تقدیر استاندار از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان

تقدیر استاندار از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان

اختصاصی/اسرار امروز.دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی در اجرای پروژه های دانش بنیان تقدیر کرد

همزمان با هفته منابع ساخت مجتمع کارگاهی و نیمه صنعتی شرکت های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با غرس یک نهال میوه توسط استاندار گیلان و رییس دانشگاه علوم پزشکی طبیعی در منطقه سراوان برگزار شد. مکانی که با مساحت 3 هکتار پیش از این و طی دهه گذشته محل دپوی 650 تن زباله عفونی بیمارستانی و جمع آوری خودرو و ماشین آلات اسقاطی این دانشگاه بود و سالها اعتراض شدید مردم منطقه سراوان رشت را در پی داشت.این مراسم با تاخیر استاندار، دو ساعت دیرتر برگزار شد.

در این مراسم که با حضور استاندار گیلان ،رییس دانشگاه علوم پزشکی، فرماندار شهرستان رشت،بخشدار سنگر،مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری،مدیرکل پارک علم و فنآوری ،اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مسوولین برگزار شد ابتدا دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: در هفته ای که به نام طبیعت برای درختکاری و انس و الفت بیشتر با طبیعت نامگذاری شده است باید پاسداشت اندیشه محیط زیست باشیم و بار دیگر این درس را مرور کنیم که حفظ محیط زیست فقط در حوزه اداره محیط زیست نیست .

وی اضافه کرد: محیط زیست میراث میلیونها سال روند آـفرینش بوده است و ما با سرعت و به شکلی باور نکردنی با زباله و آلودگیهای دیگر در حال نابودی آن هستیم .

یوسف زاده با افتخار خود را فرزند یک کشاورز عنوان کرد و یادآور شد: درسهای طبیعت بسیار زیبا ست. من از زمانی که چشمانم را باز کردم درخت پرتقال دیدم .درختانی که در مسیر رشد خود به ما درس زندگی می آموزند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاهعلوم پزشکی گیلان از ابتدای سالجاری تمام عزم خود را جزم کرد و تصمیم گرفتیم که در روز درختکاری در مکانی که محل دپوی 650 تن زباله عفونی بیمارستانی بود درخت بکاریم و خوشحالم که امروز توانستیم آثار زباله های عفونی را از بین ببریم .

یوسف زاده تاکید کرد: در ابتدای سالجاری حتی یک شرکت دانش بنیان نداشتیم اما اکنون 6 شرکت دانش بنیان داریم که برخی از این شرکتها قابل اجرا در سطح بین المللی از سوی وزارت بهداشت و درمان اعلام شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در ادامه با تقدیر از استاندار ،گفت: خوشبختانه با حمایت ویژه استاندار محترم گیلان از شرکتهای دانش بنیان و کارآفرین در جلسات متعدد ،با این نگاه که گیلان ظرفیت و پتانسیل این دارد که سرآمد استانهای دیگر در علم ، دانش و فن آوری باشد امروز این مکان با عنوان مجتمع کارگاهی و نیمه صنعتی برای ساخت و تولید ایده های محققین دانشگاهی آماده شد و این روش می تواند برای استان و کشور ثروت تولید کند.

استاندار گیلان در ادامه این مراسم با اشاره به عملکرد پژوهش محوری دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: از اقدام و عملکرد ارزشمند و موثر دانشگاه علوم پزشکی در بخشهای مختلف به خصوص در بحث تعالی سازمانی با اهداف بلند و استراتژیک در کنار آموزش و درمان تقدیر می کنم.

نجفی افزود: جمع آوری زباله های عفونی با شیوه مناسب و کارشناسی ، راه اندازی کارگاه نیمه صنعتی و کاشت درخت جهت حفظ محیط زیست کاری ارزشمند است.

استاندار گیلان یادآورشد: به این باور رسیده‌ایم که اگر فعالیت‌ها در راستای دانش محوری صورت گیرد توسعه، پایدار می‌ماند و در دولت تدبیر و امید ، تفکیک زباله و بهره‌برداری از آن نخستین گام در حفظ محیط زیست تعریف شد که مسیر آن در دنیا طی شده و هم اکنون در استان ما نیز در حال طی شدن است.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۷ قبل‌ازظهر
کد خبر: 262
آخرین خبر ها
گزیده خبرها