کشاورزان نشاء برنج را هرچه سریعتر انجام دهند
اتمام حجت مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان؛

کشاورزان نشاء برنج را هرچه سریعتر انجام دهند

اسرار امروزورودی آب سد سفید رود 90 درصد کاهش یافت/ ذخیره آب سد سفید رود 22 درصد کاهش یافت/ آبگذاری کانال های آبیاری شبکه سفیدرود نوبت بندی می شود/ شهروندان از نزدیک شدن به بستر و حریم رودخانه سفیدرود و کانال‌های آبیاری و تأسیسات آبی جدا خودداری نمایند

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، وحید خرّمی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان گفت: در حال حاضر ۲۶ متر مکعب بر ثانیه آب وارد سد سفیدرود می شود در حالی که در مدت مشابه سال گذشته، این میزان ۲۶۷ متر مکعب بر ثانیه بود.

خرمی با بیان اینکه بر اساس برنامه، آب کانال چپ سد سنگر (اراضی مناطق مرکزی گیلان) از صبح روز ۲۹ اردیبهشت ماه به مدت ۴ روز قطع و سپس به مدت ۸ روز آبگذاری خواهد شد، خاطرنشان کرد: آبگذاری کانال های آبیاری شبکه سفیدرود نوبت بندی می شود.

این مقام مسئول با اشاره به کاهش 90 درصدی ورودی آب به سد سفید رود، یادآور شد: در حال حاضر مخزن سد سفیدرود ۸۵۰ میلیون متر مکعب ذخیره دارد.

وی علت این کاهش ورودی را کاهش نزولات جوی و نبود پوشش برفی در بالا دست عنوان و اظهار کرد: حجم ذخیره آب در مدت مشابه سال گذشته ۱۰۹۲ میلیون متر مکعب بوده که کاهش ۲۲ درصدی را هم اکنون نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اعلام تحقق کامل برنامه لایروبی انهار و زهکش های  نیازمند به لایروبی در استان گیلان اظهار داشت: تا کنون بیش از ۵۰۰ کیلومتر از انهار و زهکش های نیازمند به لایروبی در استان لایروبی شده است.

وی تأکید نمود: کشاورزان عزیز ضمن رعایت تقویم زراعی، نشاء برنج را هرچه سریعتر انجام دهند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در پایان اعلام داشت: با توجه به گرم شدن هوا و همچنین افزایش جریان رودخانه سفیدرود و کانال های آبیاری به منظور تامین آب کشاورزی، جهت جلوگیری از بروز هرگونه خسارات جانی و مالی احتمالی، شهروندان گرامی از نزدیک شدن به بستر و حریم رودخانه سفیدرود و کانال‌های آبیاری و تأسیسات آبی جدا خودداری نمایند

ارسال شده در چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸ بعد از ظهر
کد خبر: 3919545
آخرین خبر ها
گزیده خبرها