چرا برای واکسیناسیون پرسنل و عوامل پخش داروی استان گیلان گوش شنوا وجود ندارد؟!

چرا برای واکسیناسیون پرسنل و عوامل پخش داروی استان گیلان گوش شنوا وجود ندارد؟!

اسرار امروزمتاسفانه اقشار درگیر و حساس جامعه مثل کارگران و نیروهای تولید، توزیع و خدمات که مدام با مردم ارتباط مستقیم دارند، هنوز واکسینه نشده اند!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، با اینکه در اکثر کشورهای دنیا کار واکسیناسیون مردم در برابر ویروس کشنده کرونا  با سرعت و زمان مناسبی در حال انجام است اما متاسفانه این موضوع در کشور ما  اصلا از وضعیت  مناسبی برخوردار نیست و خسته شدن مردم و بی تفاوتی نسبت به رعایت شیوه های پیشگیرانه و بهداشتی، عامل شیوع بیشتر و حتی مرگ بسیاری از هموطنانمان شده است تا جاییکه امروز اعلام شد در طول 24 ساعت گذشته با 709 فوتی بر اثر کرونا شاهد رکوردی سیاه و تاسف بار در کشور پس از شیوع کرونا بودیم.

 

متولیان وزارت بهداشت و درمان کشورمان که در این زمینه موفق نبوده و تاکنون به دلایل مختلف نتوانسته اند همه نوع برند واکسن های مورد تایید مجامع بین‌المللی را وارد کشور کنند. همچنین در زمینه تزریق نیز از غافله جهانی عقب افتاده و از شرایط نابسامی برخوردار هستیم.

 

 متاسفانه اقشار درگیر و حساس جامعه مثل کارگران و نیروهای تولید، توزیع و خدمات که مدام با مردم ارتباط مستقیم دارند، هنوز واکسینه نشده اند!

 

  شرکت‌های پخش دارو که واسطه میان شرکت های تولید و وارد کننده  و داروخانه ها و مراکز درمانی و بیمارستان ها هستند نیز متاسفانه با وجود درخواست ها و نامه نگاری های مکرر در خصوص تزریق واکسن ، تاکنون نتیجه ای نگرفته اند و هیچ اقدام عملی از سوی مسئولین وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مقابله با کرونا در این راستا صورت نپذیرفته است.

 

گفتنی است شرکت های پخش مسئولیت مهم تامین و توزیع مویرگی دارو را برعهده دارند و با کمال تاسف باید گفت که هم اکنون بیش از 30 درصد پرسنل شرکت‌های توزیع دارو به جهت ابتلا به بیماری کرونا قادر به حضور در محل کار و توزیع دارو نیستند که این امر موجب کاهش عملکرد چنین شرکت‌هایی در این شرایط بحرانی تامین دارو شده و  می‌طلبد که مسئولین جهت جلوگیری از هرگونه اختلال در چرخه توزیع دارو که نیاز ضروری مردم می باشد، هرچه سریعتر تزریق واکسن به پرسنل این شرکت‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

 

 

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۸:۲۵ بعد از ظهر
کد خبر: 4779617
آخرین خبر ها
گزیده خبرها