مگر مجلس خانه ملت نیست؟
رییس مرکز وکلای قوه قضائیه استان گیلان :

مگر مجلس خانه ملت نیست؟

اسرار امروزچطور مردم نباید بدانند که نمایندگانشان در مورد طرح های مصوب شده چه رایی داده اند؟/ در مجلس به انداره انگشتان یک دست هم حقوق‌ دان نداریم/ چرا  نمایندگان مجلس طرح شفافیت آرا را تصویب نمی کنند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از دیار میرزا،  غلامرضا رشاد صیقلانی رییس مرکز وکلای قوه قضائیه استان گیلان در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب کلیات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب کار در مجلس شورای اسلامی، گفت: کسب و کار نامیدن حرفه وکالت درست نیست.

رشاد صیقلانی با تاکید براینکه محل کار وکیل دادگستری است و شان و منزلت آن در این طرح در نظر گرفته نشده است، یادآور شد: علت تصویب این طرح  بنا بر اظهارات گفته شده، رفع انحصار طلبی از حوزه وکالت  و  تولید و تسریع در مجوز کسب و کار برای دانش آموختگان حوزه وکالت بود.

وی ادامه داد: معیار های انتخاب پذیرش وکلا در هر استان بر اساس جمعیت استان ها، وضعیت آنها و پرونده های موجود در آن استان در نظر گرفته می شد، اما در طرح مصوب مجلس، معیار پذیرش وکلا به اینگونه است که هرکسی در آزمون ۷۰ درصد نمره یک درصد اول قبولی را بیاورد، قبول محسوب می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در مجلس به انداره انگشتان یک دست هم حقوق‌ دان نداریم، گفت: نمایندگان ما متخصص امر نیستند و متخصصین هم در کمیسیون های مربوطه نیستند و یکی از نمایندگان گیلان هم که حقوق دان است در کمیسیون اجتماعی فعالیت می کند و در طرح تصویبی مجلس، کیفیت قربانی کمیت شود.

وی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: همانطور که در تصویب این طرح همت و کوشش داشتند برای تصویب طرح شفافیت آرا نیز تلاش کنند. مگر مجلس خانه ملت نیست؟ چطور مردم نباید بدانند که نمایندگانشان در مورد طرح های مصوب شده چه رایی داده اند؟!

رشاد صیقلانی گفت: بنده علاقه زیادی دارم بدانم در مورد طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی چه رایی دادند ؟ زیرا دو نماینده شهر رشت در فضای مجازی عنوان کرده بودند که به دنبال رفع محدودیت و انحصار طلبی از شغل وکالت هستیم! بزرگواران آیا وکیل هستند که دغدغه شغل وکالت داشته باشند؟ یا حقوقدان هستند؟ آیا تا الان انحصار طلبی بوده ؟ عزیزان فقط می خواهند حرفی زده باشند. جزییات این طرح اگر بخواهد تصویب شود فاجعه بزرگی در وکالت رخ خواهد.

ارسال شده در سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۰۳ بعد از ظهر
کد خبر: 5516167
آخرین خبر ها
گزیده خبرها