برای حرف های  استاندار گیلان تره هم خرد نمی کنند!

برای حرف های استاندار گیلان تره هم خرد نمی کنند!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. برخی مدیران خود را به کوچه علی چپ زده اند!/ حرف درمانی اپیدمی استانداری شده است/ استانداری گیلان در برخی مکاتبات ، زورش حتی به یک مدیر میانی هم  نمی رسد/ به نظر می رسد روز مسئولان استانداری گیلان  با حرف ‌زدن‌های قشنگ در جلسات می گذرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، سناریوی تهیه اخبار یک طرفه از سوی برخی مدیران سیاستی نخ نما شده  و جایگاهی در افکار عمومی ندارد. در واقع اخبار و رویدادهایی منتشر می شود که از ماهیت آن اطلاعی نداریم. پیش از این مدیران استان گیلان خصوصا در بخش دولتی بر لزوم پاسخگویی به افکار عمومی و رسانه ها، از حرفهای استانداران اسبق حساب می بردند .

 

اگر قرار بود حداقل در سال 1399 اصل پاسخگویی و نقد پذیری در بین مدیران استان سامانی بگیرد، باید با آن همه تذکر و تهدید استاندار گیلان به نتیجه می رسید . اما به نظر می رسد در برخی موارد، روز مسئولان استانداری گیلان  با حرف ‌زدن‌های قشنگ در جلسات می گذرد و در عمل خبری از اجرای دستورات نیست و برنامه مشخص و موثری برای آن هم وجود ندارد.

 

دقیق نمی دانم شاید برای دکتر ارسلان زارع همه چیز گل و بلبل توصیف شده ، که در نشست خود با مدیران مسئول روزنامه‌های استان اعلام کرد که باید قدر نقد را بدانیم! اما شاید نمی داند که عدم پاسخگویی برخی مدیران استان باعث شد تا در اذهان عمومی، چوب بی اقتداری را بخورد.

 

بارها استاندار گیلان بر ضرورت اطلاع ‌رسانی ، پوشش خبری و پاسخگویی تأکید کرده، اما گویا خلاء اقتدار استاندار در گیلان به قدری حس می شود که برخی ادارات و سازمانها اکنون به صورت خود مختار عمل می کنند؟! اینکه برخی مدیران  دولتی در گیلان در عمل تره ای برای حرف عالی ترین مقام اجرائی استان (؟!) خرد نمی کنند، جای تامل بسیار دارد.

 

مردم گیلان می گویند در اصل پاسخگویی در میان مدیران و دستگاههای اجرایی، نمره صفر تا دلتان بخواهد داریم و البته نمره بالاتر هم داریم. انتظار هم ندارند همه چیز بر وفق مراد باشد. اما با این وجود، باید مدیران دستگاههای اجرایی استان  به سئوالات، ابهامات ، مطالبات و انتقادات پاسخگو باشند و از رسانه ها فرار نکنند.

 

استانداری گیلان در برخی مکاتبات ، زورش حتی به یک مدیر میانی هم  نمی رسد. البته توقع زیادی هم  ندارد. بعنوان مثال فقط در یک مکاتبه از تعاون روستایی گیلان خواسته بود ظرف 10 روز به سئوالات ، ابهامات و انتقادات مطروحه برخی سهامداران شبکه تعاون روستایی در اسرار امروز ، پاسخ دهد. حتی به مدیرکل بازرسی استانداری هم متوسل شد، اما نشان به آن نشان که بیش از  60 روز گذشت اما هیچ واکنشی از سوی تعاون روستایی استان دیده نشد؟!

 

البته تعاون روستایی گیلان و سازمان تعاون روستایی ایران هم کم نگذاشت و سینه اش را سپر کرد و مقابل نماینده عالی دولت در استان ایستاد و گفت: فعلا منتظر بمانید! ظاهرا قصد پاسخگویی و عقب نشینی در برابر سئوالات، مطالبات و انتقادات سهامداران شبکه تعاون روستایی گیلان که جمع کثیری از کشاورزان، چایکاران، دامداران و ...هستند، را ندارند و حاضر نیستند به رسانه های منتقد روی خوش نشان بدهند؟!

 

اگر در سال جهش تولید، سازمان تعاون روستایی ایران زیر بار پاسخگویی شفاف و قانونی و در چارچوب اساسنامه نمی رود، اقتدار شکسته استاندار گیلان را نشان می دهد و می دانند «حرف درمانی» نسخه جدیدی نیست . البته این رسانه در پیگیری سئوالات سهامداران شبکه تعاون روستایی گیلان بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری و پشتوانه خون 8 هزار شهید استان گیلان در امر به معروف و نهی از منکر،عقب نشینی نخواهد کرد.

 

شاید برخی مسئولان استان تمایل داشته باشند که خبرهای مربوط به حوزه فعالیت آنها، فقط برپایه  برجسته ‌سازی «عملکرد مثبت» در اذهان عمومی تهیه شود. عملکرد برخی از مدیران هم در استان نشان می دهد که از خبرنگاران مردمی و با دغدغه هراس دارند و می خواهند با کمک خبرنگارانی که تعریف و تمجید می کنند، از خود ملکه ای ایده آل در اذهان عمومی بسازند. البته نمی توانند در مقابل نگاه نافذ مردم، گنبدی آهنین و غیر نفوذ بسازند و اصل پاسخگویی و نقد پذیری با شعار حل نمی شود .

 

آقای استاندار، سرپوش گذاشتن بر کاستی‌؛ پروژه ‌ای است که ساختاری متزلزل و عمری کوتاه دارد و اصل نقد پذیری و پاسخگویی از حرف درمانی گذشته است ! حرف درمانی اپیدمی استانداری شده و برخی مدیران ما خود را به کوچه علی چپ زده اند! به راستی ریشه بی مهری ها و بی تفاوتی های برخی مدیران را در این استان غنی در کجا می یابید؟

 

آقای استاندار نمی توانم ساکت بنشینم و باید حرف بزنیم.

ارسال شده در پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۸:۱۴ بعد از ظهر
کد خبر: 0766458
آخرین خبر ها
گزیده خبرها