از بسته اقتصادی مجلس انقلابی تا اداره عشقی اقتصاد!

از بسته اقتصادی مجلس انقلابی تا اداره عشقی اقتصاد!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. این غصه وجود دارد که قبل از پیک ششم کرونا، موج شدید گرانی مردم را بکشد/ مردم در مشکلاتشان از بی‌ پولی و گرانی گرفته تا بیماری‌های مختلف و... آن قدر غرق شده اند که متوجه نمی ‌شوند شب و روزشان چگونه سپری شده است!/ چرا اقتصاددانانی که در ایام رقابت های انتخاباتی اسکناس ۱۰۰۰ تومانی را از جیب نازنین خود بیرون می آوردند و رونق اش را شعار می دادند، جلوی این گرانی های  سرسام آور و لحظه ای را نمی گیرند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، افزایش گرانی های لجام گسیخته، سرسام آور و لحظه‌ای در سطح کشور مردم را به شدت عاصی و نگران کرده و بیش از پیش به کمای اقتصادی فرو برد. این روزها قدرت خرید مردم در حال آب رفتن است و شاید بتوان ادعا کرد حالا برای عده زیادی از اقشار جامعه، قدرتی باقی نمانده تا خرید کنند.

از بسته اقتصادی مجلس انقلابی که به آن پز می داد هم خبری نیست. قرار بود کام مردم با بسته اقتصادی مجلس  شیرین شود اما نه تنها خبری از آن نشد بلکه حتی تاکنون نتوانستند ثبات را با همان تورم موجود در بازار حفظ کنند و کار را بجایی رسانند که میوه، گوشت، مرغ، لبنیات، روغن، برنج و ... آرام آرام از سبد مصرفی خانوار کم رنگ و حتی محو شد و همان سفره کوچک مردم هم در حال از بین رفتن است. کار بجایی رسیده که موج گرانی ها به پای مرغ رسید!

گرانی مواد غذایی در کنار درآمد پایین به دغدغه مردم تبدیل شده زیرا که در چند ماه اخیر، قیمت مواد غذایی به ‌قدری افزایش یافته که خانواده‌های بسیاری توان خرید همان حداقلهای زندگی را از دست دادند. مردم در مشکلاتشان از بی‌ پولی و گرانی گرفته تا بیماری‌های مختلف و... غرق شده اند . آن قدر که متوجه نمی ‌شوند شب و روزشان چگونه سپری شده است.

دلایل وحشتناک گرانی هم مشخص نیست و راهکارهایی که مسئولان از آن سخن می گویند هیچ تاثیر محسوسی در کنترل بازار و زندگی مردم ندارد؟ برخی دلال ها را یکی از اصلی ترین دلایل گرانی می دانند، عده ای هم صادرات را عامل گرانی های دانسته اند و گروهی هم نبود نظارت را یکی از دلایل گرانی معرفی کرده اند. مثل اینکه مسئولان فکر می کنند تنها کشف حقیقت عامل گرانیها راه حل مشکلات اقتصادی مردم است! در صورتیکه این انتظار وجود دارد تا وعده ها و شعارهای رنگارنگ مسئولات در جلسات و همایشها، در زندگی مردم احساس شود.

علیرغم تلاش مجلس پر ادعا گویا قرار نیست تب افزایش تورم فروکش کند و قیمت ها همچنان در بازار می تازند. قیمت‌ها حتی در فروشگاههایی که در مجاورت یکدیگر و در یک خیابان قرار دارند هم یکسان نیست. برخی مواد غذایی که با بی تدبیری مسئولان کشور، تنها خوراک فقرا و نیازمندان برای زنده ماندن است  گویا طاقت دوری از قافله گرانی ها را نداشته و برای آنها هم خواب آشفته دیده اند.

مسئولانی که به بهانه حمایت از تولید بدون اینکه کمی از درآمد دولت نظیر مالیات، آب، برق، گاز و .... در بخش تولید را کاهش دهند به بهانه حمایت از تولید دست در جیب مردم می کنند آیا  از وضعیت معیشت و جیب هزاران درد مردم خبر ندارند که این گونه بی محابا در شیپور گرانی می نوازند و آلام مردم را دو چندان می کنند.!؟ چرا اقتصاددانانی که در ایام رقابت های انتخاباتی اسکناس ۱۰۰۰ تومانی را از جیب نازنین خود بیرون می آوردند و رونق اش را شعار می دادند و امروزه به عنوان مُخ اقتصادی در دولت«مردمی و انقلابی» پایه کارند، جلوی این گرانی های  سرسام آور را نمی گیرند؟!

کار بجایی رسیده که داد سید کاظم دلخوش نماینده با سابقه مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس انقلابی بلند شده که نه تنها بازار سرمایه بلکه سایر بازارها نیز نابسامان است. وی ادعا کرد که بورس و اقتصاد عشقی اداره می‌شود. دلخوش هم به این نتیجه رسیده است که نتیجه جلسات مجلس انقلابی مشخص نیست و گفت: باید مشخص شود جلساتی که در مجلس برگزار می‌شود چه خروجی دارد؟

حالا این غصه وجود دارد که قبل از پیک ششم کرونا، موج شدید گرانی مردم را بکشد. مردم امیدوارند مسئولان ارشد کشور از این همه ناملایمات اقتصادی باخبر باشند و جلوی غول گرانی ها را سد کنند تا مردم بیش از این نا امید نشوند.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸ قبل از ظهر
کد خبر: 0318004
آخرین خبر ها
گزیده خبرها