52 دستگاه اتوبوس توقیفی با پیگیری شهردار رشت استرداد شد

52 دستگاه اتوبوس توقیفی با پیگیری شهردار رشت استرداد شد

اسرار امروز35 دستگاه اتوبوس به دلیل عدم پیگیری شورای شهر رشت اسقاط شد؟!/ بر اساس توافق می‌بایست از سال 1395 هر ماه ۲۰ دستگاه اتوبوس بازسازی و به شهرداری رشت تحویل داده می‌شد که این امر متاسفانه به دلیل‌عدم پیگیری و همکاری‌های لازم محقق نگردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، تعداد ۱۰۲ دستگاه از ۱۲۰ دستگاه اتوبوس مورد توافق جهت بازسازی بدنی و فنی به سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین منتقل گردید. گفته می شود این اتوبوسها  در سال ۱۳۹۵ بر مبنای انعقاد تفاهم نامه‌ای فی مابین سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت و سازمان همیاری شهرداری‌های کشور تحویل شده بود.

بر اساس این توافق می‌بایست هر ماه ۲۰ دستگاه اتوبوس بازسازی و به شهرداری رشت تحویل داده می‌شد که این امر متاسفانه به دلیل‌عدم پیگیری و همکاری‌های لازم محقق نگردید.

عدم پیگیری متناسب برای تحویل اتوبوسها طبق تفاهم نامه پس از چند سال، حتی باعث اعتراض برخی از اعضای شورای شهر رشت شد و ادعا کردند که نمی‌دانیم چه بلایی بر سر اتوبوس‌ها طی این مدت آمده و ممکن است دل ‌وروده اتوبوس‌ها را طی این مدت خالی کرده باشند! حتی مدعی بودند تعدادی از اتوبوسها که برای بازسازی تحویل اتوبوسرانی قزوین داده شده بود ، اسقاط شده اند و خواستار پاسخگویی شهردار و مدیر سازمان اتوبوسرانی وقت برای جلوگیری تضییع حقوق بیت المال شدند.

سید محمد احمدی شهردار رشت با پیگیری مستمر برای استرداد اتوبوسهای مذکور توانست تعداد ۵۲ دستگاه اتوبوس که قابلیت بازسازی دارند را به شهر رشت باز گرداند. وی گفت: از سال 95 تاکنون تنها 15 دستگاه اتوبوس بازسازی شده تحویل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت شده بود!

شهردار رشت افزود: ۳۵ دستگاه اتوبوسی که مطابق گزارش و نظریه کارشناسان متخصص امر و طبق صورتجلسات لازم قابلیت بازسازی ندارند، در قزوین جهت تعیین قیمت و فروش باقی ماند که درآمد حاصل از فروش این اتوبوس‌ها به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری اختصاص خواهد یافت.

شهردار رشت در پایان بودجه و تامین اعتبار تخصیص یافته برای انجام این امر را مورد اشاره قرار داد و گفت: به میزان ۴/۵ میلیارد تومان وام بلاعوض از سوی سازمان همیاری‌های کشور تامین شد و مابقی هزینه‌های پیش بینی شده با دریافت تسهیلات کم بهره از صندوق کار آفرین امید محقق می‌شود.

ارسال شده در شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۲ بعد از ظهر
کد خبر: 1705250
آخرین خبر ها
گزیده خبرها