تامین اکسیژن مایع از مهمترین نیازمندی های گیلان در بحران کنونی کرونا است
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان:

تامین اکسیژن مایع از مهمترین نیازمندی های گیلان در بحران کنونی کرونا است

اسرار امروزمساعدت ارتش دربهبود زیرساخت ها و تامین اکسیژن در گیلان شایسته تقدیر است/ گیلان در طرح ملی غربالگری بیماران کرونایی  در کشور پیشرو است/ برای اولین بار دو بیمارستان شهر رشت مجوز ماده ۲۳ گرفتند/ ۹ مرکز CT اسکن در بیمارستان های استان راه اندازی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز؛ در آیین افتتاح و بهره برداری از بیمارستان 60 تختخوابی پیشرفته تنفسی شهید سرلشکر موسی نامجو در رشت برگزار شد. بیمارستان 60 تخت خوابی پیشرفته تنفسی نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمینی به مساحت ۶۰۰ متر مربع در محوطه مرکز آموزشی و درمانی پورسینا رشت افتتاح شد که قابلیت استقرار حداکثر 100 تخت درمانی را دارد. این بیمارستان در پی کمبود تخت‌های بستری در گیلان و همچنین افزایش بی‌سابقه مبتلایان به کرونا در استان در مدت یک هفته  راه‌ اندازی شد.

دکتر ارسلان سالاری رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در آیین افتتاح و بهره برداری از بیمارستان 60 تختخوابی پیشرفته تنفسی شهید سرلشکر موسی نامجو در رشت گفت: گیلان در طرح ملی غربالگری بیماران کرونایی که با همکاری سپاه انجام شد، در کشور پیشرو بود.

سالاری افزود: گیلان با عقب ماندگی های عدیده ای در حوزه سلامت مواجه بود که در تقویت زیرساختهای بهداشتی، درمانی ، آموزشی و دانشجویی از ظرفیت همه جانبه ملی و استانی استفاده شد.

وی ادامه داد: ارتش نیز از ابتدا شیوع کرونا همکاری تنگاتنگی با دانشگاه علوم پزشکی استان داشته که گندزدایی معابر، توزیع اقلام بهداشتی، طرح توسعه و بهسازی مرکز بهداشتی از نمونه آن است.

وی اورژانس هوایی، خرید دو خوابگاه دانشجویی، راه اندازی قطب کاشت حلزون در شمال، بهره برداری از دو بیمارستان تالش و لنگرود، تجهیز و راه اندازی بیمارستان های فومن و انزلی از جمله اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد و گفت: برای اولین بار دو بیمارستان شهر رشت توانستند از سازمان برنامه و بودجه مجوز ماده ۲۳ بگیرند.

وی در ادامه از احداث بیمارستان های جایگزین پورسینا و دانشکده پزشکی با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا سپاه خبر داد و افزود: ۹ مرکز CT اسکن در بیمارستان های استان راه اندازی شده و اکنون بیماری از شهرستان به مرکز استان مراجعه نمی کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه 48 پروژه در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار دارد که تا پایان سال جاری به اتمام خواهند رسید ، یادآور شد: بیش از دو هزار بیمار در بیمارستان های استان بستری می باشند و شدت بیماری بسیار زیاد و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم بسیار کاهش یافته است.

وی ادامه داد: اورژانس پشتیبان سایت دانشگاهی لاکان با اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی احداث و تجهیز شده و اکنون بیماران به آن مرکز منتقل می شوند.

سالاری یادآور شد: در استان ۳۰ تن اکسیژن تولید می شود اما بیماران نیازمند ۶۰ تن اکسیژن هستند و مردم به شدت نیاز به اکسیژن دارند که فعلا از عسلویه، تهران و اصفهان با مشکلات عدیده ای تأمین می شود.

وی در خاتمه با تاکید بر اینکه تامین اکسیژن مایع از مهمترین نیازمندی های گیلان در بحران کنونی کرونا است ، اظهار داشت: فضای کافی برای احداث بیمارستان های پیش ساخته در سایت لاکان وجود دارد و جهت افزایش توسعه مراکز درمانی در گیلان دست یاری به سوی همگان دراز می‌کنیم.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۶:۱۲ بعد از ظهر
کد خبر: 4548195
آخرین خبر ها
گزیده خبرها