7 پروژه زیربنایی شرکت برق منطقه ای گیلان در  هفته های پویش #هرهفته_الف_ب_ایران  به بهره برداری رسید
روند توسعه و ارتقای ایستگاههای برق استان گیلان قابل توجه است

7 پروژه زیربنایی شرکت برق منطقه ای گیلان در هفته های پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره برداری رسید

اسرار امروزایستگاههای برق گیلان پس از انقلاب رشد 5 برابری را تجربه کرده است/ ساخت چنین تاسیساتی، در شرایط تحریم ، کمبود اعتبارات و کرونا، کاری بزرگ و درخور ستایش است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، وزارت نیرو با وجود تحریم های سرسخت و ظالمانه در غالب فشار حداکثری همچنان در حال افتتاح پروژه های خود در هفته های پویش #هرهفته_الف_ب_ایران می باشد.

افتتاح چنین پروژه هایی که نیازمند اعتبارات قابل توجه است درشرایطی رقم می خورد که علاوه بر کمبود منابع مالی ، کرونا هم مزید بر علت شده و فرایند اجرای عملیات ساخت و احداث پروژه های جدید هم دستخوش این موضوع شده است. بنا براین باید اذعان داشت ساخت چنین تاسیساتی، در شرایط تحریم ، کمبود اعتبارات و کرونا، کاری بزرگ و درخور ستایش است .

روند توسعه و ارتقای ایستگاههای برق استان گیلان نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی قابل توجه است چنانکه بنا بر ادعای مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان گیلان رشد بیش از 5 برابری را تجربه کرده است. بهمن داراب زاده همچنین می گوید در دوران قبل از انقلاب، تعداد ایستگاه‌های برق در سطوح ولتاژی230،132،63 و 400 کیلوولت استان 13 دستگاه بوده است که این تعداد بعد از پیروزی انقلاب به 72 ایستگاه افزایش یافته است.

گفتنی است پس از پیروزی انقلاب اسلامی در گیلان شاهد رشد بیش از 4 برابری تعداد پست های برق 230 کیلوولت و رشد بیش از 6 برابری تعداد پست های برق در سطح 63 کیلوولت نیز هستیم.

پروژه انتقال و فوق توزیع در گیلان با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، ارسلان زارع استاندار و بهمن داراب زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان گیلان به صورت ویدیو کنفرانسی در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛ به بهره برداری رسید.

"بهمن داراب زاده" مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در این مراسم گفت: 4 پروژه انتقال و فوق توزیع در شهرستان های تالش، صومعه سرا، لشت نشا و در هفته چهل و سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با هدف افزايش ظرفيت بارگيري، اصلاح افت ولتاژ و جلوگیری از اعمال محدوديت و افزایش ضریب اطمینان شبکه به بهره برداری رسید.

وی افزود: اشتغالزایی افراد بومی، افزایش رضایتمندی مشترکین خانگی ، امکان توسعه مصرف کنندگان صنعتی وگردشگری ،تأمین برق پایدار مصرف کنندگان صنعتی مجاور و تولید توان واحدهای بادی، حفظ محیط زیست و کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی از دیگر اهداف اجرای این پروژه ها می باشد.

داراب زاده گفت: با افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها برای 4 نفر به صورت مستقیم و برای 100 نفر به صورت غیر مسقیم اشتغال ایجاد می شود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: پروژه افزایش ظرفیت پست 63/20 کیلوولت لشت نشاء، پروژه افزایش ظرفیت پست 63/20 کیلوولت لوشان، پروژه افزایش 313 درصدی ظرفیت پست سیار230/63 کیلوولت تره طول تالش و پروژه احداث پست سیار 63/20 کیلوولت تولمات از جمله این پروژه ها هستند.

وی افزود: علاوه بر این پروژه ها،  3 پروژه دیگر نیز در سی و سومین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به ارزش ۷۴۲ میلیارد ریال در دی ماه سال جاری افتتاح و به بهره برداری رسیده اند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱:۴۱ بعد از ظهر
کد خبر: 0849866
آخرین خبر ها
گزیده خبرها