خط و نشان رییس سازمان صمت استان گیلان؟!

خط و نشان رییس سازمان صمت استان گیلان؟!

اسرار امروزآستارا پیشانی نظام است و اتفاقات آن بازخورد بین المللی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، یادداشتی با عنوان قحطی نان در روزهای کرونایی از سوی خبرگزاری فارس در 22 شهریور سالجاری منتشر شد که از دغدغه مردم آستارا در این راستا خبر می داد. بحرانی که پس از کرونا مردم این شهرستان مرزی با آن دست و پنجه نرم می کنند و فریادشان هم به گوش کسی نمی رسد. مردم این شهرستان در شرایط کرونایی در صفوف طولانی و بسیار فشرده در انتظار قرصی از نان هستند.

چالشی که فرمانداری آستارا و نماینده مجلس این شهر نیز آن را تایید کردند. دکتر مرحبا، نماینده مجلس مردم این شهرستان در خانه ملت گفته است سهمیه آرد تخصیص‌ یافته در شرایط عادی نیز کفاف ۷۰ درصد جمعیت شهرستان را نمی‌داد و پیش‌ترها کمبود آرد در شهرستان فریاد زده‌ شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر کمبود سهمیه آرد در آستارا این شهرستان با چالش‌های دیگری نیز مواجه است، افزود: در شرایطی که سهمیه آرد آستارا کم هست، متاسفانه شاهد تخلفات واحد‌های صنفی نانوایی‌ها نظیر توزیع در خارج از شبکه و حتی فروش آرد دولتی با نرخ آزاد نیز هستیم و برخی از مشکلات مربوط به بحران نان در شهرستان ناشی از سوء مدیریت است.

به نظر می رسد کمبود آرد و نان امروزه در شهرستان آستارا با جمعیت حدود یک‌صد هزار ناشی از سوء مدیریت در حوزه توزیع و نظارت باشد و برخی از متولیان امور تأمین آرد و نان و ناظران بر آن‌ها، نان را به نرخ روز می‌خورند و  نانشان در روغن هست و کمبود آن را در شرایطی که تهیه یک کیلو برنج بسیار مشقت‌ بار است، احساس نمی‌کنند و چون سیر‌ هستند خبری از گرسنه‌ها ندارند!

حالا فرهاد دلق پوش رییس سازمان صمت استان گیلان دست بکار شد و در جلسه مشترک کارگروه های تنظیم بازار و آرد و نان شهرستان مرزی بندر آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، برای متخلفان حوزه آرد و نان خط و نشان کشید و اظهار کرد: آستارا پیشانی نظام است و اتفاقات آن نیز بازخورد بین المللی دارد.

دلق پوش گفت: قضیه آستارا برای همه مهم است و  در صیانت از خون شهدا نباید با برادر خود هم تعارف داشته باشیم.

رییس سازمان صمت استان گیلان با اعتراف به اینکه ما نتوانسته ایم از ثروت کشور به شکل بهینه استفاده کنیم، گفت: برای هر ۴۰۲ نفر یک نانوایی در آستارا نان پخت می کند و نانوایی های این شهرستان به مردم بدهکار هستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه  شهرستان آستارا ۲۲۴ نانوایی دارد که ۱۵۰ نانوایی یارانه پز هستند، تاکید کرد: نان غذای روزمره مردم بوده و دزدیدن  نان مردم به هیچ عنوان قابل بخشش نیست و باید دادگستری با نگاه برخورد با اخلالگران ورود کند.

دلق پوش خاطرنشان کرد: هر نانوایی که بر اساس وظایف محوله و دستورالعمل‌ها رفتار نکند، باید تشکیل پرونده گردد و امتیاز آن لغو شود و تعطیلی های بدون برنامه، عدم رعایت وزن خمیر و نان، عدم درج مشخصات نانواها و یارانه ای یا غیریارانه ای بودن از تخلفاتی است که بیشتر گزارش می شود.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۷:۴۴ بعد از ظهر
کد خبر: 6689709
آخرین خبر ها
گزیده خبرها