چیزی پنهان نداریم
نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی:

چیزی پنهان نداریم

اسرار امروزعملکرد ما باید به گونه ای باشد که برای آیندگان هزینه ایجاد نکنیم / نباید خرابه ای را به مدیران نسلهای آینده تحویل دهیم/ هیچ فایده ای ندارد که با فرافکنی یکدیگر را محکوم کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی اعضای شورا و شهردار منتخب شهر رشت، گفت: این اعضای شورا هستند که می توانند در جهت پیشبرد اهداف مدیریت شهری از ظرفیت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز بهره گیرند چرا که بسیاری از امور با تعامل طرفین قابلیت اجرا خواهد داشت.

سردارسید علی آقازاده در این نشست که در سالن اجتماعات شورا برگزار شد با تاکید بر اینکه ما چیزی پنهان از مردمی که با رای اعتماد آنها انتخاب شده ایم، نداریم، افزود: اگر نماینده ای هر روز هم برای پیگیری امور شهری به شورا مراجعه کند، این موضوع باید عادی انگاشته شده و حرکتی مثبت تلقی گردد.

وی خاطرنشان کرد: قطعا با شناختی که از دیگر همکارانم در مجلس دارم، آنان نیز بر همین باورند که شهر رشت از عقب ماندگی رنج می برد و قرار است عملکرد ما به گونه ای باشد که برای آیندگان هزینه ایجاد نکنیم و نباید خرابه ای را به مدیران نسلهای آینده تحویل دهیم.

آقازاده با اشاره به اینکه چرا استانهای دیگر مشکلات مشابه را حل کرده اند و ما نتوانسته ایم؟ اضافه کرد: باید برای جلب اعتماد مردم هزینه پرداخت کنیم، وقت بگذاریم و تلاش نمائیم و هیچ فایده ای ندارد که با فرافکنی یکدیگر را محکوم کنیم چون اصل قضیه این است که همه این نواقص مدیریتی و ضعف ها به پای نظام نوشته می شود.

 

 تامین اعتبار به منظور رفع مشکلاتی همچون پسماند سراوان، آلودگی دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت خارج از توان بودجه ای شهرداری رشت است

 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این نشست اظهار امیدواری کرد با ایجاد تعامل هر چه بیشتر در دو پارلمان محلی و ملی شاهد رقم خوردن اتفاقات مناسبی برای مردم فهیم شهر رشت باشیم و گفت: طولانی شدن روند اجرای پروژه های عمرانی در کنار تحمیل هزینه هنگفت، موجب بی اعتمادی شهروندان می شود.

محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به اینکه متاسفانه  دستگاههای خدمات رسان از منظر خود به اجرای پروژه های عمرانی نگاه می کنند، تاکید کرد: یقینا اجرایی شدن مبحث مدیریت یکپارچه شهری موجب تسریع در روند اجرای بسیاری از پروژه های عمرانی و تعامل بیشتر مابین دستگاه های خدمات رسان است که تحقق آن نیازمند همراهی و ورود نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این موضوع می باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به عدم برخورداری شهرداریها از بودجه کشوری اشاره کرد و گفت: در بخش اختصاص اعتبارات ملی به پروژه های عمرانی رشت نیازمند ورود نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی هستیم و تامین اعتبار به منظور رفع مشکلاتی همچون پسماند سراوان، آلودگی دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت خارج از توان بودجه ای شهرداری رشت است.

 

تلاش می کنیم به گونه ای شهروندان را با شهر و مدیریت شهری آشتی دهیم

 

شهردار منتخب رشت نیز در این نشست گفت: پروژه های مدیریت شهری را در سه فاز بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت برنامه ریزی کردیم. سید امیر حسین علوی اظهار کرد: سعی داریم در گام اول به پروژه های زود بازده که نتیجه آن در سیمای شهری مشهود می‌باشد، بپردازیم تا شهروندان را به گونه ای با شهر و مدیریت شهری آشتی داده و شاهد حرکت های موثر در سطح شهر باشند.

وی خاطرنشان کرد: شورای ششم با رویکرد جهادی و انقلابی و به دور از هر گونه حواشی سعی در پیشبرد خدمات امور شهری و عمرانی دارد.

شهردار منتخب رشت با تاکید بر اینکه محلات پرتراکم و پرتردد نباید از امکانات محروم شوند، ادامه داد: رفع برخی معضلات شهری چون رودخانه های گوهر رود و زرجوب نیازمند سرمایه های کلان و در حد اعتبارات استانی است که توجه ویژه نمایندگان مجلس را می طلبد. این در حالی است که شهرداری در حد توان خود به آزادسازی حریم رودخانه ها به جهت خطر آفرین بودن، دیوارگذاری و لایروبی این دو رودخانه پرداخته است.

علوی به معضلاتی چون ضوابط قانونی در برخی از پروژه های خدمات عمومی اشاره کرد و گفت: اگر چه سعی داریم باری از دوش نمایندگان برداریم و مسائل کلان ملی و کشوری به طور قطع برای ما در اولویت قرار دارد اما گاهی در امورات محلی نیاز است از جایگاه حقوقی نمایندگان بهره برده تا مشکلات شهری را بدون دغدغه پشت سر بگذاریم.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱:۱۲ بعد از ظهر
کد خبر: 4932442
آخرین خبر ها
گزیده خبرها