« سرمایه گذاری در لاهیجان از  شعار به عمل تبدیل شده است »

« سرمایه گذاری در لاهیجان از شعار به عمل تبدیل شده است »

اختصاصی / اسرار امروز . برنامه های شهرداری لاهیجان برای استقبال از نوروز اعلام شد.

شهردار لاهیجان همزمان با سپری شدن آخرین روزهای سال ، با برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص برنامه های نوروزی تدارک دیده شده ی شهرداری گفت: ویژه برنامه های استقبال از نوروز به مدت دو سال است که با برگزاری جشنواره نوروزی لاهیجان رنگ و بوی خاصی گرفته است که این برنامه ها با هدف بالا بردن ساعات ماندگاری گردشگران اجرا خواهند شد و البته امسال با یک بسته نوروزی نیز همراه خواهد بود و در همین راستا برای اولین بار ما، آفرود گردشگری را با کمک کمیته آفرود شهرستان لاهیجان برگزار خواهیم کرد.

مهندس سعید آگشته همچنین تخفیف ویژه فروشگاهها و مراکز خرید سطح شهر، اجرای برنامه های هنری و طنز در حاشیه شمالی استخر ، موسیقی سنتی و محلی در باغ نارنج ، اجرای برنامه های ورزشی ، ورزش صبحگاهی ، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی ، اجرای سیرک و... را از جمله این برنامه ها دانست که در نوروز۹۶ در سطح شهر لاهیجان برگزار خواهد شد.

وی معرفی جاذبه های گردشگری لاهیجان ، نصب تابلوهای دو زبانه راهنمایی اماکن گردشگری ، برپایی المان سفره هفت سین آبی در استخر ، برپایی سفره هفت سین در جلو ساختمان شهرداری ، نصب بنرها و پیام های شهروندی را از دیگر برنامه های شهرداری لاهیحان در نوروز ۹۶ عنوان کرد.

« سرمایه گذاری در لاهیجان از شعار به عمل تبدیل شده است »

مهندس آگشته در ادامه افزود : در سال ۹۴ ما شعار تولید ثروت و ایجاد بسته های سرمایه گذاری برای حضور سرمایه گذاران در شهر را به عنوان سرمنشا و راهبرد اصلی توسعه شهری خود قرار دادیم که باید در سال ۹۵ این اهداف را عملیاتی میکردیم.

وی با اشاره به رکود اقتصادی در حوزه مسکن و ساخت و ساز افزود: رکود اقتصادی در حوزه مسکن و ساخت و ساز عملا مسئله غریبی در اقتصاد کشور نبوده و نیست ضمن اینکه برای شهرداری هایی که بیش از ۸۰ درصد درآمدشان به این حوزه برمیگردد معضلات بسیار عدیده ای پدید می آید. فلذا شهرداری لاهیجان نیز از این قضیه مستثنی نبود و با تغییر نگاه و استفاده از راهبرد دیگری برای جذب سرمایه و سرمایه گذار اقدام کرد.

شهردار لاهیجان اضافه کرد: در سال ۹۴ شهرداری لاهیجان یک برنامه تحقیقاتی و مطالعاتی را با دانشگاه تربیت مدرس آغاز کرد و طی قراردادی که بین طرفین منعقد شد مقرر گردید بیش از ۱۷ پروژه سرمایه گذاری برای شهر لاهیجان تعریف شود که

در تعریف این پروژه ها ، موضوعاتی همچون برند سازی ، توجه به اقلیم ، استفاده از هویت شهری، توجه به گردشگری و موضوعات فرادستی در حوزه اختیارات عمومی شهرداری مورد توجه قرار گرفت..

شهردار لاهیجان با اعلام رشد ۵ درصدی بودجه در سال ۹۶ اظهار داشت: بودجه شهرداری برای سال ۹۶ ، یکصدو ۴۵ میلیاردو دویست میلیون مصوب شد که یکصد میلیارد آن باز در حوزه سرمایه گذاری پیش بینی شده است که از رشد ۵ درصدی برخوردار است.

وی رشد کمتر از ۵ درصد در بودجه را واقع نگری نسبت به وضعیت موجود ، بلند اندیشی در حوزه توسعه شهری با نگاه سرمایه گذاری دانست و افزود: این یکی از مصادیق توجه به اقتصاد مقاومتی است که جزو منویات مقام معظم رهبری بوده و شهرداری با حرکت در این مسیر هم منویات مقام معظم رهبری را اجرائی کرده و هم به توسعه متوازن شهری کمک کرده است.

