آیا رامین گیلانشاهی دعوت مناظره بقایی را می پذیرد؟
سرپرست دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی تعاون روستایی ایران دعوت به مناظره شد

آیا رامین گیلانشاهی دعوت مناظره بقایی را می پذیرد؟

اختصاصی/ اسرار امروز/ ریحانه خوشحال. ساکت نمی شوم؛ چرا پای درددل کسانی که با تمام وجود پای نظام ایستاده اند، نمی نشینید و یکطرفه دوخت و دوز می کنید؟!/ برگزاری جلسات بدون حضور منتقدان نوعی ماست مالی کردن است/ متاسفانه در شعار دم از عدالت و پاسخگویی می زنند، اما در عمل جدی نیستند!/ چرا برخی مسئولان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از انتقاد فراری  هستند؟/ این چه عدالتی است یک طرفه پای صحبت کسانی می نشینند که مورد انتقاد قرار دارند و در نهایت به تهران بر می گردند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران معتقد است نظام صنفی کشاورزی، سرمایه اجتماعی بخش کشاورزی است که باید برای تحقق این ثروت اجتماعی، به عنوان سخنگوی بخش عظیم بهره برداران و تولیدکنندگان اقدام شود، اما در عمل از زمان حضور وی، پاسخگویی به سئوالات ، ابهامات، انتقادات و ... در سازمان تحت مدیریت وی بصورت شفاف و قانونی بنا به اذعان عده ای از سهامداران شبکه تعاون روستایی گیلان جایگاهی ندارد.

طهماسبی حتی در یکی از جلسات خود توصیه کرد تا نظام های صنفی کشاورزی در کلیه سطوح از ملی تا بخش شهرستان دارای یک سخنگو و مسئول مستقیم رسانه ای با رسانه های جمعی کشور باشد و با بیان قوی، زمینه سازی و ذهن سازی موضوعی برای تمرکز بر خواسته ها و مطالبات در جهت تقلیل مسائل بخش کشاورزی داشته باشند. در صورتیکه در طول سالجاری ، مدیران این سازمان در سطح استانها و حتی ملی حاضر نشدند پای صحبت منتقدان بنشینند و کمی از آلام شان کم کنند.

بارها سخن از آشفتگی‌های مدیریتی  تعاون روستایی گیلان در طول دو سال گذشته در رسانه ها طرح شد. سهامدارانی که اعتراض و گلایه‌ی اصلی آنان عدم توجه کافی برخی مدیران سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور و گیلان به رهنمودها و راهبردهای رهبر معظم انقلاب است.

حتی به دستور استانداری گیلان مبنی بر پاسخگویی سریع مدیریت تعاون روستایی هم توجهی نکردند و به راحتی از آن گذشتند. نسبت به رسانه های مطالبه گر هم بی تفاوت هستند و عدم پاسخگویی را به جایی رساندند که بعنوان نمونه اتحادیه تعاون روستایی استان گیلان برای استیفای حقوق سهامداران خود از سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با کمک وکلا شکایت نموده و دست به دامان محاکم قضایی شد .

اکنون سهامداران شبکه تعاون روستایی به این نتیجه رسیده اند از سازمانی که به دستور نماینده عالی دولت برای پاسخگویی به قشر عظیمی از کشاورزان، چایکاران، دامداران و ... که تولید کننده هستند ، توجهی ندارد و به سئوالات آنان در رسانه ها حتی یک خط هم پاسخ نمی گوید ، نمی توان انتظاری داشت.

پیگیری نگارنده از طریق روابط عمومی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور هم برای دریافت پاسخ سئوالات شبکه تعاون روستایی گیلان تا این لحظه نتیجه ای نداشت.

حجت الاسلام مهدی بقایی عضو انتصابی شرکت تعاونی - تولیدی دامداران کلاچای( رودسر) که پیش از این در گفتگو با این رسانه پیگیر مطالبات، سئوالات و انتقادات سهامداران آن شرکت بود، مجددا به دلیل عدم پاسخگویی مسئولان سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور و مدیرعامل شرکت تعاونی شرکت تعاونی - تولیدی دامداران کلاچای( رودسر) با مراجعه به رسانه مدعی شد : به نظر می رسد عدالت اجتماعی امروز در سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران وضعیت مناسبی دست ‌کم نسبت به آنچه جمهوری اسلامی می‌خواست،‌ ندارد. مصداقهای مختلفی در رسانه ها وجود دارد که این گزاره را تصدیق و تأیید کند.

 بقایی افزود: متاسفانه در شعار دم از عدالت و پاسخگویی می زنند، اما در عمل جدی نیستند! چرا برخی مسئولان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و گیلان از انتقاد و مطالبه گری فراری  هستند؟

وی تاکید کرد: رییس هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور بر لزوم شفافیت اصرار دارد اما در عمل خبری از شفافیت حداقل در این شرکت تعاونی وجود ندارد. ما اصرار به پایش قانونی و در چارچوب اساسنامه داریم ، اما این چه عدالتی است که برخی مسئولان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در سفر به گیلان اجازه حضور منتقدان عملکرد تعاون روستایی را نمی دهند و یک طرفه پای صحبت کسانی می نشینند که مورد انتقاد قرار دارند و در نهایت به تهران بر می گردند؟!

عضو انتصابی شرکت تعاونی - تولیدی دامداران کلاچای( رودسر) بابیان اینکه چرا رفتار مسئولان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نسبت به ما سهامدارانی که در جنگ اقتصادی در حال مبارزه و تحقق جهش تولید هستیم، تغییر کرده است؟ افزود: بنده از کسانی هستم که سعی کردم مصداق کوتاهی در بیان مشکلات دامداران نباشم . چرا پای درددل کسانی که با تمام وجود پای نظام ایستاده اند، نمی نشینید و یکطرفه دوخت و دوز می کنید؟!

