درب مصلی ها برای تزریق واکسن به روی مردم باز شود
مطالبه عموم مردم استان گیلان از نماینده ولی فقیه

درب مصلی ها برای تزریق واکسن به روی مردم باز شود

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. با اعمال شاقه واکسن تزریق می کنیم؟!/ چرا مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از این ظرفیت استفاده نمی کنند؟/ استفاده از فضای مصلی های استان گیلان برای تزریق واکسن می تواند الگویی برای سایر استانها باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، در حالیکه نگارنده در فضای مجازی در حال جستجو بود به خبری برخورد می کند که بسیار جالب و قابل تامل است. خبری که باعث شد چند خطی در خصوص مطالبه مردم یک استان از نماینده ولی فقیه خود بنویسد.

خبر حکایت از موافقت امامان جماعت مساجد یک کشورخارجی برای تبدیل مساجد این کشور به پایگاه تزریق واکسن کرونا حکایت داشت. این ائمه جماعت تاکید و اصرار داشتند که مساجد و مراکز اسلامی برای تزریق  واکسن کووید 19 مورد استفاده مسئولان بهداشت و درمان و مردم قرار گیرد. حتی پیشنهاد بازگشایی مساجد را نه تنها بر روی مسلمانان، بلکه به همه شهروندان ساکن غیر مسلمان در منطقه دادند.

آنان معتقدند که جهان اسلام علیه ویروس کرونا وارد میدان شده است و فضای مساجد و مراکز اسلامی باید به عنوان کانونی برای تزریق واکسن استفاده شود.

مردم استان گیلان هم از روزهایی ابتدایی شیوع ویروس کرونا از اسفند 1398 تاکنون ، تلفات سنگینی با جان و مال خود در مقابله با این ویروس منحوس دادند و اکنون تنها امیدشان ، تزریق واکسن است. هر چند تامین واکسن کرونا با کندی پیش می رود اما بر اساس گزارشات مردمی و بازدیدهای میدانی علیرغم آمادگی تمام و کامل کادر بهداشت و درمان، متاسفانه مکانهایی که برای این امر در نظر گرفته شده، متناسب با شان و جایگاه مردم گیلان نیست.

مردم گیلان می گویند که با اعمال شاقه واکسن تزریق می کنند. بدین صورت که سالن های ورزشی  در نظر گرفته شده، فاقد وسایل سرمایشی مناسب بوده و گرمای شدید باعث آزار و اذیت مراجعین و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان شده است! هر چند استاندار گیلان متولی تامین و تجهیز این سالن ها با همکاری سایر دستگاهها و سازمانهای دولتی است و بارها نیز دستور داده، اما ظاهرا تیغ وی نمی برد و گوش برخی مسئولان متولی بدهکار دستورات وی در این روزهای آخر فعالیت دولت تدبیر نیست و باعث ناامیدی و سلب اعتماد مردم شده است.

 اما نکته ای که در این میان سوال غالب مردم استان گیلان است اینکه چرا وقتی مساجد و مراکز اسلامی در خارج از کشور، پایگاه تزریق واکسن برای مقابله با کرونا می شود، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از این ظرفیت استفاده نمی کنند؟

مردم گیلان می گویند:« شناسایی مصلی ها در شهرستانهای گیلان که مدیریت و فضای کافی برای میزبانی این خدمات رسانی را دارند، امری ضروری  است.»

مردم استان گیلان از آیت الله رسول فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه درخواست کردند و انتظار دارند تا با دستو ایشان، درب مصلی های استان برای تزریق واکسن کرونا به روی مردم باز شود، چرا که هیچ چیزی بالاتر از سلامتی نیست.

همه ما باید در مقابله با ویروس کرونا متحد باشیم و به نظر می رسد استفاده از فضای مصلی های استان گیلان با توجه به اینکه دستورالعمل‌های بهداشتی مرتبط تری  برای رعایت کردن اصول بهداشتی در آنها وجود دارد، باید در دستور کار قرار گیرد و این امز می تواند یک ابتکار خوب و جالب و الگویی برای سایر استانها باشد.

امید است با بازگشایی مصلی های استان با توجه به فضای فیزیکی مناسب و دارا بودن پارکینگ برای تسهیل در تردد سالمندان و بیماران خاص و سایر مردم گیلان، هر چه زودتر از شر ویروس منحوس کرونا نجات یابیم. زیرا در غیر اینصورت همه ما با هم در یک قایق در مقابله با کرونا، مغلوب خواهیم شد.

ارسال شده در شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۲۴ قبل از ظهر
کد خبر: 5381315
آخرین خبر ها
گزیده خبرها