چرا باید تاوان کسانی را بپردازیم که  توصیه های اخلاقی تاثیری در آنان ندارد؟!

چرا باید تاوان کسانی را بپردازیم که توصیه های اخلاقی تاثیری در آنان ندارد؟!

اسرار امروزدوباره تقصیرها را به گردن مردم انداختند؟!/ آزمون و خطاهای مسئولان هم انگار تمامی ندارد!/ ۱۵ هزار بیمار کرونا با تست مثبت  در ایام نوروز به سفر رفتند

آن طور که پیش بینی می شد عید دیدنی ها، خریدهای شب عید، افزایش دورهمی ها، عدم توجه به پروتکل ها و ازدحام ها ، باعث شروع خیز جدید بیماری و روند صعودی اپیدمی از نوع جهش یافته در بسیاری از استانهای کشور شد.

مسئولان متولی هم طبق روال از مردمی که توجه نکردند و به سفر رفتند، گلایه کردند و مجددا تقصیرها را به گردن مردم انداختند.

آزمون و خطاهای مسئولان هم انگار تمامی ندارد . گزارش نیروی انتظامی هم اعلام کرد ترددهای جاده ای در عید نوروز امسال نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرد. حتی اعلام کردند ۱۵ هزار بیمار کرونا با تست مثبت  در ایام نوروز به سفر رفتند و همه این افراد به ازای هر روز سفر ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و برخوردهای قانونی با این افراد انجام خواهد شد؟! مشخص نیست کسانی که خود را قرنطینه کردند و در ایام نوروز به سفر نرفتند، چرا باید تاوان کسانی را با جان و مال خود بپردازند که تکنون توصیه های اخلاقی هیچ تاثیری در آنان نداشته و باعث ایجاد موج چهارم کرونا آن هم از نوع جهش یافته شدند؟

امروز بیش از 22 هزار نفر بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی شدند که این آمار بیشترین میزان از ابتدای شروع کرونا در ایران است! برخی از کارشناسان و متخصصان هم از وقوع یک فاجعه در تهران خبر می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از ایرنا، علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت با اشاره به افزایش بیماران کرونایی بستری و مبتلایان در طول هفته اخیر در تهران گفت: هفته آتی بسیار تلخ و خطرناک است و تعطیلی شهر، تنها گزینه برای عبور از بحران فعلی است.

زالی افزود: متاسفانه برای اولین بار در طول هفته های اخیر مجموع بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان های استان تهران از مرز ۵۰۰۰ نفر گذشت و درحال حاضر  ۴۰۴۳ نفر در بخش های عادی کرونا و ۱۱۷۲ نفر در بخش های ویژه بیمارستان های استان  تهران بستری هستند.

زالی سفرهای نوروزی، کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ازدحام های روزهای آخر اسفندماه و گردهمایی های خانوادگی را از دلایل عمده این طغیان بیماری کووید ۱۹ برشمرد ویادآور شد: از اوایل این هفته تا هفته آتی شاهد تبعات سفرهای نوروزی  هستیم.

وی با بیان این که نیمی از مراجعان علامت دار به بخش های درمانی و بهداشتی تهران دارای تست PCRمثبت هستند، گفت: این امر نشان دهنده فعالیت و چرخش شدید ویروس در تهران است. تقریبا همه مناطق ۲۲ گانه تهران آلوده هستند و از نظر جغرافیایی به یک آلودگی همگن در تهران رسیدیم که جای نگرانی دارد.

زالی با اشاره به روند افزایشی آمار بیماران در هفته آتی گفت: سرعت این روند افزایشی بسیار بیشتر از سه موج قبلی خواهد بود، بنابراین پیشنهاد تعطیلی شهر تهران را عنوان کردیم. البته تعطیلی شهر یک راهکار موقت، پویا، فرصت آفرین و ضربه گیر است و علاج قطعی موضوع نیست. 

ارسال شده در پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۹:۱۹ بعد از ظهر
کد خبر: 4788209
آخرین خبر ها
گزیده خبرها