آیا شهرهای استان گیلان رنگ عوض می کنند؟

آیا شهرهای استان گیلان رنگ عوض می کنند؟

اختصاصی/ اسرار امروزاجرای پروتکلهای بهداشتی با خواهش و تمنا امکانپذیر نیست!/ کرونای انگلیسی و چینی چه تعداد دیگر از هموطنان گیلانی را عزادار می کند؟/ ۴ میلیون و ۶۰ هزار مسافر نوروزی به گیلان وارد شدند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، پیچیدگی‌های تصمیم برای سفرهای نوروز از سوی مسئولان متولی در نهایت مردم سر در گم را علیرغم تهدید کرونا راهی سفرهای نوروزی کرد. مسئولین پیش از عید نوروز 1400 از مردم خواهش و تمنا می کردند که سفرها آزاد است، اما شما نیایید؟! حکایتی نظیر حکایت چند پادشاه در یک اقلیم و تصمیماتی که در نهایت، مردم کشور هزینه های سر در گمی مسئولان را با جان و مال خود می پردازند.

وزیر بهداشت گرچه اعلام کرد طبق فرمایش مقام معظم رهبری حد و حدود اعلام محدودیت با ما است، اما اعمال آن با دیگران است و ما به دلیل اعمال تک صدایی این را پذیرفتیم. در واقع وزیر بهداشت صریح اعلام کرد مطلقاً موافق سفر نیست. حتی هیچکدام از پزشکان و مسئولان بهداشتی دیگر هم موافق سفرهای نوروزی نبودند، اما سیاستهای یک بام و دو هوای برخی مسئولان باعث شد تا آنچه که نباید می شد،اتفاق افتاد.

برداشت‌های نادرست و اطلاعات غلط، باعث شد تا آمارهای مرگ و میر و مبتلایان کرونا به شدت افزایش یابد. یکبار اعلام کردند که سفر با خودروی شخصی ایمن است! بار دیگر اعلام کردند سفر با خودروی شخصی ممنوع است و در نهایت این چندگانگی ها ها باعث شد تا مردم استان گیلان این سئوال را طرح کنند که آیا شهرهای گیلان در هفته های آتی رنگ عوض می کنند؟!

در نهایت اظهارات گوناگون و سلیقه ای باعث شد که بتا به اظهار دبیر کمیته اجرایی سفرهای نوروزی گیلان از زمان آغاز تعطیلات نوروزی تا روز دهم فروردین‌ماه ، ۴ میلیون و ۶۰ هزار مسافر به استان گیلان که از طریق مرزهای زمینی و هوایی وارد و تعداد ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار مسافر نیز از استان خارج شدند. وی گفت: بر اساس گزارش و آمارهای اداره ‌کل حمل و نقل و راهداری گیلان در بازه زمانی ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ الی ۱۰ فروردین‌ماه جاری، تعداد ۸۱۸ هزار و ۵۹۰ دستگاه وسیله نقلیه از طریق مبادی ورودی به استان گیلان وارد و در همین بازه‌ زمانی تعداد ۷۳۳ هزار و ۴۳۶ دستگاه خودرو نیز از استان خارج شده‌اند.

با وجود همه هشدارها و پیام های بهداشتی ستاد مقابله با کرونای کشور و گیلان، بیش از 4 میلیون مسافر به گیلان وارد شدند و آمار این سفرها نشان می دهد که اجرای پروتکلهای بهداشتی با خواهش و تمنا کارساز نیست و در نهایت دود چنین تصمیماتی به چشم کسانی می رود که خود را در خانه هایشان قرنطینه کردند و نگران هستند که کرونای انگلیسی و چینی در روزهای آینده چه تعداد دیگر از هموطنان گیلانی را عزادار می کند.

لازم به ذکر است در شرایط شیوع ویروس منحوس کرونا ، مسافرت جز خطرپذیری و نادیده گرفتن جوانب احتیاط و شرط عقل چیز دیگری نیست.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۹:۵۲ قبل از ظهر
کد خبر: 0038899
آخرین خبر ها
گزیده خبرها