از سئوالات نترسید
مشاور رییس‌ جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد انزلی:

از سئوالات نترسید

اختصاصی/ اسرار امروز. اگر مشکل ندارید، عملکرد خود را به دیوار بزنید/ ما بندر ساز، راهساز، آسفالت کن و ... نیستیم/ مناطق آزاد حیات خلوت هیچکس نیست/ فرش را از زیر پای سرمایه گذار در نیاورید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، حمید رضا مومنی مشاور رییس‌ جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد انزلی در سفر به گیلان در مراسم معارفه مدیرعامل و رییس هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی گفت: مناطق آزاد به وظایف اصلی خود باید برگردند و سه قوه مجریه و مقننه و قضاییه  کمک کنند.

وی در این مراسم که با حضور استاندار گیلان، امام جمعه انزلی ، نمایندگان مجلس ، اعضای هیئت مدیره  سازمان منطقه آزاد انزلی و جمعی از مسئولین حضور داشتند، با تاکید بر رویکرد دریا محوری اقتصاد منطقه آزاد انزلی گفت: اقتصاد دریامحور یکی از مسائل کلیدی انزلی است و باید سهم خواهی کنیم.

وی خطاب به اکبری مقدم گفت:ساختار مالی خود را شفاف کنید.

مومنی با اشاره به اینکه بخش خصوصی باید در مناطق آزاد فعالیت کند، توصیه کرد: ساختار منابع انسانی سازمان را اصلاح کنید.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه باید برنامه جامع بخش خصوصی را مدیریت کنیم نه اینکه اجرا نماییم، خاطرنشان کرد: منابع ملی و کشور در اختیار ماست و مناطق آزاد باید به ماموریت اصلی خود برگردند.

وی گفت: عملکرد مناطق آزاد در دولت تدبیر و امید قابل تقدیر است چرا که از سال 1392 تا 1398 در مناطق آزاد 85 هزار میلیارد تومان ، پروژه اجرا شد که 98 درصد سهم بخش خصوصی است.

مومنی با بیان اینکه  ماناظر بر اجرای برنامه جامع هستیم و باید برنامه ها، درست مصوب شود، یادآور شد: ما بندر ساز، راهساز، آسفالت کن و ... نیستیم. ما در خیلی از جاها جابجا شدیم.

مومنی با تاکید بر اینکه شفاف سازی  باید در راس امور مناطق آزاد قرار گیرد، خاطرنشان کرد: از سئوالات نترسید. اگر مشکل ندارید، عملکرد خود را به دیوار بزنید. ما هیچ چیز سری و پنهانی در سازمانهای مناطق آزاد نداریم.

مشاور رییس جمهور ادامه داد: مناطق آزاد حیات خلوت هیچکس نیست. بنابراین اگر پول را در مجموعه خودتان هزینه کردید، روی دیوار بزنید تا همه ببینند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور با بیان اینکه قراردادهای سازمان را روی سایت بزنید تا همه بفهمند، گفت: دستگاههای نظارتی اگر سئوال کردند، جوابشان را باسیتمی کردن امور می دهیم.

این مقام مسئول در پایان با تاکید بر اینکه کرامت ارباب رجوع و سرمایه گذار برای ما در اولیت کارهاست، تصریح کرد: نمی خواهد فرش قرمز زیر پای سرمایه گذار پهن کنید. فرش را از زیر پای سرمایه گذار در نیاورید.

گفتنی است در این مراسم علی اوسط اکبری مقدم بعنوان مدیرعامل و رییس هیات مدیره منطقه آزاد انزلی منصوب گردید.

ارسال شده در یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۷:۴۷ بعد از ظهر
کد خبر: 5603951
آخرین خبر ها
گزیده خبرها