به مجلس فعلی امید چندانی نیست!
سازمان طب ایرانی اسلامی ، راهی که به ترکستان هم نمی‌رسد؟!

به مجلس فعلی امید چندانی نیست!

اسرار امروزعده‌ای تندروی افراطی با تقسیم علوم به اسلامی و غیر اسلامی راه انحرافی بزرگ را باز کردند و به پزشکی ختم نخواهد شد و جز خسران چیزی نخواهد ساخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، 26 نماینده حوزه‌ای و نظامی مجلس که هیچ یک از آنان پزشک نیستند، طرحی را برای تشکیل سازمان طب اسلامی - ایرانی به مجلس برده‌اند. در بخشی از این طرح برای شرایط عضویت در این سازمان آمده است: داشتن گواهینامه پزشکی و تخصصی طب سنتی (مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) یا مدرک سطح دو حوزه علمیه (مورد تایید مدیریت مرکز حوزه علمیه) و تایید سه نفر از مجتهدین حوزه طب اسلامی.

 کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در توئیتی ضمن بازنشر بخشی از متن طرح مجلس برای تشکیل سازمان طب ایرانی اسلامی که به موجب آن، یکی از شرایط عضویت در این سازمان دارا بودن مدرک سطح دو حوزه علمیه و تایید سه نفر از مجتهدین حوزه طب اسلامی است، نوشت: انا لله و اناالیه راجعون و علی الاسلام السلام

وی روی جمله «تایید سه نفر از مجتهدین حوزه طب اسلامی» خط قرمز کشید.

دکتر ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی نیز با صدور نامه ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی نسبت به طرح ایجاد سازمانی با عنوان طب اسلامی واکنش نشان داد و خواستار توقف چنین طرح هایی در مجلس شورا شد.

گروه پزشکان و قانون در مطلبی اعلام کرد: جای تعجبی ندارد. سالهاست که حوزویان به دنبال رسمی سازی حضور خود در صحنه طب هستند و اینک با حمایت نظامیان پا به عرصه گذاشته‌اند.

در حالی که بنیان پزشکی کشور در اثر مریدان و خاکساران و مجیزگویان آنان در وضعیتی قرار گرفته است که سالانه ۳۰۰۰ پزشک از کشور خارج می‌شوند، جماعتی تصمیم گرفته‌اند که برهنه و عریان شده و خود به میدان بیایند.

نگاه حسرت بار این عده به جایگاه پزشکی سابقه‌ای طولانی دارد و اینک که خود را در سپهر قدرت بی‌رقیب می‌دانند، سعی دارند که با مشروعیت بخشی قانونی به آن، عقده‌های چندین ساله را بگشایند و برای آن با پوشش اسلام، از ایران و مردم سود برند.

به مجلس فعلی و کلیت آن امید چندانی نیست. اما امید می‌رود کورسوئی از خرد در آن جمع پیدا شود و این اقدام خطرناک را متوقف کند. این گام آغاز روند موازی‌سازی‌های دیگر خواهد شد که ریشه آن در سه دهه پیش است که عده‌ای تندروی افراطی ندای آن را سر دادند و با تقسیم علوم به اسلامی و غیر اسلامی راه انحرافی بزرگ را باز کردند و به پزشکی ختم نخواهد شد و جز خسران چیزی نخواهد ساخت.

گروه پزشکان و قانون می‌داند که وابستگان به قدرت و ثروت اینک خرقه دریده و بر سیاق تصرف قانونی میدان پزشکی هستند. ولی این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رسد و تنها بر آشفتگی موجود می‌افزاید و زیان آن را مردم خواهند داد.

ارسال شده در یکشنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵ قبل از ظهر
کد خبر: 8925698
آخرین خبر ها
گزیده خبرها