تا کی مردم ،تاوان بی درایتی مسئولان را بپردازند؟

تا کی مردم ،تاوان بی درایتی مسئولان را بپردازند؟

اسرار امروز/ ریحانه خوشحال. فقط زورتان به مردم ایران می رسد؟ / چگونه یکطرفه و بدون رضایت طرف قرارداد ، برق را در هر تایمی که خوشایند شما است قطع می کنید ؟/ کاش قانونی تصویب می شد تا مسئولانی که با اهمال و کوتاهی های خود باعث می شوند کشور در عقب ماندگی بماند و مردم اسیر شوند، توبیخ می شدند/ از مسئولان انتظار داریم به‌ جای اینکه جلوی کولر اتاق‌های خود بنشینند به میان مردم بیایند/ چگونه می شود در عین صادرات ، کمبود برق داشت؟ مگر نه اینست که مازاد بر نیاز کشور باید صادر شود ؟؟؟!!/ منافع مزارع ماینر برای عموم مردم چیست؟

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، ایرانیان هم زمستان خود را با خاموشی می گذرانند هم تابستان خود را یعنی نه درزمستان می توانند از وسایل گرمایشی استفاده کنند نه در تابستان از وسایل سرمایشی ، زیرا برق قطع می شود !!!!عملا تکنولوژی نتوانسته رفاهی را برای ایرانیان فراهم کند زیرا مسئولان با سوء مدیریت  و بی تدبیری خود استفاده از امکانات رفاهی را برای مردم زهر کرده اند.

همانگونه که واقف هستید تکنولوزی آمد که به داد مردم برسد و برای رفاه حال مردم گامی موثر بردارد حال بخاطر عدم مدیریت و درایت مسئولان نه تنها تکنولوزی دردی از مردم ایران دوا نکرد بلکه با نداشتن برق حتی نمی توانند از وسایل برقی خود محافظت کنند چه برسد به آنکه بخواهند از تکنولوزی لذت ببرند.

اکنون سوال اینست وقتی در ازای برقی که به مردم می فروشید و بهای آن را دریافت می کنید در واقع یک قرارداد دوسویه بین شما و مردم برقرار می شود حال چگونه یکطرفه و بدون رضایت طرف قرارداد ، برق را در هر تایمی که خوشایند شما است قطع می کنید ؟ آیا در قراردادهای خود با کشورهای خارجی هم به همین شکل رفتار می کنید؟ و هرزمان که دوست داشتید صادرات برق را قطع می نمایید؟ یا فقط زورتان به مردم ایران میرسد؟

علی رغم اینکه هنوز تابستان شروع نشده اما موتور روشنایی وزارت نیرو خاموش شده و از چند روز پیش شاهد خاموشی‌های پی در پی در کشور هستیم آنهم در شرایطی که مردم با کرونا دست و پنجه نرم می کنند و بعضا پرستار عزیزان خود در خانه ها هستند لازم بود تا امسال وزارت نیرو تامین برق را به طور جدی تری در دستور کار خود قرار دهد تا شاهد خاموشیها نباشیم و بیماران کرونایی علاوه بر بیماری خود مجبور نباشند با گرمای هوا که مشکلات تنفسی و نفس کشیدنشان را سخت تر می کند دست و پنجه نرم کنند اما گویا زور وزارت نیرو به پدیده جدید رمزارزها بیت کوین  نرسیده است با توجه به اینکه هر ساله شاهد افزایش تولید برق از طریق بیلان کاری مسئولین مربوطه هستیم ، قطع برق آن هم در شرایط کرونایی توجیه پذیر نیست.