وی با تاکید بر اینکه در دفاع از حقوق سهامداران ساکت نمی شوم، خاطرنشان کرد: اگر در برابر خواسته‌های غیرمتعارف و عملکرد خارج از چارچوب اساسنامه و قوانین مدیرعامل و برخی اعضای هیئت مدیره  این شرکت تعاونی اعتراض می کنم بنا به وظیفه  امر به معروف و نهی از منکر است ضمن اینکه من هم عضو انتصابی هیئت مدیره هستم. کمرنگ شدن عمل به امر به معروف و نهی از منکر کار را به جایی رسانده است که وقتی از عملکرد آنان در سازمان های متولی انتقاد می کنم ،  ملامت می‌شوم و انتظار تعریف و تمجید در عملکردهای غیرقانونی دارند؟!

بقایی با اشاره به اینکه اگر مستندات محکمه پسندی دارید حداقل ارائه کنید تا خیال ما راحت شود، اضافه کرد: اگر نشست ها و جلساتی کارشناسان و معاونین سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور بدون حضور منتقدانی که سالها برای تداوم فعالیت شبکه تعاون روستایی استان گیلان تلاش کرده اند، برگزار شود شبیه فریب افکار عمومی است که به هیچ وجه زیبنده سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نیست.

این عضو هیئت مدیره تصریح کرد: مدیرعامل و رییس هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور نباید صرفا به چنین گزارشاتی یکطرفه و بدون حضور منتقدان عملکرد تعاون روستایی گیلان در دو سال گذشته توجه کند. چون چنین سفرهای سازمان مرکزی به گیلان جز هزینه، هیچ فایده و سودی برای سهامداران شبکه تعاون روستایی ندارد و تصمیم گیریها را به مسیر اشتباه هدایت می کند که چنین نتایجی نظیر شرکت تعاونی دامداران کلاچای در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: اگر قرار بود با حضور عضوی از مسئولان ارشد سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران جلسه ای برای حل مشکلات  این شرکت تعاونی تشکیل شود  باید با یک برنامه ریزی منسجم از سهامداران با تجربه و منتقدان بی طرف و منصف که آگاهی کافی نسبت به مشکلات دارند و حرف برای گفتن داشتند دعوت می شد ، تا ابعاد بیشتری در این جلسه مطرح می شد. کارشناسان و بازرسان سازمان مرکزی تعاون روستایی اگر برای بررسی موضوعات مطروحه از سوی منتقدان به گیلان سفر می کنند باید پای صحبت آنان بنشینند وگرنه برگزاری جلسات بدون حضور منتقدان نوعی ماست مالی کردن است .

این سهامدار شبکه تعاون روستایی گیلان در ادامه با اشاره به عملکرد ضعیف رامین گیلانشاهی در حوزه پاسخگویی گفت: سرپرست دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور که پیش از این دو سال مدیریت تعاون روستایی گیلان را در کارنامه خود دارد، متاسفانه بسیاری از سئوالات، ابهامات و انتقادات را بدون پاسخ گذاشت و از انتقاد و مطالبات سهامداران فرار ‌ کرد. اما اینکه در بخش بازرگانی محصولات کشاورزی در طول دو ساله مدیریت خود در گیلان چه کارنامه ای دارد هم خود قصه ای دراز است که در آینده به آن خواهم پرداخت. هر چند مشخص نیست وی بر چه اساسی بدون اینکه به سئوالات، انتقادات، ابهامات سهامداران شبکه تعاون روستایی در چارچوب اساسنامه پاسخ دهد، پست بالاتری گرفت؟

وی خطاب به رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور گفت: اینکه در طول دو سال گذشته از منتقدین عملکرد مدیر سابق تعاون روستایی گیلان از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی دعوتی نشده تا دلایل انتقادات خود را ارائه کنند، عجیب نیست. اما بر اساس شنیده ها جنابعالی که با تجربه های زیادی در حوزه جهاد کشاورزی و تعاون روستایی دارید ، همچنان رویه مدیران سابق این سازمان را دنبال می کنید  موجب شگفتی است!

بقایی با بیان اینکه ما مسائل و سئوالاتی داریم که می‌خواهیم پاسخ آن را در چارچوب اساسنامه و قانون دریافت کنیم، اعلام کرد: آقای طهماسبی ، سرپرست دفتر بازرگانی محصولات کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور را دعوت به مناظره می کنم تا در حضور رسانه ها و سهامداران به سئوالاتی در خصوص عملکرد دو ساله خود پاسخ دهد و این وظیفه یک مسئول است که پاسخگوی عملکرد خود باشد.

وی افزود: امیدوارم رامین گیلانشاهی هم بر اساس این رویه علمی حسنه، در مناظره شرکت کند تا فراتر از کلی‌گویی‌ها و فرافکنی‌ها، حقایق و واقعیات موجود در جمع سهامداران شبکه تعاون روستایی گیلان و خبرنگاران مورد واکاوی قرار گیرد و در راستای پیشرفت و تعالی کنونی گامی برداشته شود.

وی در پایان گفت: غرض نقشیست کز ما باز ماند ، که هستی را نمی باشد بقائی

ارسال شده در پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۶:۳۷ بعد از ظهر
کد خبر: 1458319
آخرین خبر ها
گزیده خبرها