سرانه  خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به 13 و تیم متر افزایش یافت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

سرانه خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به 13 و تیم متر افزایش یافت

اسرار امروزدانشجویان انگیزه بسیار خوبی برای زدودن محرومیت‌ها و مساعدت در امور جاری حوزه سلامت گیلان دارند/ شخصاً متولی امور فعالیت جهادی دانشجویان خواهم بود/ دستگاه صدور کارت شناسایی برای دانشجویان برای نخستین بار در بین دانشگاه‌های کشور خریداری شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی اسرار امروز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست شورای فرهنگی دانشگاه با اشاره به اینکه در طول دوران مسؤولیت‌ها باید با برنامه ‌ریزی مدون و دلسوزانه نیازها را شناخت، گفت: زمان مسؤولیت‌ها و فرصت ارزشمند خدمت به مردم کوتاه است و باید به ‌دور از فرصت سوزی ها برای رسیدن به اهداف تلاش کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر این موضوع که عبور از مشکلات و موانع با روحیه و کار جهادی ممکن است و افزود: شکی وجود ندارد که وضعیت موجود با تلاش، همکاری، مقاومت و  با گذشت و پشتکار قابل ‌رفع هستند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار ارزشمند در گیلان گفت: علیرغم این‌همه توانمندی و مزیت در گیلان، شاهد عقب‌ ماندگی‌ها در این استان از جمله رودخانه‌های آلوده، بیمارستان‌های قدیمی و...  هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اذعان به اینکه عقب‌ ماندگی‌های حوزه سلامت گیلان باید در مقایسه با استان‌های همجوار استان دیده و مقایسه شود، خاطرنشان کرد: برخی استان‌ها امکانات و تجهیزات فوق پیشرفته دارند و کماکان مشاهده می‌شود شاخص توزیع بودجه نیز بر اساس جذب اعتبار در گذشته است و این مسئله غیرعادلانه بوده و به عقب رانده شدن استان‌های کم برخوردار کمک می‌کند.

سالاری اضافه کرد: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان علاوه بر انرژی بالا و پویایی، انگیزه بسیار خوبی برای زدودن محرومیت‌ها و مساعدت در امور جاری حوزه سلامت گیلان دارند، از این ‌رو شخصاً متولی امور فعالیت جهادی دانشجویان خواهم بود چرا که فعالیت دانشجویان در دانشگاه و پیش برد اهداف سلامت به نفع مردم بسیار مهم است.

وی با اشاره به اهتمام دانشگاه در توسعه فضای فیزیکی و زیربنایی، اظهار کرد: فضای خوابگاهی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان علاوه بر کافی نبودن، نامناسب نیز بود و این در حالی است که تعدادی از ساختمان‌های مورد استفاده به‌عنوان خوابگاه دانشجویی نیز استیجاری بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به خرید خوابگاه دانشجوئی اشاره کرد و گفت: خوابگاه دانشجویی شهید سلیمانی با اعتبار بالغ ‌بر 3هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بادانشگاه مساحت 3 هزار و ۲۵۰ مترمربع و همچنین با ظرفیت اسکان حدود ۲۵۰ تن از دانشجویان دختر خریداری‌شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اعتبار هزینه شده برای خرید خوابگاه دانشجویی در گیلان، افزود: خوابگاه خریداری‌ شده شهید سلیمانی با اعتبار بالغ ‌بر 5 میلیارد تومان به تجهیز شده و آماده بهره ‌برداری دانشجویان قرارگرفته است.

وی با بیان اینکه با احتساب خوابگاه دانشجویی شهید سلیمانی ۲۲ درصد کل دانشجویان پوشش داده‌ شده‌اند، افزود: در حال حاضر سرانه خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ۱۲ متر به ۱۳.۵ متر افزایش ‌یافته است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین از خرید دومین خوابگاه دانشجویی ۲۷ واحدی در گیلان خبر داد و گفت: این خوابگاه دانشجویی نیز با زیربنای 4هزار و ۷۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ ‌بر ۷۲ میلیارد تومان خریداری ‌شده است.

سالاری همچنین به بهسازی مجموعه ورزشی لاکانشهر اشاره کرد و گفت: این مجموعه ورزشی سرپوشیده با اعتبار 4 میلیارد تومان بهسازی شده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرارگرفته است.

آغاز عملیات صنعتی‌سازی آشپزخانه دانشجویی در سایت دانشگاهی پردیس لاکان رشت، مرمت خوابگاه‌های دانشجویی با اعتبار حدود ۳۵۰ میلیون تومانی، خرید دستگاه صدور کارت شناسایی برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای نخستین بار در بین دانشگاه‌های کشور و خرید تجهیزات و راه‌اندازی اینترنت خوابگاه کوثر و شهید فیاض بخش ازجمله اقداماتی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به آن‌ها نیز اشاره کرد.

وی از پرداخت وام حمایتی به ۱۶۴ نفر از دستیاران تخصصی و فوق تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اشاره کرد و گفت: به هرکدام از این فراگیران تسهیلاتی به مبلغ ۱۵ میلیون تومان پرداخت‌ شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین به افزایش تعداد کانون‌های دانشجویی و انجمن‌های علمی دانشجویی در این دانشگاه خبر داد و گفت: کانون‌های دانشجویی از ۱۲ به ۱۷ کانون و همچنین انجمن‌های علمی دانشجویی نیز به ۱۴ انجمن در دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزایش‌ یافته‌اند.

سالاری همچنین از فعالیت ۳۵ نشریه دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ‌صورت گاهنامه فصلنامه و دوهفته ‌نامه و آغاز فعالیت ۱۰ نشریه جدید دانشجویی پس از اخذ مجوزهای لازم در دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد.

وی همچنین به پروژه در دست افتتاح مرکز جامع آزمون دانشگاه علوم پزشکی گیلان اشاره کرد و گفت: پروژه مرکز جامع آزمون سایت لاکان رشت با زیربنای یک هزار و ۳۰۰ مترمربع در دوطبقه و با ظرفیت ۲۱۰ دانشجو در آینده نزدیک، افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۷:۳۶ بعد از ظهر
کد خبر: 9928650
آخرین خبر ها
گزیده خبرها