نظام مندی و شفافیت سرلوحه فعالیتهای شهرداری رشت است
سید محمد احمدی:

نظام مندی و شفافیت سرلوحه فعالیتهای شهرداری رشت است

اسرار امروزمشکل دریافت مستمری بازنشستگان شهرداری رفع شد/ پرداخت حقوق، مزایا و معوقات پرسنلی کارکنان شهرداری به روز شد/ در سالجاری  ماهیانه ۱۰ میلیارد ریال از بدهی های سنواتی شهرداری رشت به تامین اجتماعی پرداخت شد/ صدور پروانه ساختمانی در 11 ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه 70 درصد رشد داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز؛ سید محمد احمدی شهردار رشت با اشاره به صدور 859 فقره پروانه ساختمان در 11 ماه سال قبل، گفت: صدور پروانه ساختمانی در 11 ماه سال جاری تعداد یکهزار . 457 فقره بود که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 70 درصد رشد داشته است.

احمدی در ادامه ضمن اشاره به تسریع در امور و بهبود وضعیت خدمات رسانی به شهروندان ، گفت: بیش از ۲۶۰ حساب شهرداری را در ۶۴ حساب ادغام کردیم و با این کار از عقد قراردادهای غیرضروری اجتناب شد.

وی از رشد 150 درصدی بودجه نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: شاهد تحقق ۹۱ درصدی بودجه در سال جدید بوده ایم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد دوبرابری داشته است.

شهردار رشت با بیان اینکه پیش بینی بخشی از درآمدهای بودجه سال ۹۹، از محل وام و صکوک بوده است افزود: شهرداری رشت به دلیل اینکه تعهد جدیدی را ایجاد نکند از این بخش از درآمد صرفنظر کرد.

این مقام مسئول درباره رشد ساخت و ساز ساختمانی علی رغم افزایش تعرفه عوارضی گفت: قدرالسهم شهرداری در هزینه های ساخت و ساز نسبت به قیمت زمین و مصالح بسیار ناچیز است و این افزایش تاثیری روی تمایل و یا عدم تمایل سازنده ها برای ساخت و ساز نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه تحقق بودجه در قیاس با سال ۹۸ با افزایش صد در صدی مواجه بوده است، بیان کرد: سیاست ها و مصوبات تشویقی شورای اسلامی شهر رشت، اصلاح تعرفه عوارضی، تشکیل کارگروه های تخصصی درآمدهای نوین در معاونت های مالی و اقتصادی مرکز و مناطق، تسهیل صدور پروانه های ساختمانی، برنامه ریزی برای وصول مطالبات شهرداری، برقراری نظام تخصیص و تلاش و زحمات همکاران شهرداری از عوامل این افزایش بوده است.

احمدی به تلاش شهرداری برای نظام مندی و شفافیت اشاره کرد و بیان داشت: خزانه ‌داری یکی از واحدهایی است که شفاف ‌سازی و انضباط مالی را برای شهرداری به‌همراه داشته است.

وی به بدهی های شهرداری به سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی اشاره کرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته تعهدات شهرداری با برنامه زمانبندی و به صورت منظم پرداخت می شود. درصدد هستیم تا با تعیین تکلیف بدهی های انباشته، تعهدات جدیدی را در این زمینه ایجاد نکنیم.

وی با بیان اینکه درصدد هستیم تا بدهی های شهرداری رشت به تامین اجتماعی تعیین تکلیف شود، افزود: در سال جاری ماهیانه ۱۰ میلیارد ریال از بدهی های سنواتی شهرداری رشت به تامین اجتماعی پرداخت شده است.

شهردار رشت با اشاره به بدهی شهرداری به صندوق بازنشستگی تصریح کرد: همکاران بازنشسته شهرداری به دلیل بدهی این سازمان به صندوق بازنشستگی در سالهای گذشته با مشکل جدی برای دریافت مستمری مواجه بودند که این مشکل در رایزنی با صندوق طی نشست های مشترک رفع شد. 

وی با بیان اینکه ۸۶ میلیارد ریال از بدهی های شهرداری به سازمان امور مالیاتی در سال جاری پرداخت شد، افزود: دیداری که با رییس سازمان امور مالیاتی کشور برای اعتراض به رویکرد اداره کل امور مالیاتی گیلان و حل مشکل بدهی سنواتی مالیاتی شهرداری داشتم که منجر به اعزام تیم کارشناسی برای رسیدگی به اعتراض شهرداری رشت شد.

احمدی به پرداخت حقوق، مزایا و معوقات پرسنلی کارکنان اشاره کرد و بیان داشت: خوشبختانه از معدود شهرداری هایی هستیم که در این بخش به روز بوده و کلیه معوقات کارکنان را پرداخت کرده ایم.

شهردار رشت به کاهش هزینه های جاری اشاره کرد و ادامه داد: در حال شناسایی قراردادهای باز و تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام سنوات گذشته هستیم.

وی با اشاره به تعیین تکلیف بخش قابل توجهی از بدهی های شهرداری، گفت: با یک برنامه مناسب بخشی از بدهی ها پرداخت شده است و با یک برنامه جامع به استقبال سال ۱۴۰۰ و اجرای پروژه های کلان می رویم.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۳:۱۶ بعد از ظهر
کد خبر: 2482562
آخرین خبر ها
گزیده خبرها