آقای دلخوش ؛ مردم را عصبانی نکنید!
چرا پای نظارت نمایندگان لنگ است؟!

آقای دلخوش ؛ مردم را عصبانی نکنید!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. به چه استنادی سرانه سالن‌ها و زمین‌های ورزشی صومعه ‌سرا از اروپا بالاتر است؟!/ کجا بودید که هر روز یک سلطان جدید سبز شد/ ریشه مشکلات کشور خارجی نیست/ اگر خبر داشتید و خود را به بی خبری زده اید و یا اگر خبر نداشتید هم اکنون با خبر شده اید، در هر دو احوال صلاحیت نمایندگی شما  جای تردید است/ نگفتید با حضور نمایندگان مجلس چرا هر روز ثروتمندان، ثروتمندتر و فقرا فقیرتر می‌شوند؟/ امروز و پس از 42 سال پیروزی انقلاب اسلامی لایروبی انهار،آسفالت، نصب ترانس برق، ساخت مدرسه، فنس کشی  زمین ورزشی و ... کارنامه افتخار نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، شاخص های اقتصادی از روز تشکیل مجلس انقلابی یازدهم که شعار اصلی نمایندگانش، بهبود وضعیت اقتصادی کشور بود، نه تنها مثبت نشد بلکه روز به روز با نزول و سقوط بیشتری همراه گردید و بهای ارز، طلا، مسکن، خودرو و حتی سبد خانوار خانواده‌ها با تورمی افسارگسیخته در حال رکورد  زدن است.

 

متاسفانه نمایندگان مجلس یازدهم در بخش نظارتی هم موفق عمل نکردند . اگرچه نظارت در بخش های متفاوتی انجام می شود، اما تاکنون تاثیری ملموسی در زندگی مردم نداشته است.

 

گزارشاتی که نمایندگان مجلس هم از عملکرد خود ارائه می‌دهند با واقعیات جامعه و آن ‌چه که مردم با آن مواجه‌اند، تفاوت‌ زیادی دارد.

 

وجود بحران پشت سر بحرانی دیگر، جامعه را با مشکلات متعددی مواجه کرده  و شاهد یک شکاف عمیق و فاصله طبقاتی بزرگ در کشورمان هستیم . قشر عظیمی از جامعه کنونی ما در قعر طبقه اجتماعی قرار دارند و به زحمت امورات زندگی خود را می‌گذرانند.

 

مقام معظم رهبری در پیام خودشان به مجلس لزوم حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی، معیشت مردم، جوانان، اشتغال و جهش تولید را مطرح کردند.

 

شرایط تحریم بدون شک سخت و طاقت فرساست، اما متاسفانه در حوزه مدیریتی نیز دچار ضعف و نقصان هستیم که نمایندگان مجلس باید با نظارت دقیق آن را برطرف می کردند و انتظار رفع مشکلات از سوی آنان بود. اما تنها صدایی که از مجلس  به گوش نمی رسد، پژواک مطالبات بر زمین مانده شهروندان و اقدام عملی موثر در زندگی آنان است!

 

حالا این سئوال ایجاد می شود که مجلس یازدهم چرا به وعده های خود در زمان انتخابات در خصوص موضوعات مهمی نظیر گرانی های لجام گسیخته ، مشکلات معیشتی مردم، بیکاری، تعطیلی صنایع و ... که چالشی جدی برای مردم ایجاد کرده، گام مناسبی برنداشته است؟! متاسفانه به نظر می رسد پای نظارت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی لنگ است.

 

هدف نگارنده از ارائه مطالب فوق، اشاره به برگزاری نشست خبری سید کاظم دلخوش نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی است. آنچه که در این روزهای سخت ، مردم را عصبانی تر می کند، صحبتهای تکراری است. شاید بتوان ادعا کرد تنها چیزی که در این نشستهای خبری تکرار نمی شود ، مکان برگزاری این نشستها می باشد.

 

آقای دلخوش، چرا تاکید نمی کنید تا مدیران استناد قانونی آمارهای عجیب و غریب ایجاد اشتغال استان و حل مشکلات مردم  را ارائه کنند. دیگر همه  مردم به خوبی می‌ دانند که ریشه مشکلات کشور خارجی نیست و بی تدبیری و سوء مدیریت باعث شد  تا امروز، وضع معیشت و اقتصاد مردم بدتر از دیروز شود. کجا بودید که هر روز یک سلطان جدید سبز شد از سلطان قیر  تا دلار، سکه و خودرو. لابد چند روز دیگر هم سلطان واکسن!

