ارزیابی مثبت عملکرد بهزیستی استان گیلان از سوی استاندار
در مراسم افتتاح همزمان طرح‌ های بهزیستی استان گیلان مطرح شد

ارزیابی مثبت عملکرد بهزیستی استان گیلان از سوی استاندار

اسرار امروزپرداختی مستمری بگیران طی سه سال گذشته 300 درصد رشد داشت/ بهزیستی گیلان در آسیب های کرونایی به ویژه فوتی ها، رتبه سوم کشور را کسب کرد

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی اسرار امروز؛ استاندار گیلان در مراسم افتتاح همزمان طرح‌های بهزیستی گیلان گفت: بهزیستی، مولود انقلاب اسلامی است و نهادی تاثیرگذار در تحقق اعتلای زندگی، خانواده و اجتماع آحاد انسانی می باشد. 

ارسلان زارع افزود: مراکز بهزیستی گیلان طبق ارزیابی ها ، همگرایی و همکاری خوبی در انجام فعالیت‌ها داده اند.

این مقام مسئول اعلام کرد: به سبب نظارت مستمر به خصوص در خانه‌های سالمندان، آسیب‌های کرونا به ویژه در بخش فوتی‌ها، حداقلی بوده و در جایگاه سوم کشوری قرار داریم.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی؛ اقدامات حمایتی همچون رشد ۳۰۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی از سال ۹۷ تا زمان حاضر در این راستاست.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش مراکز اشتغالزایی برای مددجویان بهزیستی خاطرنشان کرد: دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، علاوه بر حمایت از مددجویان بهزیستی، اقدامات حمایتی دیگر همچون تأمین مسکن مددجویان را نیز در دستور کار دارند. 

گفتنی است برنامه‌های هفته بهزیستی امسال، با شعار گام دوم؛ هوشمندسازی، محله محوری و سلامت اجتماعی در خانواده برگزار شد و در این مراسم  و در آخرین روز هفته بهزیستی؛ مرکز روزانه حرفه ای با اشتغال زایی برای 7 نفر و 900 میلیون تومان اعتبار هزینه شده در آستانه اشرفیه، 30 طرح اشتغال زایی با ایجاد اشتغال برای 35 نفر در سیاهکل، اورژانس اجتماعی با میزان اشتغال برای هشت نفر و 500 میلیون تومان اعتبار هزینه شده در خمام و یک مرکز مشاوره روان شناختی با ایجاد اشتغال برای پنج نفر در رشت به صورت همزمان افتتاح گردید.

ارسال شده در سه‌شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۲۴ قبل از ظهر
کد خبر: 2639666
آخرین خبر ها
گزیده خبرها