اتحاد کرونای چینی و انگلیسی برای قتل عام مردم گیلان !
چرا مردم گیلان بجای استاندار از نمایندگان مجلس استمداد می جویند؟

اتحاد کرونای چینی و انگلیسی برای قتل عام مردم گیلان !

اختصاصی/ اسرار امروزمتاسفانه در شرایطی که کرونای انگلیسی و چینی برای قتل عام مردم گیلان در کمین هستند، باز هم حضور دائمی مسافرانی در شهرها، روستاها، ییلاقات و ...  پررنگ و نگران کننده است؟!/ مردم گیلان در طول بحرانهای کرونایی که پشت سر گذاشته اند دیدند که محدودیت‌ها قابل‌ توجه نبوده و یا گاهی با کیفیت پایین اجراشده است؟!  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، یک سال از شیوع ویروس کرونای چینی در کشور و گیلان گذشت و هزاران نفر در جنگ نابرابر با این ویروس منحوس با دنیا وداع کردند و میلیونها فنر نیز مبتلا و بستری شده‌اند. کرونا خسارات زیادی در بسیاری از زمینه ها اقتصادی، اجتماعی از جمله  کاهش درآمد خانوار، بی‌رمقی بازار، نوسانات شدید در بازارهای مالی و پولی، کاهش ارتباطات درون خانوادگی، افسردگی، فقدان فعالیت‌های اجتماعی مثبت، کاهش محسوس کیفیت آموزش  وارد کرد.

استان گیلان یکی از استانهایی بود که در اسفند سال گذشته ، قربانیان زیادی داشت. از همان روزهای اول شیوع کرونا یکی از مهمترین اقدامات مسئولان متولی در کنترل بیماری توصیه و تشویق مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری حداقل دو متری با افراد ، پرهیز از تردد غیرضروری و حضور عادی انگارانه‌ در اجتماعات و دورهمی های خانوادگی است. اما عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی برخی مردم باعث شد تا خیلی از پرسنل کادر درمان در مراکز درمانی جان خود را از دست بدهند و حتی خیلی از خانواده ها نیز عزادار شدند.

متاسفانه برخی مصلحت اندیشی ها و عدم اتخاذ تصمیمات درست در زمان مناسب هزینه های جانی خانواده ها را افزایش داد و اعتراضات مردمی در خصوص اتخاذ پروتکلهای سخت گیرانه در ترددهای غیرضرور به گیلان ، آن طور که باید کارساز و به موقع نبود.

برخورد سلیقه‌ای با صاحبان صنوف و صنایع متخلف و ناکافی بودن حدود تعیین‌شده برای متخلفان و همچنین عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی برخی مردم و در نظر گرفتن مجازات‌های سنگین و قانونی برای آن‌ها ازجمله دغدغه‌های این روزهای مردم گیلان است.

 اکنون با انتشار اخبار شیوع بیماری کرونای بریتانیایی، اکنون بسیاری از مردم گیلان به‌ جای یک ماسک از دو ماسک استفاده می‌کنند و ضمن پرهیز از قرار گرفتن در اجتماعات، خریدهای مجازی را به حضور در بازار و اصناف ترجیح داده‌اند اما همچنان عادی انگاری برخی از مردم کشور و تردد غیرضرور به گیلان و برگزاری نمایشگاه های متفاوت در آستانه سال جدید از سوی سازمان همیاری شهرداریهای گیلان و برگزاری مجامع صنفی تعاون روستایی و ... ، قابل‌تأمل و نگران‌کننده‌تر از پیش است.

آژیر خطر در گیلان دوباره به صدا در آمد. به گزارش فارس و به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بعد فوت نخستین فرد مبتلا شده به کرونای انگلیسی در گیلان، امروز دومین فرد مبتلا به کرونای موتاسیون یافته در گیلان شناسایی و اقدامات لازم اتخاذشده است.

بنابر اعلام دکتر آبتین حیدرزاده احتمال شیوع  ویروس انگلیسی در کل استان وجود دارد زیرا طی روزهای گذشته شاهد ورود ویروس کرونای جهش ‌یافته با عنوان ویروس انگلیسی به استان گیلان بودیم.

یکی از عمده نگرانی‌ها احتمال افزایش سفرها به گیلان در تعطیلات پیش رو و ایام نوروز است و با توجه به افزایش سرایت و مرگ ‌ومیر ناشی از کرونای انگلیسی، حیدرزاده از مسافران تقاضا می کند تا مسافرت به گیلان را به حداقل رسانده و در تعطیلات پیش رو از برگزاری دورهمی‌ها و تردد بین ‌شهری خودداری کنند.

وقتی وزیر بهداشت ادعا می کند :«من وزیر خبر ندارم چه کسی می‌آید و بیرون می‌رود، فقط شدم ته رودخانه، زخمی و جنازه جمع کن. بجای وزیر بهداشت بگذارید مدیرکل مرده شور خانه. این طور که نمی‌شود مملکت اداره کرد. چقدر باید فریاد بزنم و بگویم. چقدر باید خجالت بکشم از پزشک و پرستار و علوم آزمایشگاهی و بقیه.  نگرانی مردم گیلان چندین برابر شده ، چون احساس می کنند روزهای سیاه و بی روح اسفند ماه سال گذشته دوباره تکرار می شود و این بار بجای اینکه دست یاری به نماینده عالی دولت در گیلان دراز کنند، به نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی متوسل شدند تا راهی برای جلوگیری از تردد مسافران به گیلان و جلوگیری برگزاری تجمعات در قالب نمایشگاه های مختلف در آستانه نوروز 1400 و مجامع پیدا کنند. چون در طول بحرانهای کرونایی که پشت سر گذاشته اند دیدند که محدودیت‌ها قابل‌توجه نبوده و یا گاهی با کیفیت پایین اجراشده است.

این اعتقاد وجود دارد که جریمه ناچیز ۵۰۰ هزارتومانی تردد بین شهرها در شرایط کرونایی راه به جایی نمی برد و بسیاری از هنجارشکنان بحران کرونا بی‌مهابا به گشت ‌وگذار می‌ پردازند. متاسفانه در شرایطی که کرونای انگلیسی و چینی برای قتل عام مردم گیلان در کمین هستند باز هم حضور دائمی مسافرانی در شهرها، روستاها، ییلاقات و ... گیلان پررنگ و نگران کننده است؟!

مردم گیلان درخواست انسداد مبادی استان، اعمال محدودیت شدیدتر تردد، تعطیلی نمایشگاه ها و مجامع را حداقل به مدت دو هفته دارند تا مجددا با حمله کرونای چینی و انگلیسی، قتل عام نشوند. این انتظار وجود دارد تا نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی درخواست منطقی، دلسوزانه و به ‌جای مردم را به ‌عنوان خواسته‌ای عمومی فورا در دستور کار قرار دهند

ارسال شده در چهارشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۸ بعد از ظهر
کد خبر: 1363546
آخرین خبر ها
گزیده خبرها