زبانمان مو در آورد/ این ویروس حالا حالاها مهمان ما است
وزیر بهداشت و درمان:

زبانمان مو در آورد/ این ویروس حالا حالاها مهمان ما است

اسرار امروزمسئولیت آوردن واکسن با وزیر بهداشت نیست/ چرا دیگران غفلت می‌کنند و ما در ته رودخانه زخمی و جنازه جمع می‌کنیم؟!/ وقتی سفره‌های آنچنانی در انتخابات شوراها می‌اندازند، راه ها باز است و هیچ محدودیتی نیست، کسی پاسخگو نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز ، وزیر بهداشت و درمان در خرم آباد گفت: در ایام سخت و کم بضاعتی اقتصادی کرونا و در این روزهای بسیار پرتنش، با همدلی و وفاق ما و نیروهای مسلح و روحانیت معزز و مردم و نهادهای مردم و کمکهای مومنانه ما ، از این چهار موج به گونه ای عبور کردیم که با افتخار می گوییم حتی یک بیمارمان پشت در بیمارستان نماند.

دکتر سعید نمکی به نقل از ایسنا، در سی و هشتمین آیین پویش ره سلامت در خرم آباد لرستان ضمن تشکر از دست اندرکاران مدیریت کرونا در این استان، گفت: دیروز از وزیر بهداشت کشوری که در گرداب کروناست، نامه ای سر تا پا تقاضای کمک از ایران تحریم زده به دستم رسید. در دو زمینه کمک می خواستند؛ یک اینکه بگویید چه کردید که با گستردگی این اقلیم و حصر اقتصادی و سیاسی اینگونه کرونا را مدیریت کردید و دوم اینکه از آنچه شما در کشور دارید می سازید مثل ونتیلاتور و دارو و … به ما کمک کنید.

وزیر بهداشت با اشاره به ساخت واکسن ملی در کشور، ادامه داد: نمی‌خواهم بگویم که عده‌ای این غرور ملی را با مغلطه به یک بدهکاری سیاسی بدل می‌کنند. چه بد که ما با سیاست زدگی افتخار ملی را لگد کنیم. یک وقتی سیاست به کمک ابتذال و شکست کاذب دستاوردهای ملی می‌آید. کما اینکه روزی دفاع مقدس را زیر سوال می‌بردند، همان‌ها در شیپورهای تازه می‌دمند و این دستاوردهای عظیم که کشوری تحریم زده در عرض دو ماه می‌شود صاحب تمام آنهایی که وارد می‌کرد را نمی‌بینند.

وی با بیان اینکه امروز وارد پیک پنجم شدیم، تصریح کرد: باز در این ایام باقی مانده نمی‌پردازم به اینکه چرا وارد موج و موج و موج می‌شویم. نمی‌پردازم به اینکه چرا دیگران غفلت می‌کنند و ما در ته رودخانه زخمی و جنازه جمع می‌کنیم، چرا در برخی عرصه‌ها تنهاییم. نمی‌پردازم به اینکه چرا عده‌ای به تاب آوری تمام اقشار نگاه می‌کنند اما به تاب آوری مدافع سلامت که ۱۸ ماه، یک روز مرخصی و یک شیفت راحت و یک شب خواب آرام نداشته، ورود نمی‌کنیم. ما با مردم پیمان بستیم و از هیچ شکم دریده‌ای نمی‌پرسیم تو اول دعوا را شروع کردی یا آنکه چاقو زد؟

وزیر بهداشت ادامه داد: از هیچ مراجعه کننده‌ای نپرسیدیم رعایت پروتکل کردی یا نه؟ یا دیگران راه را برای مسافرت بر تو بستند یا نه؟ یا شهر قرمز به شیوه شهر آبی مدیریت شد یا نشد؟ زبانمان مو در آورد از بس از این حرف‌ها زدیم و ذهن مردم پریشان شد. متوسط رعایت پروتکل‌هایمان ۴۸ درصد است. این مسئولیت با من نیست.

وی با بیان اینکه مسئولیت آوردن واکسن با وزیر بهداشت نیست، ادامه داد: ببینید در کدامیک از کشورهای جهان وزیر بهداشت مسوول آوردن  واکسن است؛ بروید مطالعه کنید. عزیزانی که در افکار عمومی می‌گویند که وزارت بهداشت در آوردن واکسن قصور کرد، مثل آنکه کوچک ترین مشکل پیش می‌آید و مسئول را وزارت بهداشت می دانند؛ اما وقتی سفره‌های آنچنانی در انتخابات شوراها می‌اندازند، راه ها باز است و هیچ محدودیتی نیست، کسی پاسخگو نیست، ولی اگر یک جا یک آمپول رمدسیویر کم شد وزیر بهداشت باید جواب دهد. هیچ جای دنیا واکسن را وزیر بهداشت نمی‌آورد. وزیر بهداشت ساختار تلقیح و تزریق را تنظیم می کند، اما ما این کار را هم داریم انجام می دهیم.

نمکی با بیان اینکه دیروز مرز واکسیناسیون از مرز ۴۰۰ هزار تزریق رد شد، گفت: رکورد تازه‌ای خلق خواهد شد، قول داده بودیم در آینده‌ای نزدیک از مرز ۴۰۰ هزارتا عبور می‌کنیم که دیروز گذشتیم و افتخار آمیز گذشتیم. امروز نیز از این مرزها هم خواهیم گذشت.

نمکی خطاب به مسئولین ستاد کرونای استاد لرستان و استانداران و سایر مسئولین نیز گفت: در رعایت پروتکل‌ها سخت بکوشید. این ویروس فعلا دست از سرمان بر نخواهد داشت و هرکس بگوید ویروس را خوب شناخته خطا می‌کند. این ویروس حالا حالاها مهمان ما است.البته معتقدیم واکسیناسیون می‌تواند فرم سخت و مرگ زای بیماری را مهار کند. تقاضا می‌کنم واکسیناسیون را سرعت دهید. هرچه سرعت ببخشیم از گرفتاری سخت و ابتلای بیمار و نیاز به بیمارستان را کاهش خواهیم داد.

ارسال شده در سه‌شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۶:۱۶ بعد از ظهر
کد خبر: 0630146
آخرین خبر ها
گزیده خبرها