مسئولین بی درایت باید به اشد مجازات برسند

مسئولین بی درایت باید به اشد مجازات برسند

اسرار امروز/ ریحانه خوشحال. منتظر تصویب قانونی هستیم که در صورت کم کاری، مسئولین را توبیخ و به اشد مجازات برساند/ آقایان مسئول، اعتراف کنید کم کاری کرده اید/ شایسته سالاری در انتخاب مدیران کمک شایان توجهی می تواند در پیشرفت کشور داشته باشد/ چه کسی پاسخگوی این حجم ازنارضایتی مردم خواهد بود؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، ریحانه خوشحال فعال رسانه ای در یادداشتی نوشت: مسئولینی که گرمای هوا را بهانه می کنند قطعا واقفند که این گرما فقط در ایران نبوده بلکه کره ی زمین و بسیاری از کشورها را درگیر خود کرده است. اما آن کشورها با پیش بینی بجا و به موقع و داشتن احساس مسئولیت این بحران را به فرصت تبدیل کردند و با بی مسئولیتی خود ، مردمشان را در تنگنا نگذاشتند.

با توجه به واقف بودن مسئولین به کاهش نزولات آسمانی و خشکسالی که از سالها قبل اعلام شد ، مسئولین دولت راهکاری برای چنین روزی  پیش بینی نکردند و این امر باعث شد تا امروز تاوان بی درایتی مسئولین را  مردم بدهند.

در قسمت برقابی شاید حق با دولت  باشد اما با توجه با اینکه واقف هستید به لحاظ بارندگی سالهاست به سمت کم آبی رفته ایم  و روزهای آفتابی بیشتری در اختیار داریم. چرا از پنلهای خورشیدی بیشتری استفاده نکرده اید؟؟ آقایان مسئول با توجه به حجم بیابانهایی که در ایران قرار دارد  قبول کنید کم کاری کرده اید. چرا که اگر احساس مسئولیت بیشتری داشتید طی این سالها می توانستید با استفاده از سرمایه گذاران خصوصی و  تعمیر و راه اندازی شبکه ها، برق مورد نیاز کشور را تامین کنید. چگونه است اعلام  می کنید گرمای بیش از اندازه ی هوا و نبود آب باعث بروز این مشکلات شده اما پیش بینی نکرده اید که در این گرمای غیر عادی و طاقت فرسا ممکن است میزان مصرف هم بالا برود؟؟ و متناسب با این شرایط برق مورد نیاز کشور را تامین می کردید. انتظار دارید مردم گرمای هوا و کم کاری شما را برای کمبود برق بپذیرند اما شما گرمای هوا و نیاز بیشتر به برق را از مردم نمی پذیرید؟؟؟؟ وقتی گرما بیشتر و طااقت فرساتر می شود، استفاده از وسایل سرمایشی هم بیشتر می شود و این امری طبیعیست. چطور این پیش بینی منطقی از سوی شما نادیده گرفته شد؟!!!

البته برای ما دور از پیش بینی نبود وقتی که سندیکای برق ایران 3 سااااال پشت درب اتاق وزیر نیرو منتظر می ماند تا مشکلات را اعلام کند و راه حل لازم را ارائه دهد و وزیر نیرو فرصتی برایشان آزاد نمی کند باید منتظر این نابسامانی می بودیم. براستی مگر وزیر نیرو وظیفه دیگری بجز تامین برق کشور دارد که برای رفع این مشکل حاضر به دیدار سندیکای برق نشد و سه سال این انتظار به طول کشید؟؟!!

این 3 سال انتظار کشنده در واقع همان گلدن تایمی بود که دولت می توانست با ساختن نیروگاهها مشکل امروز کشور را حل کند که نکرد!!

منتظریم مجلس انقلابی کشور قانونی تصویب کند تا مسئولینی که نتوانستند مسئولیت خود را به درستی در قبال مردم و کشور انجام دهند محاکمه و به اشد مجازات برسند تا اینگونه همه ی مسئولین متوجه شوند که در صورت کوتاهی باید هم پاسخگو و هم مجازات شوند و این ترس باعث می شود که دیگر نه مسئولی کوتاهی کند نه 3 سال پشت درب اتاق آقایان کسی انتظار بکشد. کجای دنیا دیده اید کسانی که 50درصد برق مصرفی کشور را تولید میکنند سه سال منتظر دیدار وزیر نیرو برای ارائه راهکار بمانند؟؟؟

آقایان مسئول گرما و کم آبی را بهانه نکنید اعتراف کنید کم کاری کرده اید و یا تخصص کافی نداشته اید که امروز به اینجا رسیده ایم!! شایسته سالاری در انتخاب مدیران کمک شایان توجهی میتوانست در پیشرفت کشور داشته باشد.

البته ناگفته نماند آنانی که در این بخش سرمایه‌گذاری کردند، هم  بدهکار هستند و هم پشیمان، چرا که هنوز نتوانستند طلب 30 هزار میلیارد تومانی خود را از دولت  بگیرند!!

