کار بجایی رسیده که املت غذای پولداران شده است!!
قابل توجه نمایندگان مجلس انقلابی؛

کار بجایی رسیده که املت غذای پولداران شده است!!

اختصاصی/ اسرار امروزتصمیمات براساس مفروضات است نه بر اساس واقعیت‌ها!/ مجلس هیچ برنامه‌ای برای رفع گرانی ندارد!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، سایه سنگین تصمیم‌های نسنجیده مسئولان متولی در سال‌های گذشته همچنان بر سر کالاهای اساسی مورد نیاز مردم سنگینی می‌کند تا جاییکه علیرغم وعده های مجلس ، همچنان قیمت کالاهای اساسی ترمز بریده و بازار این کالاها در صدر افزایش قیمت‌ها قرار دارد و مصرف‌کنندگان برای تامین مایحتاج روزانه خود باید بهای سنگینی بپردازند.

سیاست کنترل بازار کالاهای اساسی نه ‌تنها نتوانست اندک تاثیر مثبتی در این حوزه داشته باشد، بلکه به افزایش قیمت‌های پی در پی در این حوزه دامن زد. اما سوالی که در این میان به وجود می‌آید اینکه چرا از وعده بسته اقتصاد مردمی مجلس انقلابی خبری نیست!! کار بجایی رسیده که امروز املت غذای پولداران شده است!!  

این روزها کافیست سری به بازار بزنید تا از دیدن قیمت‌های سر به فلک کشیده معمولی ترین مایحتاج زندگی روزمره، از شدت تعجب شاخ در بیاورید!

با این حال با وجود اینکه نمایندگان مجلس انقلابی نظاره ‌گر اوضاع بد معیشتی مردم و اجحاف پی در پی سودجویان و مفسدان در حق آنان هستند، مشخص نیست چه برنامه ای کوتاه مدتی برای مهار تورم و گرانی بی سابقه دارند.

حسن لطفی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم در گفتگو با ایلنا با اشاره به گرانی کالاهای اساسی، علت آن را نبود اطلاعات و جامعه آماری دقیق از نیاز کشور دانست و گفت:« نه تنها کمیسون اجتماعی بلکه مجلس نیز هیچ برنامه‌ای برای رفع گرانی ندارد.»

این نماینده مجلس درباره گران شدن کالاهای اساسی در چند هفته اخیر افزود:« مشکل این است که آمار و اطلاعات دقیق مبتنی بر واقعیت از سطح جامعه در وزارتخانه‌ها موجود نیست و وقتی  آمار دقیقی از داده‌ها در سطح کشور نداریم ، نمی‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم .»

وی افزود: «با صراحت می‌گویم که هنوز برای مجلس مشخص نیست که میزان مصرف مرغ در کشور روزانه چقدر است، چقدر از آن در داخل تولید می‌شود و چقدر از آن از بازار خارج می‌رسد، نیاز مواد اولیه‌ای که مرغداری‌های کشور نیاز دارند چه میزان است، چقدر از آن در داخل تولید می‌شود و چقدر از آن را باید وارد کنیم. چون همین اطلاعات دقیق نظیر این موارد موجود نیست و بر اساس مفروضات تصمیم می‌گیرند. »

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم تصریح کرد: «اکنون نیز تصمیماتی که وزارت جهاد می‌گیرد براساس مفروضات است و نه بر اساس واقعیت‌ها. فرقی نمی‌کند که دولت گذشته باشد یا دولت فعلی که روند گذشته را پیش گرفته است. یعنی هنوز هیچ وزارتخانه‌ای را ندیده‌ام که مبتنی بر واقعیت آماری از سطح جامعه تصمیمی داشته باشد. »

وی درباره اینکه راه حل گرانی‌ها چیست، گفت:« اکنون راه این است که اول از همه در عرض کمترین زمان ممکن، آمار و اطلاعاتی دقیق از جامعه به دست بیاورند که نیاز واقعی جامعه در موارد مختلف چقدر است، چقدر در داخل کشور تولید می‌شود و چقدر باید وارد شود؛ به طور مثال تولیدکنندگان داخلی ما توان تولید ذرت دارند، ذرت چیست که کشورمان توان تولید آن را نداشته باشد؟!»

لطفی ادامه داد:« بعد از به دست‌آمدن اطلاعات، اگر هزینه‌ای را که صرف واردات می‌کنیم را به تولیدکننده‌های داخل بدهیم در کمترین زمان همه مسائل را حل می‌کند. »

گفتنی است با توجه به اینکه کسانی بیشترین ضرر را از رشد قیمت کالاهای اساسی می‌کنند که جزو ضعیف ترین قشر جامعه هستند، مجلس انقلابی باید وارد میدان عمل شود و نشان دهد که وعده بسته اقتصاد مردمی مجلس انقلابی، شعار نیست.

ارسال شده در جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰ بعد از ظهر
کد خبر: 5846302
آخرین خبر ها
گزیده خبرها