 

اگر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به درستی ، وظایف نظارتی خود را انجام می دادند، چطور این همه سلطان ایجاد شد؟   قوه قضاییه یقه چند سلطان را می‌تواند بگیرد و محاکمه کند.

 

آقای دلخوش، ای کاش روزه سکوت می گرفتید چرا که هر بار ، حرفهای تکراری دارید و مردم را در این شرایط سخت عصبانی تر می کنید. باور کنید در شرایطی هستیم که فرصت برای جبران کم کاریها کوتاه است. ادعاهایی کردید بدون اینکه مستندات آن را ارائه دهید.

 

 به چه استنادی آماری ادعا می کنید سرانه سالن‌ها و زمین‌های ورزشی صومعه ‌سرا از اروپا بالاتر است؟!

 

ادعا کردید با پیگیری هایتان، بانک ایران زمین و موسسه مولی الموحدین بعنوان مالک کارخانه ابریشم صومعه‌ سرا شروع به کار کرده اند. از سال 1380 کجا بودید که این مجموعه با سیاستگذاری اشتباه در حوزه اقتصاد و ناکارآمدی مدیران با این وضعیت روبرو شد؟ چرا پیش از ورود قوه قضاییه وارد گود نشدید ؟ اگر هم اقدامی داشتید، چرا اعلام نمی کنید؟

 

مگر این چند دوره که در مجلس تشریف داشتید، ندیدید که چه به روزگار صنایع رشت که نه بلکه برسر صنایع مملکت آمده است؟ سالهاست که شهر صنعتی رشت به حال احتضار افتاده  و اگر خبر داشتید و خود را به بی خبری زده اید ویا اگر خبر نداشتید هم اکنون با خبر شده اید، در هر دو احوال، صلاحیت نمایندگی شما  جای تردید است!

 

اگر می توانید جلوی کج سلیقگی مسئولان را در افزایش قیمت نان بگیرید. اگر می توانید پس از 42 سال پیروزی انقلاب اسلامی ، از مسئولان وزارت نیرو بپرسید که چرا مردم باید در تابستان و زمستان خاموشی های مکرر و طاقت فرسا را تحمل کنند؟ در این 42 سال چکار می کردند که باعث شدند امید عده ای از نابغه های ورزشی کشور نا امید شود؟ نگفتید با حضور نمایندگان مجلس چرا هر روز ثروتمندان، ثروتمندتر و فقرا فقیرتر می‌شوند؟

 

آقای دلخوش، امروز مردم گیلان دغدغه نان شب، درمان، اشتغال جوانان، نابودی زمینهای کشاورزی، مهاجرت کشاورزان به شهرها، افزایش طلاق و ... دارند و پس از 42 سال پیروزی انقلاب اسلامی لایروبی انهار،آسفالت، نصب ترانس برق، ساخت مدرسه، فنس کشی  زمین ورزشی و ... کارنامه افتخار نیست.

 

آقای دلخوش، نارضایتی نمایندگان مجلس و تنها موضع انتقادی بدون هیچگونه بازخوردی هم مشکلی از مردم دوا نمی کند. حتی بچه ها هم ، این روزها از مشکلات  خبر دارند. دیگر بیان مشکلات برای مردم خسته کننده شده است.   به نظر می رسد آدرس مشکلات در دولت نیست بلکه نمایندگان مجلس باید پاسخ دهند که چطور نظارت کردند که این همه مشکلات گریبان مردم را گرفته است.

 

مردم گیلان می گویند متأسفانه بیشتر مسئولین اسیر بیماری پوپولیسم بوده و می‌خواهند مشکلات را به گردن دیگری بیندازند و خودشان را منزه، پاک، سفید و طرفدار مردم نشان دهند.

 

در پایان گفتنی است نمایندگان مجلس باید عزم خود را جزم کنند و به فکر پیدا کردن راهکاری عملی برای حل مشکلات کلان کشور باشند و در نهایت پایان هر فصل با برگزاری نشستهای خبری ، پاسخگوی سئوالات نمایندگان افکار عمومی بر اساس مستندات قانونی بطور شفاف باشند.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱:۴۲ بعد از ظهر
کد خبر: 8544540
آخرین خبر ها
گزیده خبرها