آقایان مسئول بالاخره کدام حرفتان را باور کنیم آیا افزایش تولید برق دارید یا صرفا برای اینکه به مردم بگویید کارهای مثبتی انجام داده اید و مدیر قابلی هستید ، عملکرد خود را مطلوب و در حال افزایش تولید اعلام می کنید؟

اگر افزایش تولید دارید پس خاموشیها را کجای دلمان بگذاریم ؟ اگر ندارید پس چرا آمارو ارقام غلط به مردم می دهید؟

مدیرعامل شرکت توانیر گفت :ظاهراً مقصر بخشی از ماجرای قطع برق این روزها ،گرمای اعلام نشده است که از تقویم تعمیرات نیروگاه ها زودتر وارد ایران شده است و هنوز تعدادی از نیروگاه ها برای ورود به مدار آماده نیستند.

 سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر طرح و برنامه ششم افزایش ظرفیت تولید برق به میزان ۲۵ هزار مگاوات تامین می‌شد عقب افتادگی ۱۵ هزار مگاواتی نداشتیم .رییس هیئت مدیره سندیکای تولید کنندگان برق می گوید بخش غیردولتی که حدود ۵۵ درصد  برق کشور را تولید می کند سه سال و نیم است که پشت درب اتاق وزیر نیرو منتظر وقت ملاقات است!!!!

ظاهرا وزیر نیرو ،کاری مهمتراز تامین برق کشور وجلوگیری از سرگردانی مردم دارد که بیش از 3 سال و نیم هنوز فرصتی برای بخش غیر دولتی که 55 درصد برق کشور را تامین می کند و می توانست مردم را از این گرما و مشکلاتش نجات دهد، آزاد نکرده است!!. جناب وزیر؛ چرا کوتاهی شما را مردم باید تاوان بدهند؟

افکار عمومی می گویند کاش قانونی تصویب می شد تا مسئولانی که با اهمال و کوتاهی های خود نه تنها برای آبادانی کشور و رفاه مردم قدمی بر نمی دارند بلکه باعث می شوند کشور در عقب ماندگی بماند و مردم اسیر شوند توبیخ می شدند تا درس عبرتی برای سایر مدیران شود تا در طول 4 سال خدمت آنان 3 سال و نیم آن را، کسی پشت درب اتاقشان به انتظار ننشیند آن هم بخش خصوصی که میخواهد به مدد دولت و کشور بیاید.

به طور کلی، خاموشی به هر دلیلی که باشد، صدمات جبران ناپذیری هم به اقتصاد کشور ،هم روح و روان و زندگی روزمره مردم وارد می‌کند و با توجه به این موضوع که بسیاری از صنایع بزرگ نیازمند برق برای ادامه حیات هستند، خاموشی می‌تواند آسیب جبران ناپذیری به صنعت و در نهایت به اقتصاد کشور وارد نماید. متاسفانه خاموشی های مکرردر بخش صنایع هم که مشکلات خودش را دارد و برخی از صاحبان صنعت مدعی هستند هنوز ریالی از خسارات وارده در زمستان 1399 به ما پرداخت نشده و حالا در فصل بهار هم خاموشی ها، گریبان ما را گرفته و کسی هم بابت این خسارات ، پاسخگو نیست.

براستی تکلیف صنایع و کارخانجاتی که با خاموشی دست به گریبان هستند و روند تولیدشان را مختل کرده  چیست؟ تکلیف بازار متلاطم و متورم کشورمان که با خاموشی برق دستخوش آسیب بیشتری می شود چیست؟ و تکلیف اموری که کرونا موجب شده به برق گره بخورند، چه میشود؟چه کسی مسئول این بی تدبیری هاست ؟

علاوه بر این یکی دیگر از بخشهایی که شدیدا دچار ضرر و زیان‌های مالی می‌شوند، مشاغل خرد  است که بدون برق ،فروش، تولید  و ارائه خدمات آن‌ها با مشکل مواجه شده و روند کارشان تا وصل شدن برق متوقف می‌شود که بعضا ضررهای بسیاری را در پی این خاموشیها متحمل می‌شوند آنهم درشرایطی که اقتصاد کشور و مردم بخاطرکرونا و تعطیلی های مکرر و بی برنامگی مسئولین در مهار کرونا ،زندگیشان دچار چالش و آسیب بزرگی شده که نه تنها هیچ مسئولی مسئولیت ضرر و زیان این مردم را به عهده نگرفته است بلکه حتی رفاه نسبی این مردم را نیز از آنان سلب کرده اند.

