اخطار استاندار گیلان به صاحبان صنایع

اخطار استاندار گیلان به صاحبان صنایع

اسرار امروز. محیط ‌زیست و استاندارد مکلف به پیگیری جدی شدند/ در سنوات گذشته بالغ بر یک و نیم میلیون تن کاه و کلش آتش زده می ‌شد

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی اسرار امروز؛ استاندار گیلان در جلسه کارگروه آلودگی هوای گیلان با تاکید بر اینکه براساس قانون، تکالیفی برای دستگاه‌های اجرایی و مردم در خصوص اجرای قانون هوای پاک تعریف شده، گفت: باید از ابزارها و فن‌آوری‌های لازم منطبق بر دانش و فناوری اطلاعات برای بررسی و پایش میزان آلودگی و گرد و غبار استفاده کرد.

ارسلان زارع افزود: آن دسته از صنایعی که موظف به نصب سنسورها و ابزارهای پایش آنلاین هستند باید تا پایان سالجاری این اقدام را عملیاتی کنند و در این مسیر صاحبان صنایع خود را ملزم به مراعات دستورالعمل‌ها بدانند.

وی خاطرنشان کرد: براساس گزارش رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، در سنوات گذشته بالغ بر ۱.۵ میلیون تن کاه و کلش ناشی از برداشت شلتوک و محصول برنج آتش زده می‌شد که با اطلاع‌ رسانی صورت گرفته و آگاهی از مزیت‌های اقتصادی آن، شاهد کاهش این امر هستیم.

استاندار گیلان به آسیب‌های آلایندگی برخی از ساختمان های دولتی و خصوصی از جمله موتورخانه ها معادل چند خودروی آلاینده اشاره کرد و گفت: محیط ‌زیست و استاندارد مکلف به پیگیری جدی در این خصوص و صدور اخطار پلمپ برای ساختمان های آلاینده و اصلاح وضع موجود هستند.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت قانون مدیریت بحران در خصوص رفع آلودگی هوا، افزود: باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی متناسب با دستگاه‌های اجرایی ، برای بهبود وضعیت استانداردها گام‌های مؤثری برداشته شود.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱:۱۸ بعد از ظهر
کد خبر: 4612428
آخرین خبر ها
گزیده خبرها