آیا محمد رضا احمدی سنگری استنادی برای ادعای خود دارد؟

آیا محمد رضا احمدی سنگری استنادی برای ادعای خود دارد؟

اختصاصی/ اسرار امروزمردم شهرستان رشت انتظار داشتند تا این نماینده مجلس انقلابی توضیح دهد چرا مردم کشوری که بیش از 150 میلیارد بشکه ذخیره نفتی دارد، سومین دارنده گاز جهان است و خاک آن صادراتی است، اینگونه باید در تنگنای اقتصادی و معیشتی قرار بگیرند نه اینکه بعنوان طلبکار ، عده ای از 12 هزار قشر مظلوم راننده زحمتکش تاکسی رشت را به بنگاه ضد انتقلاب تشبیه کند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، برخی اظهارات محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در چند ماه اخیر حاشیه ساز شد. از انتقاد وی به سگ گردانی تا اظهار نظر در خصوص واردات واکسن خارجی و یا نطق به زبان انگلیسی که انتقادات زیادی در پی داشت و انتظار مردم از وی به عنوان نماینده پارلمانی ، پیگیری مطالبات کلان و ملی شهرستان و استان بوده است.

اظهرات وی در خبری که عصر روز شنبه ۲۷ دی ماه ، خبرگزاری فارس منتشر کرد، برای وی دردسر ساز شد و موجی از از انتقادها را در پی داشته است. در نشستی که برای بررسی مشکلات حمل‌ ونقل شهری و برون ‌شهری شهرستان رشت با حضور فرماندار  و محمد رضا احمدی سنگری برگزار شد، این نماینده مجلس یازدهم برخی رانندگان تاکسی  را به «بنگاه تبلیغاتی ضدانقلاب» تشبیه کرد.

احمدی نیز در این جلسه با تأکید بر تعریف منشور اخلاقی و اجتماعی برای رانندگان تاکسی، گفت: «همه ما از شرایط سخت فعالیتی رانندگان تاکسی مطلع هستیم، اما رانندگان باید بدانند که تمامی این تسهیلات و حمایت‌ها را نظام برایشان فراهم می‌کند.»

محمدرضا احمدی با انتقاد از اینکه برخی از رانندگان بنگاه تبلیغاتی ضدانقلاب می‌شوند، افزود: « رانندگان تاکسی به ‌واسطه شغل شان با افراد فراوان و مختلفی سر و کار دارند و متأسفانه برخی از همین افراد ناخواسته با سخنانی که مطرح می‌کنند به‌ عنوان یک بنگاه تبلیغاتی ضد نظام اقدام می‌کنند.»

وی با انتقاد از بی ‌سر و سامانی ناوگان‌های حمل ‌ونقل بین ‌شهری، تصریح کرد:« ایستگاه‌های بین‌ شهری باید ساماندهی شود و در برخی از موارد شاهد هستیم که شهرداری‌ها به ‌واسطه اینکه ناوگانی ما بین محدوده خدماتی وجود دارد به عملکرد آن نظارتی ندارند و حتی نرخ کرایه در این ایستگاه‌ها توسط افراد خاصی تعیین می‌شود.»

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تغییر دائمی برخی از ایستگاه‌های تاکسی گفت:« تمامی فعالیت‌ها در این حوزه باید بر اساس چارچوب و منشور مشخص انجام شود».

دیار میرزا هم در نقدی به احمدی سنگری نوشت: «در واقع در نشستی که می‌بایست مشکلات ریز و درشت رانندگان تاکسی که این روزها با افزایش قیمت لوازم و قطعات خودرو همانند سایر مردم مظلوم ایران از تنگی معیشت رنج می‌برند، مطرح می شد؛ نماینده مجلس یازدهم آنان را بنگاه تبلیغاتی ضدانقلاب نامید؟!

البته آن‌هایی که طی چندماه اخیر اخبار مرتبط با نمایندگان مجلس یازدهم را دنبال کرده باشند، اینگونه اظهارات عجیب و غریب نیست و تقریبا روزی نیست که یکی از نمایندگان جدید، افاضات شاذ و سطحی نداشته باشند.

 همین چند روز پیش بود که نطق انگلیسی احمدی سنگری به دستمایه طنز رسانه‌های داخلی و خارجی تبدیل شد و سوژه به دست رسانه‌های آن ‌ور آبی داد.

اما احمدی سنگری به گونه‌ای درباره مشکلات و حمایت‌های صورت گرفته صحبت می‌کند که گویا خبردار نیست طی ماه‌های اخیر تنها قشری که از آن‌ها به خوبی حمایت شده، نمایندگان مجلس یازدهم بوده‌اند که وام ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی، وام ضروری ۳۰۰ میلیون تومانی و دناپلاس ۵۰۰ میلیون تومانی را با نرخ دولتی و خارج از نوبت دریافت کرده‌اند و معدود تلاش مجلس یازدهم تصویب قانون حمایت معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی به ۶۰ میلیون نفر بود که آن هم با مخالفت شورای نگهبان و دولت اجرایی نشد و همان وعده هم رنگ اجرا به خود نگرفت!

حالا با توجه به اتهام زنی این نماینده به اصطلاح انقلابی به رانندگان تاکسی باید ببینیم که تاکسیرانی رشت آیا برای حمایت از کیان این قشر اقدامی خواهد کرد و حاضر می‌شود تا از زیرمجموعه ۱۲ هزار نفری خود در برابر اتهامات وارده دفاع کند یا اینکه با سکوت در برابر این اتهامات، مردم همچنان باید چنین اظهارات بی‌پشتوانه‌ای را شاهد باشند.»

گفتنی است مردم شهرستان رشت انتظار دارند تا نمایندگان مجلس بر اساس نظرات کارشناسی در جلسات اظهار نظر کنند. اینکه محمد رضا احمدی سنگری برای ایراد اتهام سنگین بنگاه تبلیغاتی ضد نظام به برخی از 12 هزار راننده تاکسی رشت چه استنادی دارد، نیز تاکنون از سوی وی ارائه نشده است؟! مردم شهرستان رشت انتظار داشتند تا این نماینده مجلس انقلابی توضیح دهد چرا مردم کشوری که بیش از 150 میلیارد بشکه ذخیره نفتی دارد، سومین دارنده گاز جهان است و خاک آن صادراتی است، اینگونه باید در تنگنای اقتصادی و معیشتی قرار بگیرند نه اینکه بعنوان طلبکار ، عده ای از 12 هزار قشر مظلوم راننده زحمتکش تاکسی را به بنگاه ضد انتقلاب تشبیه کند؟! آنان اضافه می کنند اگر این نماینده مجلس نتواند استناد قانونی برای این ادعای خود ارائه نماید ، قطعا باید در برابر خداوند پاسخگوی این تهمت ناروا باشد.

ارسال شده در دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲:۰۶ بعد از ظهر
کد خبر: 8223043
آخرین خبر ها
گزیده خبرها