دهن کجی مدیر عامل به رییس مجلس شورای اسلامی و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد!
آیا سازمان منطقه آزاد انزلی قحط الرجال است؟!

دهن کجی مدیر عامل به رییس مجلس شورای اسلامی و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. چرا تیغ قانون مجلس شورای اسلامی ودبیر خانه شورایعالی مناطق آزاد در سازمان منطقه آزاد انزلی کند شده است؟!/ آش عزل و انتصابات دقیقه نودی چنان شور شده که محمد مخبر معاون اول رییس جمهور هم  دست بکار شد!/ تاکنون  چه اقداماتی در خصوص ترخیص افراد جذب شده طی سالجاری انجام شده است؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، سازمان منطقه آزاد انزلی از نیمه دوم سال 1399 تاکنون ، سوژه خبری رسانه ها است. حتی در زمینه طرح برخی ابهامات، انتقادات و سئوالات افکار عمومی در رسانه ها، مسئولان این سازمان عصبانی شدند و تلاش کردند با طرح شکایت علیه رسانه، زهر چشم بگیرند. اما غافل بودند که قضات عادل و شریف قوه قضاییه در گیلان، وقتی پای منافع عمومی و مطالبه گری در چارچوب قانون در میان باشد، موی سفید را از ماست بیرون می کشند و بدین ترتیب نتوانستند جلوی طرح مطالبات عمومی در رسانه ها را بگیرند. تصور بر این بود که با ورود علی اوسط اکبری مقدم بعنوان مدیر عامل این سازمان ، مر قانون  اجرا می شود اما شواهد حکایت دیگری دارد.

 مسئله عزل و نصب‌های دقیقه نودی در روزهای پایانی دولت دوازدهم ، ماجرایی عجیب است که به نظر می رسد حواشی آن ، دولت سیزدهم را با چالشهایی جدی روبرو می کند. اینکه با چه اهدافی این عزل و انتصابات رقم خورده است ؟ آیا منافعی در این عزل و نصب های دقیقه نودی برای برخی در پشت پرده  رقم می خورد یا خیر؟

عزل و انتصابات در سازمان منطقه آزاد انزلی در طول سالجاری در حال اتفاق افتاد که محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در 4 مرداد سالجاری با توجه به عزل و انتصابات دقیقه نودی در مکاتبه ای به دکتر روحانی  تاکید کرد:  با توجه به ماده ۱۲۱ قانون مدیریت خدمات کشوری، صدور مصوبه دولت مبنی بر ماموریت کارکنان دستگاه‌های اجرایی به مناطق آزاد تجاری- صنعتی ، مغایر قانون و تخلف می باشد.

موضوع عزل و انتصابات در مناطق آزاد در دقایق پایانی عمر دولت تدبیر تا جایی پیش رفت که دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد هم نتوانست سکوت کند و در مکاتبه ای به تاریخ 9 مرداد سالجاری به مدیران عامل مناطق آزاد تاکید کرد: با توجه به بند الف تبصره 8 بودجه ابلاغی سال 1400 ، اکیدا از جذب هرگونه نیروی انسانی جدید و همچنین عزل و نصب افراد در پستهای مدیریتی تا زمان استقرار دولت جدید خودداری گردد. همچنین مدیران عامل مناطق آزاد تحاری – صنعتی را ملزم کرد تا در صورت جذب نیروی جدید در سالجاری ، موکدا نسبت به ترخیص افراد جذب شده حداکثر طی یک هفته اقدام و نتیجه به آن دبیرخانه اعلام گردد!!

اما درب سازمان منطقه آزاد انزلی روی یک پاشنه همچنان می چرخد و علیرغم منع قانونی با دهن کجی به مکاتبه مجلس شورای اسلامی و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، تاکنون پاسخی به این سئوال که چه اقداماتی در خصوص ترخیص افراد جذب شده طی سالجاری انجام شده است، نداد!! اینکه چرا تیغ قانون مجلس شورای اسلامی و دبرخانه شورایعالی مناطق آزاد در سازمان منطقه آزاد انزلی کند شده ، هم در هاله ای از ابهام قرار دارد؟!

به نظر می رسد گوش مسئولان سازمان منطقه آزاد انزلی بدهکار نیست و آش عزل و انتصابات دقیقه نودی چنان شور شده که بار دیگر محمد مخبر معاون اول رییس جمهور دست به قلم شد و مجددا تاکید کرد که تا استقرار دولت از هرگونه جابجایی، عزل و یا نصب مدیران در کلیه سطوح ملی، استانی و شهرستانی جدا خودداری شود.

اکنون مطالبه عموم مردم گیلان از حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی که با شعار مبارزه با فساد پا به میدان جهاد در عرصه مدیریتی کشور گذاشت ، پاسخ سازمان منطقه آزاد انزلی به سئوالاتی نظیر اینکه ، 1- دلایل عزل و انتصابات دقیه نودی و اشتغال افراد از بیرون سازمان چیست؟ 2- آیا در سازمان منطقه آزاد انزلی با آن سابقه طولانی، قحط الرجال است؟ 3- چه تعداد نیرو با چه اسامی و از چه طریق در طول سالجاری وارد سازمان منطقه آزاد انزلی شده اند و فرآیند گزینش آنان چگونه بوده است؟ 4- چه تعداد مامور به خدمت در سازمان مشغول فعالیت هستند و به چه استنادی حقوق دریافت می کنند؟ 5- در صورت استنکاف سازمان در خصوص ترخیص افراد  جذب شده طی سالجاری، مسئولیت تخطی از این موضوع بعهده کیست؟ 6- گفته شده است در دوره جدید از حضور برخی  افراد بازنشسته در جایگاه مشاور مدیرعامل سازمان استفاده شده، لطفا نام ببرید و بفرمایید حقوق این افراد بر اساس کدام مصوبه قانونی و از کدام منابع پرداخت می شود؟ می باشد.

این انتظار وجود دارد دولت انقلابی آیت الله سید ابراهیم رئیسی هر چه سریعتر در ارتباط با عزل و نصب ها غیرقانونی و مامورین به خدمت در سازمان منطقه آزاد انزلی علیرغم منع قانونی و رای دیوان عدالت اداری تصمیم بگیرد و به دهن کجی این سازمان در برابر قانون پایان دهد.

ارسال شده در یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷ قبل از ظهر
کد خبر: 1123405
آخرین خبر ها
گزیده خبرها