آقای احمدی سنگری ، به عمل کار بر آید به سخن دانی نیست !
تذکر یک فعال رسانه به نماینده مجلس

آقای احمدی سنگری ، به عمل کار بر آید به سخن دانی نیست !

اسرار امروزنماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی در حالی نسبت به چاپ و نصب این بنرها اقدام کرده که برخی از هم استانی ها و شهروندان ، به دنبال نان شب خود در سطل های زباله هستند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، مدیر مسئول کاشف اسرار خطاب به  محمد رضا احمدی سنگری در یادداشتی نوشت: شهروندان گیلانی و رشتی طی روزهای گذشته تاکنون به مناسبت فرا رسیدن آغاز سال 1400 شمسی، شاهد نصب بنرهای متعدد تبریک سال نو در اقصی نقاط شهرستان های رشت و خمام توسط یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی می باشند که از جمله می توان به این تابلوهه در ورودی های متعدد شهر رشت اشاره کرد .

محمد رضا احمدی سنگری ” که کمتر از یک سال ردای نمایندگی مردم در خانه ملت را بر تن کرده است، در یک اقدام تعجب بر انگیز نسبت به چاپ و نصب بنرهای مختلف تبریک سال نو اقدام کرده که این بنرها از سوی دیگر نمایندگان با سابقه وکالت مردم نصب نشده است.

وی در حالی نسبت به چاپ و نصب این بنرها به وسیله عوامل اقدام کرده که برخی از هم استانی ها و شهروندان محتاج نان شب خود می باشند به طوری که نان خود را به صورت نسیه و یا از طریق افراد نیکوکاری که پول ابتیاع نان خود را به نانوایی پرداخت کرده اند، تهیه می کنند،یا مایحتاج خود را از سطل های زباله می یابند.

این مقام سیاسی که 60 ساله بوده و همواره به رزمنده بودن در دوران جنگ تحمیلی اشاره دارد و خودش را ولایت مدار می داند،از مخالفت مقام معظم رهبری با اسراف در جامعه ، تبعیت ندارد و بنرهای متعددی که هزینه آن در مجموع زیاد است،چاپ و نصب کردند؟ آیا هزینه صورت گرفته از جیب مبارک ایشان بوده  یا از شخص دیگری تامین شده است؟

احمدی سنگری ” در این وانفسای اقتصادی کشورمان که تعداد زیادی از جوانان شغل ندارند و برخی قادر به تشکیل خانواده نیستند و حتی به نمایندگان مردم در خانه ملت رو زده اند، نسبت به نشر بنر و اسراف احتمالی مبادرت کرد ؟!

وی در حالی در بنرهای نصب شده خود را ” دکتر ” معرفی کرده است ، آیا اطلاع ندارد ” بخش ” زیر مجموعه شهرستان می باشد، ولی با یک اقدام تعجب برانگیز ” بخش های لشت نشاء،خشکبیجار و….” را جدا از ” رشت ” به عنوان مرکز استان نشر داده و سبب تعجب و مضحکه شده است؟

نماینده فعلی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی باید ” مذمت” خداوند متعال در قرآن کریم درباره ” اسراف کنندگان ” را در زندگی خویش انجام بدهد .

احمدی سنگری بداند”،دین مقدس اسلام بهره برداری مشروع از نعمت‌های الهی و زیبایی‌های زندگی را مباح و روا و اسراف و زیاده روی را حرام و ناروا می‌داند و این بدان جهت است که مسلمان به تناسب امکانات و توانایی و کارآیی خود، در برابر جامعه مسؤولیت دارد. در این صورت فرد اسراف کار قهرا از اجرای مسؤولیت و تعهدات اجتماعی خود بازمی ماند و از این رهگذر بر پیکر جامعه ضربه می‌زند.

 به وی متذکر می شویم : “قرآن مجید این حقیقت را در ضمن مباحث اجتماعی در قالب‌هایی زیبا بیان می‌کند و با هشدار به پیروان خود می‌فرماید: (و انفقوا فی سبیل الله و لا تلقوا بایدیکم الی التهلکة) [۱] یعنی در راه خدا انفاق کنید و با دست‌های خود، خود را به هلاکت و نابودی نیفکنید. از این آیه شریفه چنین استفاده می‌شود که اگر مال در راه خدا و به سود جامعه و رفع نیازمندی‌های مردم مصرف نشود سرنوشت آن جامعه و ملت به هلاکت و سقوط می‌انجامد.

النهایه این یادداشت دارای تلنگر به نماینده فعلی رشت که در سخن خود را ولایت مدار می داند در باب مخالفت با اسراف در جامعه و کشورمان به پایان می رسانیم و امید است ” احمدی سنگری ” الگو بگیرد و عملی کند.

این جانب از این که کسانی می کوشند تا در میان مردم ما رسم تجمل گرایی و اسراف و ولخرجی را شایع کنند، شدیداً نگران و متأسفم و از این که مردم فداکار و انقلابی ایران در امور شخصی به مصرف گرایی سوق داده شوند و قناعت انقلابی را از یاد ببرند، به خدا پناه می برم.بيانات رهبرى، 3/ 9/ 68

از جمله چیزهایی که روند حرکت به سمت عدالت را در جامعه کند می کند، نمود اشرافیگری در مسئولان بالای کشور است. از این اجتناب کنید. اشرافیگری دو عیب دارد: عیب اول اسراف است، اما عیب دوم بدتر است و آن این است که فرهنگ سازی می کند، یعنی چیزی برای مسابقه دادن همه درست می کند. البته در این زمینه مسئولان درجه یک خیلی نقش دارند، تلویزیون خیلی نقش دارد، منش من و شما خیلی نقش دارد.. ديدار با رئيس جمهور و اعضاى هيأت دولت، 5/ 6/ 1380

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱:۵۶ بعد از ظهر
کد خبر: 5398101
آخرین خبر ها
گزیده خبرها