« توزیع پروژه ها بر اساس عدالت محوری و آماده سازی فاز اول پل فرهنگیان در نوروز امسال»

شهردار لاهیجان در خصوص اهم پروژه های انجام گرفته در سالجاری نیز بیان داشت: ما در توزیع و پراکنش پروژه ها بر اساس راهبردی به عنوان عدالت محوری و توزیع پروژه ها در سراسر شهر حرکت کردیم و طی آن پروژه های مهمی همچون پل رزمندگان به بهره برداری رسید همچنین فاز اول پروژه پل فرهنگیان نیز در شب عید آماده بهره برداری خواهد بود و فاز دوم آن تا قبل از انتخابات سال آتی آماده خواهد شد.

« احیای بافت قدیمی شهر و رونق صنعت گردشگری»

وی پارکهای محلی و پروژه هایی که در حوزه ایجاد فضاهای تفریحی محلات بوده را از جمله پروژه های انجام شده عنوان کرد و افزود: در همین رابطه شهرداری لاهیجان پروژ هشت محل هشت بهشت را به عنوان احیای بافت قدیم شهر به اجرا در آورد که از مسجد اکبریه آغاز و به مدت سه سال بصورت زنجیره ای به اتمام خواهد رسید.

مهندس آگشته اظهار داشت: با توجه به اینکه گردشگری در استان گیلان و اغلب شهرهای شمالی ، غالبا گردشگری محیط زیست است فلذا این طرح از جمله طرح های بسیار موثر در حوزه گردشگری محسوب میشود که هم باعث احیای بافت قدیمی شهر خواهد شد و هم رونق صنعت گردشگری در این حوزه را به همراه خواهد داشت.

وی همچنین پروژه احداث خانه پینگ پنگ، سنگفرش بلوار مطهری -کوچه برق و کوچه توکلی ، ساماندهی بازار عاقلیه ،پارک دانشجو، احداث بلوار دیلمان - حکیم زاده ، ایستگاه برون شهری ،ساحل سحرخیزمحله ، لوله گذاری و جمع آوری آبهای سطحی، احداث دفتر سرمایه گذاری، نمای ساختمان ستادی شهرداری، پروژه های زیباسازی ، نصب المان های سطح شهر، احداث سرویس های بهداشتی ، خط کشی خیابان ها ،پروژه پاتوق محلات ، و پروژه های آسفالت خیابان ها و معابر ، تالاب حاجی آباد ،احداث خانه کشتی ، نمازخانه استخر ، مجموعه فرهنگی ورزشی عاقلیه و پیاده روسازی خیابان رسالت، پروژه اصلاح هندسی و بهبود تردد میدان بصیرت ، پروژه لوله گذاری و سنگفرش بازار روز شماره ۳ ، پروژه محوطه سازی تالاب حاجی آباد ، ساماندهی بام سبز را از جمله دیگر پروژه های انجام گرفته و در حال اجرای شهرداری در سالجاری دانست.

همچنین بسته های سرمایه گذاری آدرنالین پارک بام سبز ، تونل آکواریوم و کاربردهای تجاری لاهیجان ، پارکینگ بازار روز لاهیجان ، بازیگاه و ترامپولین پارک تالاب حاجی آباد ، برج های چهارگانه تالاب حاجی آباد ، سیتی سنتر ، سرزمین چای شیخ زاهد ، کلوپ آبی تالاب حاجی آباد ، کافه طبیعت حاجی آباد را از مهمترین پروژه های سال آتی شهرداری لاهیجان عنوان کرد.

« داستان قضائی جزیره به پایان رسیده است»

مهندس آگشته در خصوص مسئله جزیره و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران نیز عنوان کرد: جزیره ، یک موضوع و مطالبه شهری ، یک دغدغه استانی و یک نگرانی کشوری است و در همینجا اعلام میدارم هرگونه شکایتی که از قبل انجام گرفته بود یک جنگ زرگری بوده است و باید در همینجا اعلام کنم که با پیگیری های صورت گرفته داستان قضائی جزیره برای

همیشه تمام شده است و شهرداری در این موضوع به صورت کامل حاکم شده است.

وی در خصوص پروژه زیپ لاین نیز افزود: پروژه زیپ لاین یک پروژه سرمایه گذاری در شهر لاهیجان است و با پیگیری هایی که صورت گرفته زیپ لاین لاهیجان در نوروز امسال فعال خواهد شد.

شهردار لاهیجان همچنین در خصوص پروژه شهر هوشمند نیز به خبرنگاران گفت: شهرداری لاهیجان به عنوان اولین شهر ، عقد قرارداد با شرکت کامپیوتر و روشها ی مکانیزه CMS پروژه شهر هوشمند و الکترونیک را به جهت رفاه حال شهروندان و مسافران در نوروز امسال به اجرا در خواهد آورد که شامل خدماتی همچون اینترنت رایگان ، پارکبان، پارکینگ وصدور کارت های شهروندی است.

ارسال شده در جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲:۱۲ قبل‌ازظهر
کد خبر: 263
آخرین خبر ها
گزیده خبرها