از سوگند نمایندگی مجلس بترسید
انتقاد شدید بازنشستگان از نمایندگان مجلس انقلابی

از سوگند نمایندگی مجلس بترسید

اسرار امروزافکار عمومی می‌خواهد بداند هنوز که دولت جدید سر کار نیامده چه اتفاقی افتاده است که عده‌ای که تا دیروز به‌ دولت بی تدبیر و ‌نا امید می‌تاختند اکنون سخن از تورم ‌زا بودن افزایش حقوق باز نشستگان می‌کنند!

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از ایلنا ؛ بازنشستگان نسبت به تغییر برخی رویکردها در میان نمایندگان مجلس نسبت به مطالباتشان اعتراض دارند. بازنشستگان می‌گویند: در روزها پایانی دولت دوازدهم و روزهای مانده به روی کار آمدن دولت سیزدهم، برخی جریان‌‌ها که از افزایش حقوق بازنشستگان از ناحیه پرداخت مطالبات دولت و منابع دیگر، در دولت دوازدهم حمایت کرده بودند، بنای مخالفت گذاشته‌اند و انتقال این تعهدات را برای دولت سیزدهم تورم ‌زا توصیف می‌کنند. این بازنشستگان با اشاره به موج رسانه‌ای که برای ترویج این رویکرد به وجود آمده است، تاکید دارند که در این مقطع « فاجعه چرخش ۱۸۰ درجه‌ای » به وجود آمده است.

این بازنشستگان با اشاره به اینکه تا پیش از این فریاد نمایندگان مجلس از مطالبات بازنشستگان به هوا می‌رفت، تاکید کردند که «نتیجه چنین عملی قبل از هر چیز بی ‌اعتمادی مردم ‌به مدیران کشور است.

به گفته بازنشستگان «افکار عمومی می‌خواهد بداند هنوز که دولت جدید سر کار نیامده چه اتفاقی افتاده است که عده‌ای که تا دیروز به‌دولت بی تدبیر و ‌نا امید می‌تاختند اکنون سخن از تورم‌ زا بودن افزایش حقوق باز نشستگان می‌کنند.»

معترضان افزودند: «چگونه در مجلسی که تا قبل از ۲۸ خرداد، ۲۰۹ نفر برای همسان‌سازی امضا جمع می‌کردند؛ اکنون سخن ‌از تورم‌زا و غیرلازم ‌بودن افزایش حقوق می‌کنند. حداقل از سوگند نمایندگی بترسند سوگندی که یکی از بندهای آن اجرای عدالت بین‌افراد جامعه است.»

بازنشستگان از نمایندگان مخالف رسیدگی به معیشت خود می‌پرسند « بودجه‌ای که شما تصویب کرده‌اید و به اذعان دولت تورم ‌زاست، آسیب زننده ‌تر است یا اجرای همسان ‌سازی حقوق بازنشستگان؟»

به گفته معترضان «چگونه شما در میان این ‌همه عوامل تورم‌زا سراغ باز نشستگان آمده‌اید؟ البته معلوم است چون مدافعی در هیچ ‌وزارتخانه‌ای نداریم.»

ارسال شده در یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۳ بعد از ظهر
کد خبر: 4750354
آخرین خبر ها
گزیده خبرها