پنهان شدن مسئولان جهاد کشاورزی گیلان پشت واقعیت‌ها با مشی دولت مردمی منطبق نیست!
باز هم مرغ پر کشید

پنهان شدن مسئولان جهاد کشاورزی گیلان پشت واقعیت‌ها با مشی دولت مردمی منطبق نیست!

اسرار امروزمدت زیادی از گران شدن مرغ نگذشت که مجدد کمبود نهاده های دامی و مشکلات عدیده تولید کننده باعث شد تا یکبار دیگر، مسئولان راه چاره حل این معضل را در جیب مصرف کننده جستجو کنند و بسان دفعات گذشته، در جلسات متعدد و با همدلی، دوباره بیش از 6 هزار تومان، قیمت مرغ را افزایش دادند!!/ نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی اعلام کرد این افزایش قیمت با تصمیم دولت صورت گرفته است!/ چرا دولت از درآمدهای خود صرف نظر نمی کند یا تخفیف نمی دهد؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز ، مدت زیادی از گران شدن مرغ نگذشت که مجدد کمبود نهاده های دامی و مشکلات عدیده تولید کننده باعث شد تا یکبار دیگر، مسئولان راه چاره حل این معضل را در جیب مصرف کننده جستجو کنند و بسان دفعات گذشته، در جلسات متعدد و با همدلی دوباره بیش از 6 هزار تومان، قیمت مرغ را افزایش دادند. به گزارش فارس ، قیمت مرغ یکی دو روزی هست که در گیلان از قیمت گران اما مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان به ۳۱ هزار تومان افزایش یافته است.

افزایش قیمت مرغ در گیلان به عنوان قطب تولید آن در حالی رقم می خورد که حدود چهار ماه پیش نیز قیمت آن از ۱۹ هزار تومان به حدود ۲۵ هزار تومان افزایش یافته بود.

مردم از افزایش بدون ضابطه و غیر متعارف قیمت مرغ در گیلان به شدت نگران بوده و افزایش قابل توجه آن را غیر قابل تحمل می‌دانند.  پیش‌تر مسؤولان ستاد تنظیم بازار علت افزایش قیمت مرغ را تولی‌گری ناهماهنگ دو سازمان صنعت، معدن و تجارت با جهاد کشاورزی عنوان می‌کردند در حالیکه طی چند ماه اخیر این ساز و کار‌ها برچیده و مسوولیت تولید و توزیع مرغ به مسوولان جهاد کشاورزی سپرده شد.

اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه اصلاح قیمت از مطالبات اصلی مرغداران بعد از افزایش نرخ مؤلفه‌های تولید بوده، اعلام کرد این افزایش قیمت با تصمیم دولت صورت گرفته و می‌تواند به کاهش التهابات بازار و ایجاد ثبات و آرامش در آن کمک کند.  مرغداران گیلانی نیز گفته‌اند دولت تنها سویا و ذرت را با نرخ ۴۲۰۰ تومانی به تولید کنندگان مرغ می دهد در حالی که نه تنها نیاز آن‌ها را تامین نمی کند بلکه مرغداری، هزینه‌های سربار قابل توجه دیگری را نیز دارد.  

مرغ فروشی‌های گیلان نیز علاوه بر صحه گذاشتن بر دغدغه مردم می‌گویند مرغ علاوه بر افزایش قیمت، بسیار کم شده و این مسئله موجب میشود تا مردم بیش از نیازشان، مرغ خریداری کنند.

افزایش قیمت مرغ در بازار و همچنین کاهش عرضه آن موضوعی است که باید ستاد تنظیم بازار گیلان پاسخ آن را بدهد، هر چند تلاش‌ها برای دریافت پاسخ مسوولان جهاد کشاورزی استان در این زمینه فعلا بی‌نتیجه مانده است! اینکه چرا افزایش هزینه های تولیدکنندگان فقط از جیب مصرف کنند تامین می شود، سئوالی است که تاکنون پاسخی به آن داده نشده است؟ اگر چه این سئوال هم مطرح است که چرا دولت از درآمدهای خود در مواردی نظیر آب ، برق، گاز، مالیات و ...  تولیدکنندگان صرف نظر نمی کند یا تخفیف نمی دهد و همیشه مصرف کننده تاوان بی تدبیری مسئولان متولی را از جیب شخصی باید بپردازد؟

عدم تعادل در بازار مرغ هر دلیلی که داشته باشد، دلیلش نمی‌تواند صرفا نیاز مردم گیلان به تهیه مرغ باشد و اگر هم چنین باشد، راهکارش‌عدم پاسخگویی نیست و این سکوت و پنهان شدن در پشت واقعیت‌ها با مشی مردم داری مسوولان حداقل در دولت مردمی کنونی منطبق نیست.

ارسال شده در سه‌شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۹:۴۶ قبل از ظهر
کد خبر: 9298697
آخرین خبر ها
گزیده خبرها