آنچه که شاید کمتر به آن توجه ‌شود، زندگی روزمره این مردم است که خاموشی‌ها آن را با آشفتگی روبرو می‌کند. طاقت فرسا بودن گرما، اختلال در سیستم مخابراتی،جا ماندن دانش آموزان از امتحانات پایان سال، عدم امکان استفاده از وسایل برقی در زمان خاموشی و یا آسیب دیدن آن‌ها به علت خاموشی، کار نکردن آسانسورها و گیر کردن و محبوس شدن مردم در آسانسورها، بالا و پایین رفتن ازپله ها برای ساکنین طبقات بالاترو افراد مسن معضل بزرگی شده است، قطع شدن برق سبب قطع شدن پمپ آب نیز می‌گردد که در نتیجه در زمان خاموشی‌ها مردم نه برق دارند و نه آب ،  از کارافتادن تجهیزات پزشکی در خانه‌هایی که از بیمار مراقبت می‌شود و حتی بیمارستانها  با توجه به شرایط اکنون جامعه و قرار گرفتن در وضعیت کرونایی ، خاموشی چراغهای راهنمایی ،آسیب به وسایل برقی  و به دنبال آن سرگردانی مردم در تعمیرگاهها شرایط زندگی و تحمل گرما را سخت‌تر و طاقت فرساتر از سال‌های قبل کرده است .

شایان ذکر است مردم توضیحات مسئولان وزارت نیرو را برای خاموشی های مکرر آنهم پس از 42 سال از پیروزی انقلاب اسلامی قابل قبول نمی دانند و نتایج حاصله را با سوء مدیریت در وزارت نیرو مرتبط می دانند .

از مسئولان ارشد کشورانتظار داریم به‌ جای اینکه جلوی کولر اتاق‌های خود بنشینند به میان مردم بیایند تا از نزدیک ببینند چه گرفتاری و مشکلاتی برای مردم  ایجاد کرده اند  .

براستی تا کی مردم باید تاوان ندانم کاری و بی درایتی مدیران را بدهند؟

چگونه می شود در عین صادرات ، کمبود برق داشت؟ مگر نه اینست که مازاد بر نیاز کشور باید صادر شود ؟؟؟!! در حالیکه قادر به تامین برق کشور نیستید صادرات چراااا؟؟ آقایان مسئول ؛ جواب  این چند مجهولی را چگونه خواهید داد؟؟عملاً از انرژی های تجدید پذیر هم هنوز نتوانستید به خوبی استفاده کنید و حتی از بخشهای خصوصی که سالها پشت درب اتاق وزیر عمر خود را هدر می دهند هم استفاده ای نمی کنید!!

موضوع مزارع ماینر در کشور هم قوز بالا قوز شده و مشخص نیست منافع آن برای عموم مردم چیست؟ اینکه چه تعداد از مزارع مجاز ماینردر کشور فعال هستند و چه میزان برق مصرف می کنند هم آماری در دست نیست؟

جالب است بدانید در کشور ژاپن وزیر نیروی ژاپن به علت قطع شدن برق به مدت ۲۰ دقیقه، به همان مدت زمانی که برق قطع شد یعنی ۲۰ دقیقه در حالت تعظیم، از مردم عذرخواهی کرد !!! و از مردمش طلب عفو نمود اما در ایران با کمال قدرت  بدون کوچکترین عذرخواهی  اعلام می کنند خاموشی‌ها تا شهریور ادامه دارد تحمل کنید!!!!!! براستی به کجا چنین شتابان...

ارسال شده در پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲ بعد از ظهر
کد خبر: 0166651
آخرین خبر ها
گزیده خبرها