر رعایت نکنیم متاسفانه موج چهارم شکل خواهد گرفت و دوباره محدودیت ها اواخر اسنفد و تعطیلات عید نوروز برخواهد گشت.

وی به چگونگی برگزاری مراسم ۲۲ بهمن ماه اشاره کرد و گفت: ستاد تصمیم گرفت امسال این مراسم را با توجه به وضعیت ناپایدار بیماری، به طور متفاوتی برگزار کند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا  ادامه داد: این مراسم امسال به صورت نمادین و در اکثر شهرها با رژه های موتوری و با موتوسیکلت و خودروهاست و هیچ کس به صورت پیاده در مراسمی حضور پیدا نخواهد کرد؛ نه به صورت تماشاگر و نه به صورت راهپیمایی های معمول سال های گذشته؛ مراسم نمادین است و سخنرانی رئیس جمهور هم از طریق صداوسیما پخش خواهد شد. امسال مراسم ۲۲ بهمن به هیچ وجه مثل سال های گذشته نیست و تاکید می کنم برای  گرامیداشت این جشن برنامه به صورت نمادین با خودروها، پرچم ها و بلندگوها برگزار خواهد شد.

رئیسی با بیان اینکه درباره مدارس هم سوالات زیادی طی هفته گذشته مطرح شده است اظهار کرد: همچنین صحبت های ضد و نقیضی مطرح شد، اما به عنوان سخنگوی ستاد ملی اعلام می کنم که مدارس به هیچ وجه به صورت اجباری برگزار نخواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا  ادامه داد: اما حضور کادر مدرسه، مدیریت و کارکنان در مدرسه به عهده خود آموزش و پرورش است و خودشان تصمیم می گیرند که به چه صورت خواهد بود.

رئیسی تاکید کرد: بار دیگر تذکر می دهم بیش از ۳۰ هزار نفر وارد جزیره قشم شدند و به مسافرت رفتند که می تواند کانون آلودگی و عاملی برای شیوع بیماری باشد.

وی با اشاره به اینکه مراسمی هم بدون رعایت پروتکل ها در برخی استان ها برگزار شد، تاکید کرد: کسانی که با بی مبالاتی اینگونه برنامه ریزی می کنند ، بدون تعارف مسئول مرگ مردم در پیک بعدی هستند و آدم می کشند و باید مجازات شوند. غیر از این فایده ندارد. اینها ثواب نیست و امید است پروتکل های بهداشتی به دقت رعایت شود.

ارسال شده در یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۷ بعد از ظهر
کد خبر: 7276732
آخرین خبر ها
گزیده خبرها