اراده شهرداری رشت در برخورد با دانه درشت ها ، شوی تبلیغاتی نیست

اراده شهرداری رشت در برخورد با دانه درشت ها ، شوی تبلیغاتی نیست

اسرار امروزسید محمد احمدی ریسک برخورد با تخلفات ساختمانی دانه درشت ها را پذیرفت و گام عملی خود را در تخریب تخلفات ساخت و ساز با حمایت قوه قضاییه برداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، تخلفات در ساخت و ساز و تغییر کاربری غیر مجاز در شهر رشت از معضلاتی است که نه تنها باعث ایجاد اخلال در امور مدیریت شهری می شود، بلکه جان و مال مردم را نیز به خطر می اندازد. روندی که در طول سنوات گذشته علیرغم ادعای برخورد با خلاف سازان و نسق سازان از سوی مدیریت شهری بیشتر به دریافت جریمه در کمیسیونهای مربوطه ختم شد. به نظر می رسد که شهرداران وقت نمی خواستند خود را در برابر مافیای ساخت و ساز غیر مجاز و نسق سازان قرار دهند و هزینه کنند. اما سید محمد احمدی این ریسک را پذیرفت و گام عملی خود را در تخریب تخلفات ساخت و ساز با حمایت قوه قضاییه برداشت.

وی هر چند از سوی برخی رسانه ها و مافیای ساخت و ساز متهم به تخریب آلونک نسقی شد، اما شهردار رشت اعلام کرد فقط موضوع تخریب تخلفات ساخت و ساز، نسق سازان و تغییر کاربری غیر مجاز از سوی دانه درشت ها شهر رشت  در دستور کار قرار دارد.

اراده شهرداری رشت در تخریب تخلفات ساخت و ساز نشان داد که گام عملیاتی برداشته شده مقدمه اجرای قانون است و شوی تبلیغاتی نیست. به نظر می رسد با توجه به وجود 6 هزار حکم تخریب روی میز شهردار، تا تحقق کامل قانونی برخورد با خلاف سازان فاصله زیادی باشد.

هر چند اجرای حکم تخریب تخلفات ساختمانی نشان از رویکرد جدید سید محمد احمدی در برخورد با دانه درشت ها دارد اما این اعتقاد وجود دارد که باید ساز و کاری تعریف شود که قبل از اجرای اینگونه تخلفات ساختمانی ، جلوی دانه درشت ها ایستاد.

گفتنی است در راستای اجرای دقیق و شفاف قوانین ، یک ملک خلافساز دیگر در خیابان شهدای گمنام با حکم قضایی تخریب شد. لازم به ذکر است، منطقه ۴ شهرداری رشت با توجه به بی اعتنایی مالک به رای صادره و اخطارهای مکرر و طبق رای قطعی کمیسیون ماده ۱۰۰ نسبت به اجرای حکم تخریب این ملک خلافساز اقدام کرد.

همچنین بر حسب دستور مقام محترم قضائی مبنی بر اجرای حکم تخریب؛ عملیات تخریب با همراهی ضابط قضائی، نماینده نیروی انتظامی، مدیران وپرسنل منطقه ۴شهرداری انجام شد.  حکم تخریب این ملک طی رای کمیسیون بدوی ماده ۱۰۰ صادر و در شعبه ۱ تجدیدنظر ماده ۱۰۰ نیز عینا تایید و رای قطعی بر تخریب صادر گردید.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۶ قبل از ظهر
کد خبر: 8116072
آخرین خبر ها
گزیده خبرها