داستان ادامه دار پزشک پر حاشیه بیمارستان حشمت رشت؟!

داستان ادامه دار پزشک پر حاشیه بیمارستان حشمت رشت؟!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. آنچه لازم به نظر می رسد نظارت دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان باید به گونه ای باشد تا این ذهنیت در افکار عمومی ایجاد نشود که این ممنوعیت ها فقط روی کاغذ حقیقت دارد.

به گرازش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، گاهی خبرهایی در مورد جامعه پزشکی و حوزه سلامت می‌شنویم که ممکن است اغلب آنها خوشایند نباشد. گاهی هم مشکلاتی در نظامت سلامت و جامعه پزشکی وجود دارد که به همه پزشکان تعمیم داده می‌شود و البته منصفانه نیست. درصد عمده و غالب پزشکان افرادی هستند که دغدغه‌های بالای انسانی دارند و در طبابت و انسانیت زبانزد خاص و عام هستند.

هر از گاهی عکس، فیلم یا خبری از بی ‌مهری و عدم توجه برخی پزشکان بیمارستان‌های دولتی نسبت به حقوق بیماران و فرآیند درمانی آن‌ها در فضای مجازی می بینیم و یا می‌شنویم  و البته رفتار غیر قانونی برخی پزشکان در بیمارستان‌های دولتی، بسیار بیشتر از سایر بیمارستان‌های بخش خصوصی به دلیل  مراجعات بیشترمورد توجه قرار می گیرد.

موضوع تامین هزینه های درمانی، یکی از چالشهای اساسی آن دسته از بیمارانی است که وضعیت مالی مناسبی ندارند، اما ناچارند برای نجات جان بیمارشان، حتی فرش زیر پای خودشان را هم بفروشند.

بیمار، مشتری اصلی خد‌مات و محور فعالیت یک بیمارستان است و رضایت او می‌تواند‌ نشان‌د‌هند‌ه‌ انجام صحیح ارائه خد‌مات باشد‌. این بار بازهم نام بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق حشمت شهر رشت بر سر زبانها افتاده و پای بیماری از طبقه ضعیف جامعه درمیان است.

گویا این بیمار از سوی یکی از پزشکان خانم پرحاشیه این بیمارستان، برای انجام مراحل تشخیص و درمان به بخش خصوصی ارجاع داده می شود. بیماری که از سر ترس اصرار دارد، نامش فاش نشود.

بنا بر ادعای همراه این بیمار،  خانم دکتر متخصص قلب و عروق که پیش از این هم حواشی زیادی برای مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان داشت ، بیمار مورد نظر را برای طی فرایند درمان به بخش خصوصی ارجاع داد. در صورتیکه در بیمارستان حشمت بر اساس آنچه در فضای مجازی منتشر شده، امکاناتی نظیر بخش‌های CCU - ICU-OH POST ANGIO، اورژانس، قلب کودکان، جراحی قلب، آزمایشگاه ، بانک خون، رادیولوژی و اکوکاردیوگرافی، اکوکاردیوگرافی مری، تست ورزش، هولتر مانیتورینگ ریتم و فشار، کاتتریسم آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی، اسکن هسته‌ای قلب، الکتروفیزیولوژی و پیس میکر قلب و ... وجود دارد و در چنین شرایطی ارجاع بدون ضابطه و خارج از عرف بیمار به بخش خصوصی غیرقانونی است.

گاهی ممکن است هتلینگ بیمارستان دولتی متفاوت از بیمارستان خصوصی باشد و خود بیمار تقاضای رفتن به بیمارستان خصوصی با هتلینگ بهتر را داشته باشد. اما پزشکان یا کادر بیمارستانهای دولتی اجازه ندارند بیماری که به بیمارستان دولتی مراجعه می کند، بدون هیچ دلیلی و به بهانه های مختلف به بخش خصوصی ارجاع دهند.

البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که برخی پزشکان شاغل در بیمارستانهای دولتی همان سهامداران بیمارستانهای خصوصی هستند و بنابراین به نفعشان است که بیمارانشان را از بخش دولتی به بیمارستانهای خصوصی هدایت کنند.

آنچه لازم به نظر می رسد نظارت دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان باید به گونه ای باشد تا با چنینی پزشکانی که بیمار را  به سمت درمان در بخش خصوصی سوق می‌دهند، مقابله ‌کند تا این ذهنیت در افکار عمومی ایجاد نشود که این ممنوعیت ها فقط روی کاغذ حقیقت دارد.

بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق دکتر حشمت رشت یکی از بیمارستان‌های آموزشی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی گیلان است که در سال ۱۳۴۹ شمسی تأسیس‌ شده است و تنها سانتر فوق تخصصی قلب و عروق استان گیلان است که به هزاران نفر خدمات درمانی تخصصی ارائه می دهد . حتی استانهای همجوار هم از این بیمارستان خدمات پزشکی دریافت می کنند.

ارسال شده در شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۵۴ بعد از ظهر
کد خبر: 5141760
آخرین خبر ها
گزیده خبرها