نباید شاهد بروکراسی اداری مزاحم برای سرمایه‌گذاران باشیم
استاندار گیلان:

نباید شاهد بروکراسی اداری مزاحم برای سرمایه‌گذاران باشیم

اسرار امروزبا افرادی که امور سرمایه گذاری را معطل و فضای ناسالمی فراهم کنند، برخورد می‌شود/ استعلام 18 گانه توسط سرمایه گذاران زیبنده نیست/ استعلامات باید در مدتی کوتاه پاسخ داده شود/ برداشتن موانع و بروکراسی اداری به معنای عدم رعایت قانون نیست

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی اسرار امروز؛ اسدالله عباسی استاندار گیلان در جلسه ستاد حمایت از سرمایه‌گذاری گیلان گفت: در بخش پروژه‌های مهم زیرساختی طرح‌های نیمه تمام بسیاری در حوزه های سد، راه و راه‌آهن وجود دارد و در بخش مزیت‌های گیلان در حوزه اقتصاد کشاورزی، دانش‌ بنیان، صنعت و گردشگری نتوانستیم مزیت نسبی را پیدا کنیم.

عباسی با تاکید بر تهیه اطلس سرمایه‌گذاری، تسریع صدور مجوز و نیز صدور مجوزهای بی‌نام در قالب پنجره واحد کسب و کار، افزود: تهیه گزارش عملکردی از طرح گردشگری بوم گردی، میزان تسهیلات و بازدهی آن الزامی است و باید  متناسب با وضعیت، پتانسیل و قابلیت‌های هر شهرستان مجوزهای بی‌نام در حوزه‌های مختلف آماده ارائه به سرمایه‌گذاران باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: نباید شاهد بروکراسی اداری مزاحم برایخ سرمایه‌گذاران باشیم. وی افزود: استعلام از ۱۸ دستگاه توسط سرمایه‌گذاران زیبنده کشور و سیستم اجرایی استان نیست و اجازه استمرار چنین روندی را نخواهم داد.

این مقام مسئول تاکید کرد: بسترهای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری با رعایت توازن منطقه‌ای احصاء شود. عباسی افزود: سرعت عمل در صدور مجوزها در قالب یک زمان توافقی مشخص مورد تاکید است و استعلامات باید در مدتی کوتاه پاسخ داده شود.

وی با بیان اینکه از دستگاهی که مسیر تولید را برای سرمایه‌گذاران تسهیل کند، قدردانی می‌کنیم، افزود: میزان هماهنگی، سرعت عمل و دقت نظر دستگاه‌ها را با جدیت رصد می‌کنیم و با افرادی که امور را معطل و فضای ناسالمی فراهم کنند، برخورد می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به نامگذاری۶ امسال از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها اشاره کرد و با بیان اینکه در این سه واژه کلیدی مطالب کاربردی بسیاری نهفته است، افزود: برداشتن موانع و بروکراسی اداری به معنای عدم رعایت قانون نیست بلکه جلوگیری از ایجاد پیچیدگی در امور مدنظر است.

عباسی همچنین خطاب به سرمایه گذاران گفت: سرمایه‌گذاری ها باید زمان دار باشد و نباید بخاطر تعلل یک سرمایه‌گذار تسهیلات و پیشرفت امور ، متوقف گردد و در صورت عدم مراجعه باید جایگزین معرفی شود.

وی با بیان اینکه در موضوع سرمایه‌گذاری دستگاه‌های متولی باید خودشان پیش‌قدم شوند و در بستر الکترونیکی دفترچه‌های راهنما تعبیه کنند، گفت: سرمایه‌گذارانی با تعهد معافیت مالیاتی به منطقه آزاد انزلی وارد شدند اما اکنون از آنان درخواست مالیات می‌شود که این موضوع تولید و اشتغال را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

وی با تأکید بر رعایت حقوق سرمایه‌گذاران و موارد قانونی تصریح کرد: با فرصت سوزی، سرمایه‌گذاران را از ورود به گیلان پشیمان نکنیم بلکه با صدایی واحد و هماهنگ، شاهد توسعه‌ و رونق گیلان عزیز باشیم.

ارسال شده در چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۸:۱۵ بعد از ظهر
کد خبر: 4349365
آخرین خبر ها
گزیده خبرها