از سکوت نمایندگان مجلس گیلان تا دهن کجی به قوانین در منطقه آزاد انزلی؟!
دلیل سکوت نماینگان مجلس گیلان در برابر تخلفات بانک چه بود؟

از سکوت نمایندگان مجلس گیلان تا دهن کجی به قوانین در منطقه آزاد انزلی؟!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. نمایندگان مجلس سایر استانها در رابطه با رفتار خلاف قانون مرتضی بانک واکنش شدید نشان دادند، به داد و قال برخواسته، موضع‌گیری مشخص و بر اساس خواسته مردمی داشتند و با کمک رسانه ها، اعتراض خود را به گوش مسؤولین کشوری رساندند. اما به جز جبار کوچکی نژاد، غلامرضا مرحبا و رسول فرخی ، بقیه نمایندگان مردم استان گیلان در مجلس شورای اسلامی واکنش رسمی نسبت به موضوع فوق نداشته و اعتراض رسمی خود را اعلام نکرده‌اند و صدایی از آنان در نیامد؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، قضاوت‌های ناعادلانه و زود پس از برکناری مظلومانه دکتر محمد ولی روزبهان ، اعتراضات بسیاری را در پی داشت. اعتراض به اینکه مرتضی بانک که برای بار دوم بازنشسته شده، چطور بدون مشورت و اطلاع  با مسئولان استان گیلان دست به چنین اقداماتی زده است؟ اما آنچه که باعث تکدر بیشتر مردم گیلان در این موضوع  شد، سکوت عجیب نمایندگان انقلابی  مجلس گیلان است.

 

اینکه نمایندگان مجلس سایر استانها در رابطه با رفتار خلاف قانون مرتضی بانک واکنش شدید نشان دادند، به داد و قال برخواسته، موضع‌گیری مشخص و بر اساس خواسته مردمی داشتند و با کمک رسانه ها، اعتراض خود را به گوش مسؤولین کشوری رساندند، اما به جز جبار کوچکی نژاد، غلامرضا مرحبا و رسول فرخی ، بقیه نمایندگان مردم استان گیلان در مجلس شورای اسلامی واکنش رسمی نسبت به موضوع فوق نداشته و اعتراض رسمی خود را اعلام نکرده‌اند و صدایی از آنان در نیامد.

 

اقدام نمایندگان سایر استانها علیه اقدامات خلاف قانون مرتضی بانک درحالی صورت گرفته است که نمایندگان گیلان علیرغم طرح موضوع در رسانه ها  در این زمینه سکوت کردند و شاهد عملکردی انفعالی از سوی آنها بودیم.

 

البته رییس مجمع نمایندگان استان هم از همان ابتدا قول داد تا دلایل عزل ناگهانی محمد ولی روزبهان را از وزیر اقتصاد بپرسد و از نتیجه آن مردم گیلان را با خبر نماید اما تاکنون خبری از وی هم نشد.

 

نمایندگان مجلس سایر استانهای کشور با صراحت تاکید کردند که ما  نیاز به یک انقلاب اداری سالم و یک دولت با اتاق شیشه ای داریم و بکارگیری مجدد"مرتضی بانک"  در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد را استنکاف از اجرای قانون اعلام کردند.

 

حتی مرتضی بانک را متهم کردند که چگونه به خود مجوز هر کاری داده و پس از بازنشستگی بار دوم خود ، دست به صدور احکام متعدد زده است؟!

 

مرتضی بانک  برای حفظ صندلی ریاست در مناطق آزاد دست به یک قمار زد و این قمار به قیمت از دست دادن وجاهت سیاسی دولت تمام شد. وی تلاش زیادی کرد تا در مقابل مجلس بایستد و نشان دهد ارزشی برای مصوبات مجلس قائل نیست. اما در نهایت مغلوب تصمیم قاطع بسیاری از نمایندگان شد و استعفا داد.

 

اینکه دلیل سکوت منفعلانه نمایندگان مجلس در این راستا چه بوده و به چه دلیل مقابل چنین اقداماتی موضع‌گیری واحدی ندارند؟ سئوال دیگری است که بدون پاسخ مانده است؟ به نظر می رسد نمایندگان انقلابی مجلس هیچ پاسخی برای سکوت خود در برکناری غریبانه یک مدیر گیلانی ندارند و سرمایه اجتماعی خود را نزد مردم گیلان از دست داده اند و نمره عملکرد آنان در این موضوع ، مردودی است.

 

همچنین می توان ادعا کرد آسیب‌های  این نوع مصلحت‌ سنجی‌ها و ملاحظات شخصی در جایگاه مجلس و نمایندگی متوجه کشور، نظام جمهوری اسلامی و مردم بوده و با این روش، منافع عمومی مخدوش می شود.

 

حال اما انتظار می‌رود نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی در راستای مطالبات مردمی مبنی بر شفافیت، در برابر قاانون گریزی بایستند و مانع دهن کجی به قوانین کشور از سوی برخی مدیران در منطقه آزاد انزلی شوند.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۷:۴۵ بعد از ظهر
کد خبر: 0603626
آخرین خبر ها
گزیده خبرها