استان گیلان جز استانهای موفق در  تأمین زیرساخت‌های حوزه بهداشت و سلامت
استاندار گیلان در بیست و هشتمین آیین پویش ره سلامت خبر داد:

استان گیلان جز استانهای موفق در تأمین زیرساخت‌های حوزه بهداشت و سلامت

اسرار امروزافتتاح31 پروژه عام‌المنفعه بهداشت و درمان طی دهه های گذشته و در دو سال اخیر بی نظیر بوده است

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی اسرار امروز؛ ارسلان زارع استاندار گیلان با اشاره به جایگاه مهم وزارت بهداشت در تدوین و ارائه سیاست ها، خط مشی ها و برنامه ریزی برای تأمین بهداشت عمومی، سلامت جامعه و تربیت نیروهای انسانی، گفت: خدمات ارزشمند وزارت بهداشت و کادر مدیریتی و درمانی به ویژه طی حدود 16 ماه گذشته در مدیریت بیماری کووید 19 بر هیچکس پوشیده نیست.

استاندار گیلان با اشاره به مطالب فوق در بیست و هشتمین آیین "پویش ره سلامت" و هشتاد و سومین جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونان وزیر و اعضای ستاد استانی مدیریت کرونا در استانداری گیلان برگزار شد، اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با حمایت های ملی و استانی، تلاش های موثر کادر درمان و همراهی مردم فهیم استان به عنوان یکی از نخستین استان های درگیر با این بیماری توانسته به شایستگی خدمات رسانی کند.

زارع ادامه داد: استان گیلان در تأمین زیرساخت‌های بهداشت و سلامت علیرغم همه مشقت های مبارزه با بیماری کرونا در کنار سربلندی در حوزه درمان، جزء استان‌های موفق بوده است.

وی گفت: امروز 31 پروژه عام‌المنفعه بهداشت و درمان با اعتبار افزون بر ۲۹۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسید که طی دهه های گذشته و در این دو سال اخیر بی نظیر بوده است.

استاندار بیان کرد: در حوزه گردشگری سلامت با توجه به پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ارتقاء امکانات، تجهیزات و زیرساخت ها، استان گیلان می تواند در آینده به عنوان یک قطب جایگاه ویژه ای داشته باشد.

دکتر زارع تجهیز و بهره برداری تعدادی از مراکز درمانی، بهداشتی و کلینیک های تخصصی گیلان ظرف مدت چهار ماه آینده را یادآور شد و گفت: مراکز درمانی موجود در گیلان علاوه بر خدمات رسانی به هم استانی ها می توانند به بیش از دو تا سه برابر جمعیت استان که در برخی از فصول سال میزبان مسافران و گردشگران است، خدمت ارائه کنند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۹:۰۳ بعد از ظهر
کد خبر: 3974030
آخرین خبر ها
گزیده خبرها