رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از تلاش سپاه پاسداران در کنترل کرونا قدردانی کرد

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از تلاش سپاه پاسداران در کنترل کرونا قدردانی کرد

اسرار امروز500 عدد کپسول اکسیژن با همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مراکز درمانی و بیمارستانهای استان اهدا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اسرار امروز، با همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 500 عدد کپسول اکسیژن مورد نیاز به مراکز درمانی و بیمارستانهای استان اهدا شد. در این مراسم که با حضور سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان برگزارشد، ارسلان سالاری رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: شدت موج پنجم کرونا در کشور همزمان با ورود دلتا ویروس بسیار شدیدتر از موج‌های قبلی است و اکنون دو هزار و ۱۰۰ بیمار کرونایی در استان بستری هستند.

سالاری افزود: با توجه به افزایش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های گیلان با کمبود اکسیژن مواجه شدیم اما با کمک خیرین سلامت و سپاه قدس گیلان و وزارت بهداشت، دو دستگاه اکسیژن ساز و چندین مخزن اکسیژن تهیه و در بیمارستان‌های گیلان نصب شد.

وی با قدردانی از تلاش‌های سپاه قدس گیلان در کنترل ویروس کرونا در گیلان، یادآور شد:  با کمک سپاه قدس گیلان ، بسیج و خیرین، ۵۰۰ کپسول اکسیژن تهیه ‌شده است که امروز ۲۰۰ کپسول به بیمارستان‌های گیلان تحویل و ۳۰۰ دستگاه دیگر تا چند روز دیگر وارد خواهد شد.

سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: هرکجا که نظام و مردم دچار مشکل شوند، سپاه و بسیج در کنار آن‌ها است.

فرمانده سپاه قدس گیلان در ادامه با اشاره به تهیه ۵۰۰ کپسول اکسیژن توسط سپاه قدس گیلان، تصریح کرد: پیرو نیاز دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ۵۰۰ کپسول اکسیژن ۴۰ کیلویی، تعداد قابل‌توجهی کپسول اکسیژن با کمک خیرین تهیه‌شده و به بیمارستان‌های استان تحویل داده می‌شود.

عبدالله پور با اشاره به خستگی مفرط کادر بهداشت و درمان در طول دوران بحران کرونا، تصریح کرد: در طول بحران کرونا بسیاری از ظرفیت‌ها در کنار کادر بهداشت و درمان به خدمت مردم درآمده‌اند و لازم است همه در کنترل و ریشه‌کن کردن بیماری کرونا، پای‌کار باشند.

وی نقش خیرین و پایگاه‌های بسیج در کنترل موج‌های سنگین کرونا را بسیار مهم دانست و افزود: در روزهای سخت کرونایی،  خیرین، مردم و پایگاه‌های مقاومت بسیج علیرغم مشکلات شدید اقتصادی، پا به ‌پای کادر درمان در کنترل کرونا بودند و در رزمایش مواسات، تهیه کپسول اکسیژن و رفع کمبودهای بیمارستانی نقش مهمی را ایفا کردند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۷:۱۵ بعد از ظهر
کد خبر: 3303667
آخرین خبر ها
گزیده خبرها