وزیر اقتصاد شفاف سازی کند
مدرک مستدلی برای حکم حکومتی مرتضی بانک وجود ندارد

وزیر اقتصاد شفاف سازی کند

اسرار امروزگرچه برخی مباحث مطرح است که آقای بانک دبیر سابق شورای عالی مناطق آزاد از رهبری حکم حکومتی گرفته‌اند با این حال مدرک مستدلی در این باره نیست و بهتر است وزیر اقتصاد بجای سکوت به شفاف سازی پیرامون این موضوع بپردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از قدس آنلاین، «محمدرضا صباغیان بافقی» نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان یکی از قوانین سازنده دوره قبلی مجلس بود که در بین مصوبات مجلس یکی از مصوبات کارآمدی محسوب می‌شود و مطالبه مردم برای اجرای عدالت حاکمیتی و نیاز سیستم اداری کشور را تأمین خواهد کرد.

صباغیان اظهار داشت: به نظر می‌رسد برخی دستگاه‌های دولتی مانند شورای عالی مناطق آزاد از اجرای قانون امتناع کرده است که همین مسأله لزوم نظارت و اقدامات کنترلی بیشتری را از سوی مجلس می‌طلبد.

این نماینده مجلس پیرامون برخی اخبار منتشر شده مبنی بر بازگشت به کار برخی مدیران بازنشسته دستگاه‌های دولتی و ضرورت اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، خاطرنشان کرد:  اگر این قانون اجرایی نشود و دستگاه‌ها بی سر و صدا و با روش‌های مختلف به همان وضعیت قبل از اجرای این قانون، ادامه بدهند در آینده بسیار نزدیک کشور شاهد خلأ مدیریتی و عدم حضور مدیران متخصص و کارآزموده خواهد بود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: با اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان شاهدیم که حدود ۱۴ نفر از استانداران و معاون وزیران بازنشسته شده‌اند و این موضوع بیانگر کارآمدی و قابلیت بالای قانون است.

وی تاکید کرد: اما فعالیت غیر قانونی دبیر مناطق آزاد یا برخی مدیران وزارت صمت در حال وقوع است که دستگاه‌های نظارتی می‌توانند در راستای جلوگیری از این

تخلفات و تأثیرگذاری و اجرای صحیح قانون فعالیت داشته باشند.

این نماینده مجلس همچنین گفت: البته چند نفر از مدیران بازنشسته دولتی از جمله کرباسیان معاون وزیر نفت نیز برای ادامه به کار خود از رهبری اجازه گرفته‌اند. اما آنچه رویه قانونی و منطقی است، این است که دستگاه‌های مختلف خودشان بستر را برای بازنشستگی مدیران و روی کار آمدن جوانان فراهم کنند.

صباغیان گفت: نمایندگان مجلس باید از مسؤولان امر درخواست پاسخگویی نسبت به تخلف پیش آمده و روشنگری درباره آن را داشته باشند. گرچه برخی مباحث مطرح است که آقای بانک دبیر سابق شورای عالی مناطق آزاد از رهبری حکم حکومتی گرفته‌اند با این حال مدرک مستدلی در این باره نیست و بهتر است وزیر اقتصاد بجای سکوت به شفاف سازی پیرامون این موضوع بپردازد.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس گفت: البته تأکید بر اجرای صحیح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشتسگان بدین معنا نیست که تجارب و تخصص مدیران کارآزموده و بازنشسته به حاشیه برده شود بلکه می‌توان با گرفتن مشاوره، از تخصص و تجربه این مدیران استفاده کرد تا به نوعی اینها چراغ راه مدیران جوان کشور باشند.

ارسال شده در یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۸:۰۲ بعد از ظهر
کد خبر: 4428061
آخرین خبر ها
گزیده خبرها