با توجه به اینکه مقام معظم رهبری چند سال پیاپی، تولید را در اولویت پیامهای خود قراردادند اما با این کم کاریها، اکنون مسئولین مجبورند به صنایع تولیدی اعلام کنند که شما تعطیل کنید تا بتوانیم برق بخشهای دیگر را تامین کنیم  عملا اگر گوش بفرمان مقام معظم انقلاب  بودید باید با پیش بینی که در سال 97 سندیکای برق اعلام کردند اگر همین گونه پیش بروید سال 1400 با خاموشی مواجه می شوید فکر اساسی برای این معضل می شد.

جالب است که سخنگوی وزارت توانیر اعلام می کند این تغییر اقلیم طی چندین سال اخیر در کل جهان اتفاق افتاده است و فقط ایران نیست که با آن درگیر است حال سوال مردم از ایشان اینست که پس چرا کل جهان با مشکل خاموشیهای بی امان روبرو نیستند و مردمانشان در رفاه و آرامش بسر می برند؟؟؟؟ عجیب نیست که بین این همه کشور در دنیا که با تغییر اقلیم روبرو بودند فقط ایران پیش بینی و پیشرفتی نداشته که اکنون مردم این چنین اسیر بی برنامگی و بی درایتی مسئولین شده اند!!!!

براستی چه کسی پاسخگوی این حجم ازنارضایتی مردم خواهد بود؟ با تمام این بی درایتی ها فقط شاهد افزایش قیمت برق هستیم آنهم برقی که عملا هیچ رفاهی را برای مردم ایران به ارمغان نیاورده بجز خاموشیهای مکرر آنهم در اوج گرما...

 خاموشی های مکرر خسارت زیادی به وسایل برقی مردم  و کسبه هایی که مواد غذایی نیازمند یخچال و سرمایش دارند وارد کرده و وسایل برقی زیادی هم آسیب دید آن هم در شرایط اقتصادی و گرانیهای لجام گسیخته  کنونی  که خرید مجدد  این وسایل برقی رویایی بیش  نخواهد بود!!!

ایده خطرناکتر نسخه ایست  که می گویند برق را گران کنید درست می شود یعنی هرگاه مردم از وضع موجود ناراضی باشند واعتراض کنند باز هم ضرر و زیان متوجه مردم خواهد بود و گران شدن برق دامنگیر مردم....  و خلاصه اینکه مسئولین هیچ وقت بهای اشتباهات خود را نمی دهند و همیشه این مردم هستند که بجای مسئولین تنبیه و توبیخ می شوند. حال یا با نداشتن یک نعمت یا با گران شدن آن....!!!!امیدواریم در دولت جدید شاهد تصویب قوانینی باشیم که در صورت کوتاهی و کم کاری، مسئولان را به اشد مجارات برسانند.

شایان ذکر است فوتون هایی که از خورشید طی یک ساعت به زمین می رسد می تواند برق یک سال همه ساکنان زمین را تامین کند مهم این است که بشر بداند چگونه از این انرژی عظیم استفاده نماید.در حال حاضر برای استفاده از انرژی نورانی خورشید از صفحات خورشیدی استفاده می شود که نور خورشید را به طور مستقیم به برق تبدیل می کند و بیابانهای ایران بهترین نقطه جغرافیای برای تولید این نوع انرژی است.

در دنیایی که هر روز تقاضای انرژی برق در حال افزایش و سوخت های فسیلی رو به اتمام است، لازم است با توجه به پتانسیلهای موجود کشور روش های مناسب را برای تولید برق مورد نیاز بکار ببریم.

امروزه دانشمندان از روش های نوین همچون تامین برق از زباله نیز استفاده می کنند و چقدر زباله انباشت شده داریم که دولتها تا کنون نتوانستند برایش فکری کنند و کلی از جنگلها و رودخانه هایمان توسط همین زباله ها نابود شدند کاش مسئولین ما از آنها برای تولید برق استفاده می کردند تا هم جنگلهای ما نجات پیدا می کردند و هم مردم اسیر بی برقی نمی شدند و هم برق با قیمت ناچیزی در اختیار مردم  قرار می گرفت.

ایران کشوری است که به گفته متخصصان با وجود ۳۰۰ روز آفتابی در بیش از دو سوم آن و متوسط تابش ۵,۵ – ۴,۵ کیلووات ساعت بر متر مربع در روز یکی از کشورهای با پتانسیل بالا در زمینه تولید انرژی خورشیدی معرفی شده است  با این حال در ایران هنوز انرژی خورشیدی نتوانسته جایگاه اصلی و کاربرد زیادی بدست آورد  و هزاران افسوس که مسئولین از نعمت های خدادی موجود در کشورما به درستی استفاده نمی کنند.

با وجود همه ی این نعمتها در این کشور واقعا حق مردم ، این همه سختی کشیدن نسیت آن هم با راه اندازی شبکه هایی که نام برده شد نه تنها ایران می تواند برق به کشورهای زیادی صادر کند بلکه می تواند برق را با نازلترین قیمت در اختیار مردم خود قرار دهد.

امید است با روی کار آمدن دولت جدید ، ملت ایران به این مهم دست یابند و پایانی برای این روزهای تار باشد.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۹:۲۷ بعد از ظهر
کد خبر: 9143611
آخرین خبر ها
گزیده خبرها