حرف کارشناسی در کشور ما خریدار ندارد!!

حرف کارشناسی در کشور ما خریدار ندارد!!

اسرار امروز/ ریحانه خوشحالجناب رییس جمهور، متاسفانه تک رویهای شما خسارات زیادی به مردم و کشور زد/ خدا روشکر به هیچ یک از سوالات و ابهامات  هم که پاسخ نمی دهید!/  همیشه هم دیواری کوتاه تر پیدا می کنید که گردن آن بیندازید!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، ریحانه خوشحال فعال رسانه ای در یادداشتی نوشت:  وزیر بهداشت گفت: شما از محتوای مکاتبات خبر ندارید، اگر اطلاع داشتید با یقه جر داده از من حمایت می‌کردید. اگر نگاه کارشناسی در کشور خریدار داشت در موج چهارم نمی‌ افتادیم. وی ادامه داد: می روم اما زیر بار حرف غیر کارشناسانه نخواهم رفت.

با توجه به سخنان وزیر بهداشت و راهکارهای زیادی  که بارها ارایه داد و کسی به آن توجه نکرده است به این نتیجه دردناک  می رسیم، در کشوری که هیچ کس به حرف وزیر بهداشت گوش نمی دهد و تره هم برای راهکارهایش خرد نمی کند، اصلا داشتن وزیر بهداشت چه کمکی به وضعیت اسفناک موجود خواهد کرد؟ آیا وزارتی به این بزرگی  راه انداخته ایم که در نهایت هر کس کار خود را بکند؟ پس این وزارتخانه را منحل کنید تا سایرین با نگاه اقتصاد محورخود کشور را بچرخانند.

در تمام دنیا  درشرایط پاندومی مسئولان بهداشت و درمان تعیین کننده پروتکلهای بهداشتی و سبک زندگی اجتماعی بوده وهمه گوش به فرمان دستورات وزیر بهداشت هستند تا با تمام قوا، پروتکلهای لازم را رعایت کنند اما در کشور ما به فکر کم و کسری های بودجه و اقتصاد گردشگری و هواپیمایی و .. هستند و نتیجه اش این می شود که تمام راهها در تعطیلات نوروز و ... باز می ماند و حتی 15 هزار نفر با تست کرونای مثبت عازم سفرهای نوروزی شدند و تمام استانها را از سفید و نارنجی به مرز قرمز و سیاه رساندند.

جناب رییس جمهور؛ کجای این تفکر، فکر اقتصادی پشتش قرار دارد وقتی جاده های کشور را برای سفرها باز گذاشتید تا به اقتصاد گردشگری کمک شود اما بیش از یکسال و اندی به اقتصاد کشور و جان و مال مردم ضربه زدید؟!

 متاسفانه گوش شنوا نداشتن شما نتیجه ا ش این می شود که بیش از یک سال، مردم را به  به قعر فقر اقتصادی بردید و اقتصاد کشور را فلج کردید.

کاش همان اسفند ماه سال 98 که بارها و بارها تقاضا کردیم قم را که شروع کرونا از آن استان بود، قرنطینه می کردید. آنگاه همه چیز خیلی راحت تر کنترل می شد و امروز مجبور نبودیم به تمام کسبه و مردم بگوییم در خانه بمانید و تعطیل کنید. آن هم در زمانی که حتی قادر نبودید تورم را در همان نقطه که بود، نگه دارید تا مردمی که از کار و کاسبی افتادند و چکهایشان برگشت خورد و 50 سال از زندگی عقب افتادند، حداقل در امرار معاش با این حجم از تورم لجام گسیخته  به مشکل بر نمی خوردند و بیش از 64 هزار نفر از هموطنان ما جان خود را از دست نمی دادند و دهها هزار خانواده داغدار نمی شدند.

جناب رییس جمهور، متاسفانه تک رویهای شما خسارات زیادی به مردم و کشور زد . در یک سال نحسی که پشت سر گذاشتیم چشم و گوشتان را به روی توصیه های وزیر بهداشت بستید. نه پروتکلهای اعلام شده وزیر را اجرا کردید، نه وسایل نقلیه عمومی را مدام ضد عفونی کردید تا عامل انتقال را محدود کنید ،  نه جاده ها را بستید تا استاهای دیگر در امان بمانند، نه پروازها را تعطیل کردید، نه مرزهای کشور را بستید، نه واکسن در اختیار مردم قرار می دهید و ... سوالی که ذهن مردم را درگیر کرده، این است که آیا اصلا می خواهید این ویروس منحوس نابود شود یا خیر؟؟؟!!!! چون هیچ تلاش کارشناسانه ای در شما ندیده ایم.

جاده را باز گذاشتید تا همگان به مسافرتهای خود ادامه دهند و آنگاه اعلام کردید که جریمه های سنگین شامل حال شان می شود !!

با کمی فکردن به این نتیجه می رسیم که همه ی این سهل انگاری ها، بخاطر جمع کردن جریمه هایی بود که منتظر دریافتش بودید برای کم کسری های موجود، وگرنه هیچ عقل سلیمی چنین راهکاری را نمی پذیرد و در نهایت همه کم کاریهای خود را گردن مردم انداختید که چون مردم رعایت نکردند اینگونه شد ؟؟!!!

جناب روحانی این مردم بیش از یکسال است که در خانه های خود قرنطینه اند. با همین وضع پیش برویم تا 10 سال آینده هم نمی توانید این ویروس را کنترل کنید. (هرچند به عمر دولت شما نمی رسد) آیا انتظار دارید مردم همچنان در خانه بمانند؟ آن گاه مشکل افسردگی آنان را چه کسی حل خواهد کرد ؟امرار معاش شان را چه کسی برعهده خواهد گرفت؟ البته که شما با آن بخش داستان کاری ندارید و فقط دنبال راهکاری برای جریمه کردن و پر کردن اقصاد گردشگری و ...  هستید و گرنه جریمه ی 9 شب به بعد را چگونه می شود تعبیر کرد؟ آیا در کل روز تردد باعث انتشار ویروس نمی شود و از 9 شب به بعد ویروسها وحشی تر و مسری تر خواهند شد ؟؟؟

خدا روشکر به هیچ یک از سوالات و ابهامات  هم که پاسخ نمی دهید و همیشه هم دیواری کوتاه تر پیدا می کنید که گردن آن بیندازید. حال گاهی این دیوار، مردم هستند گاهی وزیر بهداشت و گاهی... 

جناب رییس جمهور از وزیری که اختیارات به او نداده اید چه انتظاری دارید. وزیری که نمی تواند دستور لغو پروازها را صادر کند یا دستور بستن جاده ها را بدهد و مرزها را ببندد و تنها باید باقسم حضرت عباس وگرفتن پوست گلوی خود فقط خواهش کند، نمی شود پاندومی مهار کرد .

وقتی وزیر بهداشت اعلام می کند پرواز ها را لغو کنید زیرا با این کار ویروس به اقصی نقاط کشور صادر می شود و کسی توجه نمی کند، نتیجه اش کار سخت و طاقت فرسای کادر درمان در 14 ماه نفس گیر می شود.

امیدواریم رییس جمهور آینده کشور امید را به معنای واقعی در دل مردم زنده کند و به شعارهای پوشالی پایان دهد.

ارسال شده در جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷ بعد از ظهر
کد خبر: 8181418
آخرین خبر ها
گزیده خبرها