از درآمد 10 هزار میلیاردی صدا و سیما تا ادعای کمبود بودجه !

از درآمد 10 هزار میلیاردی صدا و سیما تا ادعای کمبود بودجه !

اسرار امروزمیزان واقعی درآمدهای صداوسیما به صورت شفاف اعلام نشده است و این یکی از موارد حاشیه دار و چالش برانگیز سازمان در همه این سال‌ها بوده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از مهر، رییس اسبق صدا و سیما با ارجاع به درآمد آگهی‌ها در زمان ریاست خود که بیش از هزار میلیارد بوده، گفته است که این آگهی‌ها از زمان او در سال ۹۴ تا الان می‌بایست چند برابر و درآمد سازمان از آن‌ها، معادل ۱۰ هزار میلیارد شده باشد.

محمد سرافراز طی نشستی که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران برگزار شده بود با اشاره به درآمدهای زمان ریاست خود در صدا و سیما گفت: این درآمدها الان باید ۱۰ برابر شده باشد و با درآمد ۱۰ هزار میلیارد، صدا وسیما به کمک دولت هم نیاز ندارد.

این نکته در حالیست که صداوسیما در همین چند سال اخیر بیشترین معضل تولید آثار نمایشی و بهره گیری از هنرمندان را با نبود بودجه مرتبط می‌دانست. بودجه‌ای که به زعم آن‌ها لازم بوده است بخشی از آن از طرف دولت تامین شود و گاهی به دلیل برخی سیاست‌های چالشی با دولت، با تاخیر هم همراه بود.

سر افراز رقمی درباره درآمد صداوسیما از پیام‌های بازرگانی ارائه کرد که باعث شد مورد توجه قرار بگیرد. گفتنی است میزان واقعی درآمدهای صداوسیما از آگهی‌های بازرگانی، رپورتاژها و اسپانسرینگ برنامه‌ها هیچ گاه به صورت شفاف اعلام نشده است و این یکی از موارد حاشیه دار و چالش برانگیز سازمان در همه این سال‌ها بوده است که اگرچه از طرفی سازمان قراردادهای مالی پرسودی هم در این زمینه بسته است اما از طرف دیگر کمتر تاثیر آن در بهبود برنامه‌سازی و خروجی آثار نمایشی با پروداکشن‌های متفاوت دیده شده است و حتی این گمانه زنی را تقویت می‌کند که این سازمان بیشتر از نبود بودجه با نبود مدیریت درست مواجه است.

 

ارسال شده در جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹ قبل از ظهر
کد خبر: 3238860
آخرین خبر ها
گزیده خبرها