کسی نمی‌تواند بگوید نمایندگان مجلس تقصیری نداشتند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

کسی نمی‌تواند بگوید نمایندگان مجلس تقصیری نداشتند

اختصاصی/ اسرار امروزدستگاه قضا هم اهمال کاری کرده است/ کسانی هستند که هم تخلف می‌کنند و هم از مردم رأی می گیرند/ مفاسد در واگذاری  صنعتی  ناشی از سوء مدیریت‌ است/ سیستم های نظارتی  قدرت مواخذه کم کاران را ندارند؟!/ طرح هادی نباید باعث فرار جوانان یا تغییر کاربری اراضی کشاورزی شود/ خبرنگاران بهترین مشاور برای پیشرفت توسعه استان هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، دومین نشست خبری علی آقازاده نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی برگزار شد. وی تنها نماینده مجلس انقلابی از گیلان است که با برگزاری دو نشست خبری از خرداد ماه 1399 تاکنون خود را موظف به پاسخگویی می بیند. وی ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه در این نشست خبری با اشاره به اینکه گیلان با وجود طبیعت و نعمت‌های خدادادی، استان کشاورزی و صنعتی است، گفت: برخی از کارآفرینان در حوزه صنعت با مشکل مواجه هستند و باید با تسهیل و رفع موانع، زمینه شکوفایی اقتصادی را فراهم آوریم.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه برخی واگذاری‌های غلط واحدهای صنعتی در طول سالیان گذشته اجحاف در حق مردم است،  اذعان داشت: باید با نظارت و پشتیبانی ها مانع فساد در حوزه صنعت شویم و مفاسدی که در واگذاری واحدهای صنعتی انجام گرفته ، ناشی از سوء مدیریت‌ها است.

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بی توجهی به ظرفیت صنعت گیلان و رسوخ فساد در این بخش مهم اقتصاد یکی از مشکلات و معضلات بزرگ استان گیلان است.

آقازاده تصریح کرد: وضعیت کارخانه پوشش، ایران الکتریک، ابریشم، خاور و دخانیات ناشی از خیانت‌ها بوده و نمایندگان مجلس نیز نمی‌توانند خود را مبرا بدانند و دراین راستا دستگاه قضا نیز اهمال کاری کرده، هرچند ما از سیستم دولتی دیگر انتظار چندانی نداریم.

وی تاکید کرد: طرح هادی باید هدایتگر و تسهیلگر باشد نه اینکه باعث فرار جوانان یا تغییر کاربری اراضی کشاورزی شود.

نماینده رشت در مجلس با بیان اینکه خبرنگاران بهترین مشاور برای پیشرفت توسعه استان است، گفت: نباید اسیر کارهای شعاری شویم. سیستم های نظارتی و رسانه‌ای ما قدرت مواخذه کم کاران را ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: همه ما مسئول هستیم و کسی نمی‌تواند بگوید نمایندگان مجلس تقصیری نداشتند و مسئولان و مدیرانی که تماشاگر این ویرانه‌ها بودند نیز مقصر بوده‌ و باید پاسخگو باشند.

وی افزود: شفاف‌سازی‌ها باید در پیشرفت و توسعه استان و به ‌نفع مردم باشد و مسئولان بایستی احقاق حق کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به تمام مسئولان اجرایی استان، دست‌اندرکاران و حتی خود هشدار می‌دهم که باید به‌ دنبال حقوق مردم باشیم، خاطرنشان کرد: برخی اسیر کارهای شعاری شده‌اند. کسانی هستند که هم تخلف می‌کنند و هم از مردم رأی می گیرند.

ارسال شده در جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳۸ قبل از ظهر
کد خبر: 0614889
آخرین خبر ها
گزیده خبرها