چرا استان گیلان آزمایشگاه شده است؟!!

چرا استان گیلان آزمایشگاه شده است؟!!

 اسرار امروزچرا استانداران صفر کیلومتر در این استان بکار گرفته می شوند؟!/ استان گیلان قحط الرجال نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، سید اکبر خوشحال فعال رسانه ای در استان گیلان در یادداشتی نوشت: بدون تردید نماینده عالی دولت در هر استان، یکی از عناصر مهم تاثیرگذار در مسیر توسعه و پیشرفت محسوب می شود و با بکارگیری همه توان و استعدادهای بومی می‌تواند یک چهره خدمتگزار از دولت ارائه دهد.

 استان گیلان یکی از استان‌های شمالی کشور بشمارمی‌رود که از لحاظ استراتژیک جایگاهی ویژه ای دارد. انتخاب استاندار گیلان یکی از مهمترین و پرحاشیه‌ ترین موضوعات این روزهای محافل عمومی استان در فضاهای حقیقی و مجازی است. موضوعی که این روزها با رسیدن اخبار ضد و نقیض، به یکی از نگرانی‌های مردم گیلان تبدیل شده است و به نظر می رسد باز هم با این چالش به شکلی پیچیده ‌تر از قبل، روبرو هستیم.

مروری بر تاریخچه منازعات سیاسی برای سکانداری استانداری در گیلان نشان می دهد که علیرغم شعارهای پر زرق و برق توسعه اقتصادی، قرار نیست این استان روزهای خوب و پر رونق اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، سد سازی و ... را تجربه کند.

مردم گیلان می گویند:« چرا نباید یک استاندار متخصص و دلسوز از همه مهمتر همزبان و بومی داشته باشیم؟ چرا استانداران صفر کیلومتر در این استان بکار گرفته می شوند، سالیانی دراز در این استان کارآموزی می کنند تا کار را یاد بگیرند، تجربه کسب کنند، هزینه های سنگین ندانم کاریها ی خود را روی دست مردم نجیب و شریف گیلان بگذارند، ارتقاء مقام پیدا کنند تا به پایتخت بروند، پست وزارت یا معاونت بگیرند یا اینکه به استانی دیگر بعنوان استاندار با تجربه مامور شوند و تجاربی که در استان گیلان بدست آوردند، در استان جدید پیاده کنند.»

بعنوان مثال می توان به ارسلان زارع استاندار گیلان اشاره کرد که پیش از این، سکانداری استانداری را تجربه نکرده بود. استانداری که فقط به صدا وسیما دلخوش کرده و از خبرنگاران منتقد رسانه های مجازی و نوشتاری دوری می کند!! حتی به درخواست خبرنگاران برای برگزاری نشستهای خبری جهت طرح سئوالات مردم گیلان هم اهمیتی نداد تا به دهها سئوال نظیر اینکه چه تعداد پروژه نیمه کاره در گیلان وجود دارد؟ چه تعداد اشتغال پایدار در این مدت ایجاد شده است؟ چه مستنداتی برای ادعای تحول در صنعت و کشاورزی  گیلان  دارد؟ و ... پاسخ دهد. به نظر می رسد  استاندار کم تجربه و غیربومی گیلان رسانه ها را نا محرم می داند .

مردم گیلان ضمن انتقاد از نمایندگان مجلس انقلابی، می پرسند:« چرا وزارت کشور در انتخاب استاندار برای استان گیلان به نظر مردم توجه ندارد؟ چرا هر استانداری به گیلان معرفی می شود، قبلا استاندار نبوده است؟! ما استانداری می خواهیم که متخصص باشد، کاردان و دلسوز و از همه مهمتر گیلانی باشد و درد مردم را لمس کرده باشد.»

گفتنی است استان گیلان قحط الرجال نیست و مدیران متعهد و متخصص هم کم ندارد. بنابراین انتظار می ‌رود با وجود اینکه هیچ وزیر گیلانی در کابینه دولت نداریم، دولت سیزدهم تصمیمی صریح ، شایسته و به نفع مردم استان اتخاذ کند تا با رفع سوء مدیریت و اصلاح نظام اداری، گام مؤثری در مسیر توسعه استان برداشته شود.

ارسال شده در شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۷:۲۱ بعد از ظهر
کد خبر: 6602264
آخرین خبر ها
گزیده خبرها