ای کاش یک استاندار ورزش دوست بومی داشتیم
امیر موقتی مقدم مربی سطح پایه فوتبال استان گیلان:

ای کاش یک استاندار ورزش دوست بومی داشتیم

اختصاصی/ اسرار امروز/ سید اکبر خوشحال. از حمایت مدیرعامل جمعیت هلال احمر  و مدیر کل بهزیستی استان گیلان  تشکر و قدردانی می کنم/ ای کاش یک استاندار ورزش دوست بومی داشتیم تا کمی برای جوانان گیلانی دل می سوزاند و شرایطی فراهم می کرد تا اوقات فراغت خود را بجای وقت گذارانی بی هدف، صرف ورزش می کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، پرکردن اوقات فراغت نونهالان، خردسالان، نوجوانان و جوانان یکی از راههای مناسب جهت کاهش آسیب های اجتماعی است و می تواند یکی از مهمترین عواملی باشد که از به دام افتادن  جوانان در دام انواع معضلات اچتماعی از جمله اعتیاد جلوگیری کند. در حال حاضر این اعتقاد وجود دارد که قویترین راه  جلوگیری از افتادن جوانان  در دام اعتیاد، ورزش  است. پس باید در زمینه ورزش برنامه ریزی مناسب با سرمایه گذاری کلان نموده تا در آینده  جوانانی سالم ، ورزشکار و حتی قهرمان داشته باشیم.

 در حال حاضر فوتبال، مهمترین و پر درآمدترین رشته ورزشی است که از هرلحاظ می تواند حرف زیادی در عرصه های ورزشی داشته باشد.

امیر موقتی مقدم یکی از مربیان سطح پایه نامدار فوتبال گیلان است. وی در گفتگویی اختصاصی می گوید: سالیان دراز است که در پرورش نونهالان فعالیت دارم و حتی فوتبالیستهای بزرگی به باشگاههای معروف تحویل دادم.

این مربی فوتبال افزود:  با سرمایه گذاری توانسته ام تجهیزات لازم برای یک مدرسه فوتبال جهت جذب دهها نونهال تهیه کنم و عزیزان این مرز و بوم را از نونهالی به ورزش تشویق کنم.

مقدم 40 ساله و مجرد است و با تاکید بر اینکه عشق من فوتبال است، یادآور شد: از 15 سالگی به این رشته ورزشی روی آوردم و حتی بیشتر از گذشته در حال حاضر به این ورزش می پردازم.

وی با بیان اینکه چون در مدرسه فوتبال آموزش می دهم احساس می کنم مسئولیت آموزگاری دارم، گفت: همین که می توانم در سال تعداد زیادی از نونهالان شهر خود را پرورش دهم و به باشگاههای معروف کشور دعوت می شوند، احساس دلنشینی دارم.

موقتی مقدم با اشاره به اینکه ورزش فرصت فکر کردن به اعتیاد را از نسل نونهالان و جوانان می گیرد، تصریح کرد: وقتی خانواده ها فرزندان خود را به من می سپارند، برادرانه آموزش می دهم و ارتباطات خوبی با نونهالان دارم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به معضلات موجود در ورزش گیلان جا دارد تا از حمایت و همراهی آقایان دکتر سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر  و دکتر حسین نحوی نژاد مدیر کل بهزیستی استان گیلان با این مدرسه فوتبال تشکر و قدردانی بعمل آورم.

این مربی فوتبال در پایان از دولتمردان درخواست کرد برای مبارزه با معضلات اجتماعی نظیر اعتیاد، ورزش در جامعه را تقویت کنند و افزود: ای کاش یک استاندار ورزش دوست بومی داشتیم تا کمی برای جوانان گیلانی دل می سوزاند و شرایطی فراهم می کرد تا اوقات فراغت خود را بجای وقت گذارانی بی هدف، صرف ورزش می کردند و حداقل سالی یکبار باتفاق مدیرکل ورزش و جوانان از چنین آموزشگاههای ورزشی بازدید می کرد و پای درددل مربیان و ورزشکاران می نشست تا شاهد سقوط تیمهای ورزشی چون داماش، سپیدرود و ملوان نبودیم.

گفتنی است باید هر چه سریعتر استاندار گیلان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل ورزش و جوانان استان چاره اندیشی کنند زیرا زمان سخنرانی و شعار دادن گذشت و باید وارد میدان عمل شوند و اعلام کنند در حوزه ورزش و جوانان چه عملکردی در طول سنوات قبل داشته اند زیرا آگاهی حق مردم است و باید در جریان عملکرد خدمتگزاران خود باشند.

ارسال شده در دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۸ بعدازظهر
کد خبر: 7857550
آخرین خبر ها
گزیده خبرها