کار تیم سلامت کشور و رییس جمهوری ، به طلاق کشیده است!
اولویت چیست؟!

کار تیم سلامت کشور و رییس جمهوری ، به طلاق کشیده است!

اسرار امروزهیچ نوع منظر مشترک و یا نگاه عمومی هدایت شده در مورد کرونا وجود ندارد و نتیجه آن چیزی نیست جز فاجعه انسانی که با آن روبه ‌رو هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، کار تیم سلامت کشور و رییس جمهوری از اختلاف سلیقه، به متارکه و طلاق عاطفی کشیده است و اگر موانع قانون اساسی نبود، اینک مدتها بود که ما شاهد طلاق بائن وزیر بهداشت و درمان از کابینه می‌بودیم. ولی سوال بزرگ گروه پزشکان و قانون این است که اولویت چیست و چه کسی آن را تعیین می‌کند؟

اگر بپذیریم که "هماهنگی" شرط لازم برای اداره همه امور کشور و از همه اولی‌تر، بحران کووید است،  شرایط کشور در تاسف‌انگیز ترین زمان ممکن است. عملا محدودیت‌های سیاسی و ملاحظات قانونی تیم سلامت را در کنار کابینه نگاه داشته وگرنه هیچ نوع منظر مشترک و یا نگاه عمومی هدایت شده در مورد کرونا وجود ندارد و نتیجه آن چیزی نیست جز فاجعه انسانی که با آن روبه ‌رو هستیم.

آیا حاکمان تصور می‌کنند تنش ناشی از رای اعتماد مجدد به کابینه روحانی ارزشمندتر از جان ۳۰۰ نفر در روز است و باید به این ولنگاری تا ۱۲ مرداد سال ۱۴۰۰ و سپس تا دوتا سه ماه بعد از آن که کابینه جدید مستقر شود، ادامه داده شود؟

آیا کسی نیست که هدایت کند تا کابینه در صورت لزوم بدون اما و اگر و گروکشی‌های سیاسی با معرفی وزیر جدید بهداشت و درمان به سرعت رای اعتماد بگیرد و برود و کارش را شروع کند و یا اینکه ترجیح می‌دهند که اعضای رسمی تیم سلامت کشور از یک سو و رییس جمهور و یارانش هر روز به صورت یکدیگر پنجه بکشند و ما هم پشت درها و روی تخت‌های بیمارستان‌ها در حال مشاهده این نزاع‌های خفت‌آور بمیریم!

کشور در این برهه به یک تصمیم بزرگ احتیاج دارد تا بتوان ننگ این شیوه مدیریت را برطرف نمود و مردم به جای تماشا کردن گلایه‌ها و کنایه‌های مسئولین، شاهد بهبود خودشان و عزیزان‌شان و حفظ کادرهای سلامت به عنوان یک ذخیره ملی باشند.

گروه پزشکان و قانون اعلام می‌کند  بقاء کابینه قطعا از بقاء مردمان کشور بالاتر نیست و تصمیم گیرندگان ارشد وظیفه دارند این نمایش کشنده و خسته‌کننده و فرسوده ‌ساز را با روشی درست پایان دهند؛ نه اینکه  جان ما مردمان بلازده را به پیشکش جدال‌های مضحک تقدیم کنند.

ارسال شده در جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۵:۲۴ بعد از ظهر
کد خبر: 3446962
آخرین خبر ها
گزیده خبرها