شما از آنها انتظار تربیت جامعه را دارید؟
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

شما از آنها انتظار تربیت جامعه را دارید؟

اسرار امروزبا فیلتر و فیلترینگ نمی‌توان جلوی شکاف بین نسل‌ها را گرفت/ اگر موانع داخلی و تنگ نظریها رفع شود، جوانهای توانمندی داریم

به ‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه شکاف بین نسلی در فضای مجازی جدی‌تر است، گفت: در حال حاضر علم دانش‌آموزان و نوجوانان در استفاده از فضای مجازی، از علم والدین آنها بیشتر است و این موضوع در جامعه ما چالش کوچکی نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: شکاف بین نسلی در فضای مجازی را با فیلتر پر نمی‌کنند بلکه با آموزش مداوم و موثر ترمیم می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید کارهای بنیادین انجام داد نه سطحی، خاطرنشان کرد: راهکار موثر برای ایفای نقش، تکیه بر جوانهای خلاق و وارد شدن در رقابت‌ با پلتفرمهای بین‌المللی است، تاکید کرد: اگر موانع داخلی و تنگ نظریها رفع شود، جوانهای توانمندی داریم.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه دیگر مسدود شدن سایتها یک راه‌حل نیست، اضافه کرد: ابزارهای ماهواره‌ای به زودی فراگیر می‌شود و انسداد سایتها به سیاق گذشته دیگر منسوخ است.

وی با تاکید بر اینکه نباید انتظار داشت مسوولیت تربیت فرزندان افراد با حاکمیت باشد، گفت: موضوع تربیت در فضای مجازی مانند فضای حقیقی است.

محمد جواد آذری جهرمی افزود: آنهایی که فکر می‌کنند مسوولیت تربیت فرزندانشان در فضای مجازی تنها با حاکمیت است؛ یک نگاه به فرزندان مسوولان راست و چپ کنند.

وی گفت: خیلی‌ها توان تربیت فرزندان خودشان هم نداشتند. شما از آنها انتظار تربیت جامعه را دارید؟

ارسال شده در دوشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳ بعد از ظهر
کد خبر: 6669351
آخرین خبر ها
گزیده خبرها