هیچ یک از مراحل لازم  در فروشگاههای سنتی لبنیات رعایت نمی شود
مدیر اتحادیه کارخانجات لبنی استان گیلان:

هیچ یک از مراحل لازم در فروشگاههای سنتی لبنیات رعایت نمی شود

اسرار امروزنظارتی در تحویل شیر خام نیست/ به دلیل افزایش قیمت ها میزان فروش  کارخانجات لبنی کم شده است/ رسانه ها مردم را از اثرات بد مصرف شیر های سنتی آگاه کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از ایسنا، ابراهیم آسایش مدیر اتحادیه کارخانجات لبنی گیلان گفت: دامداران تقاضای افزایش قیمت شیر دارند و البته به دلیل افزایش قیمت نهاده ها و در نهایت افزایش تمام شده هزینه تولید شیر، این تقاضا به حق است.

ابراهیم آسایش ، بنیانگذار لبنیات سارا که از پیشکسوتان عرصه تولید لبنیات کشور است در ادامه با تاکید بر اینکه فقط محصول نهایی همواره مورد رصد است، افزود: قیمت خرید هر لیتر شیر از دامداران از آذرماه سال ۹۹، ۴۵۰۰ تومان تعیین شد، اما در حال حاضر شاهد هستیم که گاهی با قیمت ۵۰۰۰ تومان هم می فروشند و متاسفانه نظارتی در تحویل شیر خام نیست.

آسایش خاطرنشان کرد: انتظار می رود افزایش حقوق کارگری هنگام قیمت گذاری کالاهای لبنی لحاظ شود.

وی با تاکید بر اینکه انتظار می رود افزایش حقوق کارگری هنگام قیمت گذاری کالاهای لبنی لحاظ شود،  تصریح کرد: به دلیل افزایش قیمت ها ی برخی از محصولات لبنی میزان فروش  کارخانجات لبنی کم شده است.

وی با بیان اینکه هیچ یک از مراحل لازم  آماده شدن مصرف شیر در فروشگاههای سنتی لبنیات رعایت نمی شود، یادآور شد: شیر با قیمت بسیار بیشتری نسبت به کارخانجات لبنی در این چنین فروشگاه هایی فروخته می شود .

وی تصریح کرد: اگر چه از فروش محصولات لبنی کارخانجات کم شده، اما فروشگاه های فروش شیر به صورت سنتی همچنان مشتریان خوبی دارند و دلیل این امر نبود آگاهی لازم از سوی افراد در جامعه است.

مدیر اتحادیه کارخانجات لبنی استان گیلان گفت: نظارت و کنترل های بیشتری باید از سوی همگان صورت بگیرد و بهداشت باید رسیدگی واقعی در فروشگاههای سنتی داشته باشد.

وی از رسانه ها خواست تا مردم را از اثرات بد مصرف شیر های سنتی آگاه کنند.

آسایش با بیان اینکه دغدغه ما این است که شیر و فرآورده های لبنی از سفره مردم پر نکشد، گفت: در کارخانجات لبنی همه آلودگی ها از بین می رود.

آسایش اضافه کرد: برای تحقق این امر باید نظارت بر شیرخام ادامه یابد و فروشگاههای سنتی لبنیات رصد شوند و تنها بر نظارت محصولات نهایی کارخانجات لبنیات بسنده نشود.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰ بعد از ظهر
کد خبر: 4533638
آخرین خبر ها
گزیده خبرها